Ухвала
від 25.02.2021 по справі 757/21202/20-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21202/20-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2021 року Печерський районний суд м. Києва

в складі головуючого - судді: Ільєвій Т.Г.

при секретарі : Ємець Д.О.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Києві клопотання позивача про залучення співвідповідача у справі №757/21202/20-ц за позовом Громадської організації Інша освіта до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ОСОБА_1 про визнання недійсним свідоцтва та зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом до до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, ОСОБА_1 про визнання недійсним свідоцтва та зобов`язання вчинити ді.

В рамках вказаної справи, позивачем було подано клопотання від про залучення співвідповідача.

Так, в обґрунтування зазначеного клопотання представник позивача зазначив, що 14 жовтня 2020 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності , яким визначено повноваження Національного органу інтелектуальної власності.

Водночас розпорядженням Кабінету Міністрів України Про Національний орган інтелектуальної власності від 13 жовтня 2020 року №1267-р визначено, що Укрпатент виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.

Так, Укрпатент має, серед інших, такі повноваження: опублікування офіційних відомостей про промислові зразки, торговельні марки, компонування, географічні зазначення, винаходи і корисні моделі у бюлетені; ведення державних реєстрів; ведення Бази даних заявок на торговельні марки.

З урахуванням того, що позивачем заявлено вимогу до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про зобов`язання внести до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг відомості про визнання недійсними свідоцтва України № НОМЕР_1 та опублікувати відомості про це у офіційному бюлетені Промислова власність , а станом на 14 жовтня 2020 року виконання заявленої позивачем вимоги можливе лише виключно Укрпатентом, оскільки саме вказаному органу були передані відповідні повноваження (функції), а тому представник позивача просить суд, залучити в якості співвідповідача по цивільній справі №757/21202/20-ц Державне підприємство Український інститут інтелектуальної власності (01601, м. Київ, вул. Глазунова, буд. 1; код за ЄДРПОУ 31032378)

Учасники в судове засідання, яке призначене на 25.02.2021 учасники справи не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.

Разом з цим, представником позивача було подано заяву про розгляд даного питання за його відсутності, просить дане клопотання задовольнити.

З врахуванням даних обставин, суд вивчивши питання щодо залучення та дослідивши матеріали справи, вирішив розглядати дане питання за відсутності інших учасників справи, з метою забезпечення швидкого та повного розгляду даного позову та дійшов до таких висновків.

Суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача, як передбачено частиною 1 статті 51 ЦПК України.

За приписами частини першої статті 48 ЦПК України, сторонами у цивільному процесі є позивач і відповідач, саме останній є особою, яка є процесуальним суб`єктом, який на думку позивача, своєю діяльністю (діями або бездіяльністю) порушив його права та до якого позивач направляє свої позовні вимоги (свій позов) звернувшись при цьому до органу суду.

У відповідності до приписів частини другої статті 50 ЦПК України, участь у справі кількох позивачів і (або) відповідачів (процесуальна співучасть) допускається, якщо:

1) предметом спору є спільні права чи обов`язки кількох позивачів або відповідачів;

2) права та обов`язки кількох позивачів чи відповідачів виникли з однієї підстави;

3) предметом спору є однорідні права і обов`язки.

Згідно із частиною четвертою статті 51 ЦПК України, про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала, за клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.

Положення частини другої статті 51 ЦПК України має імперативний характер, враховуючи також, що позивач самостійно визначає особу, яка, на його думку, несе юридичну відповідальність за порушення його майнових, особистих немайнових прав.

Виходячи з вищевикладених обставин, суд вважає за доцільне залучити до участі в якості відповідачів заявлених осіб, з метою повного, всебічного та об`єктивного судового розгляду, встановлення всіх обставин, що мають юридичне значення, та, з метою недопущення обмеження законних прав осіб, на інтереси та обов`язки яких може вплинути розгляд справи та постановлене судове рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1-20, 43, 48-51, 258-261, 274-279, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Залучити в якості співвідповідача по цивільній справі №757/21202/20-ц Державне підприємство Український інститут інтелектуальної власності (01601, м. Київ, вул. Глазунова, буд. 1; код за ЄДРПОУ 31032378).

Зобов`язати позивача направити відповідачу Державне підприємство Український інститут інтелектуальної власності , примірник копії позовної заяви разом з додатками.

Не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали, до початку розгляду справи по суті, відповідач має право надіслати відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову до суду з підтвердженням направлення позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Позивач не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи, надати відповідні докази, та направити відповідачу та суду з підтвердженням такого направлення учаснику справи.

Відповідач не пізніше п`яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити позивачу й суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою статті 49, статями 178-181 ЦПК України, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.

Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали виготовлений 25.02.2021.

Суддя Т.Г. Ільєва

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.02.2021
Оприлюднено03.03.2021
Номер документу95268247
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/21202/20-ц

Ухвала від 29.03.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Рішення від 25.11.2021

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 12.08.2021

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 25.02.2021

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 06.08.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 28.05.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні