Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"09" березня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/1330/20
Господарський суд Житомирської області у складі cудді Соловей Л.А.,
розглядаючи заяву представника Акціонерного товариства "Банк "Український капітал" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів від 04.03.2021 у справі №906/1330/20
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сіфанта" (м.Київ)
до: 1. Акціонерного товариства "Банк "Український капітал" (м.Київ);
2. Комунального підприємства "Центр державної реєстрації" Садківської сільської ради (с.Садки Житомирського району Житомирської області)
за участю у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Малинський бекон" (комплекс будівель і споруд №4, сільрада Малинівська, Малинський район, Житомирська область)
про визнання незаконними і скасування рішень державного реєстратора,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Сіфанта" до Акціонерного товариства "Банк "Український капітал" та Комунального підприємства "Центр державної реєстрації" Садківської сільської ради про визнання незаконними і скасування рішень державного реєстратора.
Ухвалою господарського суду від 03.03.2021 відкладено підготовче засідання на 30.03.2021 об 11:30 в режимі відеоконференції.
09.03.2021 на поштову адресу суду від представника Акціонерного товариства "Банк "Український капітал" - адвоката Пекар А.О. надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів від 04.03.2021. До заяви додано докази її надіслання іншим учасникам справи.
Розглянувши вказану заяву, суд дійшов висновку про її задоволення, враховуючи наступне.
Частинами 1-4 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Порядком роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженим наказом ДСА України від 23.04.2020 №196 (далі - Порядок), встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням програмного забезпечення "EasyCon".
Як вбачається з матеріалів справи, повноваження та обсяг прав адвоката Пекар А.О. як представника відповідача-1 підтверджуються ордером на надання правничої (правової) допомоги серії АІ №1084358 від 29.01.2021.
Судом встановлено, що за даними програми "EasyCon" представник відповідача-1 - адвокат Пекар А.О. зареєстрований в системі за електронною адресою: Nastiapekar@gmail.com.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вказана заява подана представником відповідача-1 з дотриманням вимог ст.197 ГПК України та умов Порядку.
Таким чином, з метою забезпечення права на доступ до правосуддя, правильного та своєчасного розгляду справи, враховуючи наявність у суді відповідної технічної можливості, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника відповідача-1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст.ст.197, 234-235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву представника Акціонерного товариства "Банк "Український капітал" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів від 04.03.2021 під час розгляду Господарським судом Житомирської області справи №906/1330/20 задовольнити.
2. Підготовче судове засідання у справі №906/1330/20, яке відкладено на "30" березня 2021 р. об 11:30 , відбудеться в режимі відеоконференці в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судового засідання № 622 (ВКЗ).
Відеоконференція буде проведена за допомогою програмного забезпечення "EasyCon" (пошук в мережі Інтернет за посиланням: https://vkz.court.gov.ua) поза межами приміщення суду за участю представника Акціонерного товариства "Банк "Український капітал" - адвоката Пекар Анастасії Олексіївни.
3. Попередити представника відповідача-1, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву; використовувані учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку (ч.ч.5, 11 ст.197 ГПК України).
4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику відповідача-1 необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Ухвала набрала законної сили 09.03.2021 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Суддя Соловей Л.А.
Друк:
1 - у справу;
- відповідачу-1 на ел.пошту (office.@buc.com.ua) та представнику (a.pekar@o-p.ua).
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2021 |
Оприлюднено | 10.03.2021 |
Номер документу | 95372644 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні