Ухвала
від 09.03.2021 по справі 756/10280/19
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

03110 м. Київ, вул. Солом`янська, 2-а,

Справа № 756/10280/19 Головуючий у 1 інстанції - Майбоженко А.М.

Апеляційне провадження № 22-ц/824/3996/2021 Доповідач -Мараєва Н.Є.

У Х В А Л А

09 березня 2021 року м. Київ

Київський апеляційний суд в складі суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого - Мараєвої Н.Є.

суддів - Заришняк Г.М., Рубан С.М.

розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід колегії суддів головуючого судді

- Мараєвої Н.Є., суддів - Заришняк Г.М., Рубан С.М., -

встановив:

В провадженні Київського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою представника Акціонерного товариства "Альфа-Банк" на рішення Оболонського районного суду міста Києва від 24 листопада 2020 року в справі за позовом ОСОБА_1 до державного реєстратора філії Комунального підприємства Мирнопільської селищної ради "Результат" у м. Києві Коровайко О.С., АТ "Альфа-Банк", третя особа: ОСОБА_2 про визнання дій незаконними та скасування рішення державного реєстратора та за об`єднаним позовом АТ "Альфа-Банк" до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про зняття з реєстраційного обліку, визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням, зобов`язання вчинити дії.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 20 січня 2021 року відкрито апеляційне провадження у даній справі та ухвалою від 20 січня 2021 року справу призначено до розгляду на 02 березня 2021 року.

В судовому засіданні 02 березня 2021 року у зв`язку із тим, що представником позивача ОСОБА_4 було долучено до матеріалів справи постанову Великої Палати Верховного Суду, в судовому засіданні було оголошено перерву на 23 березня 2021 року для ознайомлення колегії.

05 березня 2021 року до Київського апеляційного суду від ОСОБА_1 надійшла заява про відвід колегії суддів.

В обґрунтування заяви про відвід колегії суддів Карло Н.П., зокрема, зазначає, що суддя Мараєва Н.Є. під час розгляду апеляційної скарги оголосила перерву на двадцять днів для того, щоб тільки ознайомитись з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду.

Зазначає, що у зв`язку із вказаним, вона припускає висновок про те, що суддя діє в інтересах апелянта ПАТ "Укрсоцбанк", що свідчить про зацікавленість та упередженість.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 36 ЦПК Українисуддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Відповідно до частини четвертої статті 36 ЦПК Українинезгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути

підставою для відводу.

Європейський суд з прав людини вказав, що наявність безсторонності відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (Білуха проти України, N 33949/02, § 49 - 52, від 9 листопада 2006 року).

Відповідно до частини 1 статті 40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

Згідно з статтею 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

2. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.

3. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.

4. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Як вбачається зі змісту заяви про відвід колегії суддів: головуючого судді - Мараєвої Н.Є., суддів - Заришняк Г.М., Рубан С.М., заявниця ОСОБА_1 не зазначила, яким саме чином, зазначена вище колегія суддів є зацікавленою та упередженою у розгляді даної справи.

За вказаних обставин, посилання ОСОБА_1 не свідчать про наявність підстав, передбачених статтею 36 ЦПК України для відводу колегії суддів. Доводи заяви є надуманими.

У відповідності до положень ч. 3 ст. 40 ЦПК України якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому ч.1 ст. 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Враховуючи вищевикладене, заява ОСОБА_1 про відвід колегії суддів: головуючого судді - Мараєвої Н.Є., суддів - Заришняк Г.М., Рубан С.М., підлягає передачі судді, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому ч.1 ст. 33 ЦПК України . При цьому, зважаючи на стислі строки вирішення даного питання,

зупинення провадження у справі в даному випадку колегія суддів вважає недоцільним.

На підставі наведеного, керуючись ст. 36 , 40 ЦПК України, апеляційний суд, -

Ухвалив:

Заявлений ОСОБА_1 відвід колегії суддів: головуючого судді - Мараєвої Н.Є., суддів - Заришняк Г.М., Рубан С.М. визнати необґрунтованим.

Справу передати в установленому законом порядку для вирішення відводу іншим суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

ГОЛОВУЮЧИЙ

СУДДІ

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення09.03.2021
Оприлюднено10.03.2021
Номер документу95393166
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —756/10280/19

Ухвала від 12.07.2021

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Ткач М. М.

Ухвала від 18.06.2021

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Постанова від 23.03.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мараєва Наталія Євгеніївна

Ухвала від 11.03.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ігнатченко Ніна Володимирівна

Ухвала від 09.03.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мараєва Наталія Євгеніївна

Ухвала від 20.01.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мараєва Наталія Євгенівна

Ухвала від 20.01.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мараєва Наталія Євгенівна

Рішення від 08.12.2020

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Рішення від 24.11.2020

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Ухвала від 10.06.2020

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні