Дата документу 12.03.2021 Справа № 315/1321/20
Запорізький апеляційний суд
Єдиний унікальний № 315/1321/20 Головуючий у 1-й інстанції: Телегуз С.М.
Провадження №22-ц/807/1432/21 Суддя-доповідач: Подліянова Г.С.
У Х В А Л А
12 березня 2021 року м. Запоріжжя
Запорізький апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Подліянової Г.С., ознайомившись з апеляційною скаргоюВійськової частини НОМЕР_1 на рішення Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 09 лютого 2021 року у справі за позовом Військової частини НОМЕР_1 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди в порядку регресу, -
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2020 року Військова частина НОМЕР_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди в порядку регресу.
Рішенням Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 09 лютого 2021 року позов Військової частини НОМЕР_1 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди в порядку регресу, залишено без задоволення.
Стягнуто з Військової частини НОМЕР_1 в дохід держави судовий збір в сумі 2102,00 грн.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду Військова частина НОМЕР_1 подала апеляційну скаргу.
Водночас, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
В порушення п.1 ч.2 ст. 356 ЦПК України, в апеляційній скарзі не правильно зазначено найменування суду до якого подається скарга.
В порушення п.2 ч.2 ст. 356 ЦПК України, апелянтом не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв`язку та офіційна електронна адреса, за наявності.
Крім того, разом із апеляційною скаргою Військова частина НОМЕР_1 подала клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Однак, підстав для відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги немає, виходячи з наступного.
Обов`язок осіб, які звертаються до суду, сплачувати судовий збір - це процесуальний обов`язок, визначений нормами процесуального права.
Відповідно до частини другої статті 133ЦПКУкраїни розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Відповідно до ст. 136ЦПК України та ст. 8Закону України"Просудовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цих нормах дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору, згідно зі статтями 12, 81ЦПК України покладається на заінтересовану сторону (скаржника).
Як роз`яснено у п. 29 постанови пленумуВищого спеціалізованогосуду Україниз розглядуцивільних ікримінальних справвід 17.10.2014р.№10"Прозастосування судамизаконодавства просудові витратиу цивільнихсправах" особа, яка заявляє клопотання про звільнення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо).
Відсутність коштів для сплати судового збору без надання переконливих доказів, не можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору, відповідно до положень ст. 136ЦПК України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір", що відповідає ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою судові процедури повинні бути справедливі для всіх учасників процесу.
Судовий збір, його об`єкти та ставки, підстави і порядок сплати, а також умови звільнення від сплати встановлені законом, тобто справляння судового збору переслідує законну мету.
Згідно ч.3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Як передбачено п.6 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставку судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду встановлено в розмірі 150 відсотків, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З огляду на категорію справи та ставки судового збору апелянту слід сплатити судовий збір у розмірі 3153,00 гривень (2102,00 х 150).
Реквізитами банківської установи, уповноваженої приймати судовий збір за подачу апеляційних скарг з 01 січня 2021 року є: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України) Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл/м. Запоріжжя Вознес./22030101; Рахунок отримувача (IBAN): UA498999980313121206080008513; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Відомча ознака: «80» Апеляційні суди.
Згідно п. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч.ч. 2, 3 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо скаржник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо скаржник не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За такихобставин апеляційнускаргу слідзалишити безруху танадати апелянтустрок для наданнядо Запорізькогоапеляційного судувиправленої апеляційноїскарги відповіднодо кількостіучасників справита длясплати судовогозбору врозмірі 3153,00 грнта наданнядо Запорізькогоапеляційного судуоригіналу квитанціїпро сплатусудового збору або надання документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до вимог закону.
Керуючись ст.185, 354, 357 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Військовоїчастини НОМЕР_1 на рішення Гуляйпільського районного суду Запорізької області від 09 лютого 2021 року у справі за позовом Військової частини НОМЕР_1 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди в порядку регресу, залишити без руху, надати термін протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали для виправлення зазначених в ухвалі недоліків апеляційної скарги та для сплати судового збору в розмірі 3153,00 грн, або надання суду додаткових доказів неможливості сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду.
Якщо недоліки апеляційної скарги не будуть усунуті в строк, встановлений судом, апеляційна скарга вважається неподаною і повертається апелянту.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Г.С. Подліянова
Суд | Запорізький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2021 |
Оприлюднено | 05.09.2022 |
Номер документу | 95486527 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Запорізький апеляційний суд
Подліянова Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні