Ухвала
від 15.03.2021 по справі 6-32/11
ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження 22-ц/821/615/21 Справа № 6-32/11

УХВАЛА

про відмову у відкритті апеляційного провадження

15 березня 2021 року м. Черкаси

Черкаський апеляційний суд у складі колегії суддів

Гончар Н.І., Бондаренка С.І., Фетісової Т.Л.

заслухавши доповідь судді - доповідача Гончар Н.І. при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадженняза апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Городищенського районного суду Черкаської області від 09 грудня 2011 року у цивільній справі за поданням заступника начальника управління - начальника відділу державної виконавчої служби Городищенського районного управління юстиції Корінь Михайла Васильовича про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у виїзді за межі України у зв`язку з невиконанням ним зобов`язань зі сплати боргу,

в с т а н о в и в :

09 березня 2021 року до Черкаського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Городищенського районного суду Черкаської області від 09 грудня 2011 року у вказаній справі.

10 березня 2021 року Черкаським апеляційним судом надіслано запит до Городищенського районного суду Черкаської області про витребування цивільної справи № 6-32/11.

12 березня 2021 року на адресу суду надійшла відповідь Городищенського районного суду Черкаської області № 6-32/11/3518/2021 від 10 березня 2021 року про те, що вказана справа знищена і в архіві зберігається тільки оригінал ухвали суду. Апеляційному суду надіслано засвідчену копію ухвали Городищенського районного суду від 09 грудня 2011 року.

У апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказує, що про існування зазначеної ухвали суду йому відомо не було до 25 лютого 2021 року, коли йому було відмовлено у перетині державного кордону України у зв`язку із забороною виїзду з України на підставі оскаржуваної ухвали суду. Зазначає, що зі змістом ухвали суду він ознайомився в Єдиному державному реєстрі судових рішень 25 лютого 2021 року.

У зв`язку з наведеним скаржник просить поновити йому строк на апеляційне оскарження ухвали Городищенського районного суду Черкаської області від 09 грудня 2011 року, скасувати вказану ухвалу та відмовити у задоволенні подання заступника начальника управління - начальника відділу державної виконавчої служби Городищенського районного управління юстиції про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у виїзді за межі України у зв`язку з невиконанням ним зобов`язання зі сплати боргу.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:

1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;

2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 358 ЦПК України незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків: подання апеляційної скарги особою, не повідомленою про розгляд справи або не залученою до участі в ній, якщо суд ухвалив рішення про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки; пропуску строку на апеляційне оскарження внаслідок виникнення обставин непереборної сили.

Згідно з частиною першою статті статтею 126 ЦПК право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.

Доступ до суду як складова права на справедливий судовий розгляд не є абсолютним і може підлягати певним обмеженням у випадку, коли такий доступ особи до суду обмежується законом і не суперечить пункту першому статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; якщо не завдає шкоди самій суті права і переслідує легітимну мету за умови забезпечення розумної пропорційності між використаними засобами і метою, яка має бути досягнута.

Принцип правової визначеності - загальний принцип права, який гарантує забезпечення легкості з`ясування змісту права і можливість скористатися цим правом у разі необхідності.

Принцип правової визначеності є невід`ємною, органічною складовою принципу верховенства права. Про це у низці своїх рішень зазначає зокрема Європейський Суд з прав людини. У своїх рішеннях Конституційний Суд України також посилається на принцип правової визначеності, наголошуючи на тому, що він є необхідним компонентом принципу верховенства права.

При цьому складовою правової визначеності є передбачуваність застосування норм процесуального законодавства. Європейський суд з прав людини зазначає, що сторони судового провадження повинні мати право очікувати застосування до їхньої справи чинних норм процесуального законодавства (рішення Європейського Суду з прав людини у справі Дія 97 проти України від 21 жовтня 2010 року).

Виходячи із зазначених критеріїв, Європейський суд з прав людини визнає легітимними обмеженнями встановленні державами - членів Ради Європи вимоги щодо строків оскарження судових рішень (рішення Європейського Суду з прав людини у справі Нешев проти Болгарії від 28 жовтня 2004 року).

Відповідно до частини четвертої статті 357 ЦПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 358 ЦПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказує, що йому нічого не було відомо про оскаржувану ухвалу до 25 лютого 2021 року, а також те, що він не був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, тому Городищенський районний суд постановив ухвалу без належного повідомлення боржника.

Проте, жодних доказів на підтвердження вказаних обставин ОСОБА_1 не надав, тому відсутні підстави вважати, що наведені скаржником причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали Городищенського районного суду Черкаської області від 09 грудня 2011 року, є поважними.

Враховуючи наведене, а також те, що скаржник ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції через 9 років після ухвалення оскаржуваного судового рішення, не навівши об`єктивних обставин, які перешкоджали подати апеляційну скаргу в строк передбачений законом, апеляційний суд вважає, що у відкритті апеляційного провадження слід відмовити на підставі частини 2 статті 358 ЦПК України.

Аналогічні висновки викладені в постанові Верховного Суду у складі Об`єднаної Палати Касаційного цивільного суду від 06 лютого 2019 року у справі №361/161/13-ц (провадження №61-37352сво18).

Керуючись статтями 354, 358 ЦПК України, апеляційний суд

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою апеляційного ОСОБА_1 на ухвалу Городищенського районного суду Черкаської області від 09 грудня 2011 року у цивільній справі за поданням заступника начальника управління - начальника відділу державної виконавчої служби Городищенського районного управління юстиції Корінь Михайла Васильовича про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у виїзді за межі України у зв`язку з невиконанням ним зобов`язань зі сплати боргу.

Копію ухвали направити учасникам справи, а скаржнику - разом з апеляційною скаргою та доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена до суду касаційної інстанції з підстав та на умовах, викладених у статті 389 ЦПК України.

Судді

СудЧеркаський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.03.2021
Оприлюднено16.03.2021
Номер документу95516955
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —6-32/11

Рішення від 30.06.2011

Цивільне

Біляївський районний суд Одеської області

Бобуйок А. Д.

Ухвала від 15.03.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Ухвала від 21.10.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Цюра Т. В.

Ухвала від 26.07.2011

Цивільне

Першотравневий районний суд Донецької області

Скудін В. Є.

Ухвала від 13.09.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Цюра Т. В.

Ухвала від 05.08.2019

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Вадовська Л. М.

Постанова від 27.06.2019

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Сало Т. Б.

Ухвала від 19.06.2019

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Сало Т. Б.

Ухвала від 12.06.2019

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Сало Т. Б.

Ухвала від 03.06.2019

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Сало Т. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні