КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-1134/11
Провадження № р.
У Х В А Л А
Іменем України
18.02.2011 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м.Миколаєва Непша О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до акціонерного товариства закритого типу страхової компанії Лемма , треті особи - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про стягнення суми страхового відшкодування, пені, інфляційних втрат, відшкодування моральної шкоди, а також додані до позову матеріали,
встановив:
15 лютого 2011 року позивач звернувся до суду із відповідною позовною заявою.
За загальними правилами, встановленими ч.2 ст.109 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням. Із позову вбачається, що юридичною адресою відповідача, до якого пред`явлений позов, є м.Харків, вул.Коломенська, 3.
Крім того, ч.7 ст. 110 ЦПК України надає право позивачу пред`являти позови, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, також за їх місцезнаходженням. Представництво відповідача розташоване у м.Києві по вул.Братьска, 6.
Ч.6 ст.110 ЦПК України додатково встановлює, що позови про відшкодування шкоди, завданої майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем завдання шкоди. З матеріалів, доданих до позову, слідує, що місцем завдання шкоди (місцем ДТП) є с.Троїцьке Вознесенського району Миколаївської області.
За таких обставин, позовна заява подана із порушенням правил підсудності, а тому на підставі п.4 ч.З ст. 121 ЦПК України підлягає поверненню позивачу.
Щодо посилання в позові на Закон України Про захист прав споживачів , то його слід визнати безпідставним, оскільки сферою застосування цього Закону є питання надання інформації споживачеві про умови договору, процедуру його виконання тощо, які передують укладенню договору. Після укладення договору між сторонами виникають договірні правовідносини, тому до таких спорів застосуванню підлягає спеціальне законодавство в сфері страхування.
Керуючись ст.ст.121,208 ЦПК України, суддя
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до акціонерного товариства закритого типу страхової компанії Лемма про стягнення суми страхового відшкодування, пені, інфляційних втрат, відшкодування моральної шкоди повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Олексій Іванович Непша
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2011 |
Оприлюднено | 23.03.2021 |
Номер документу | 95696115 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Непша О. І.
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Непша О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні