КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 2-398/2010
Провадження № 2-398/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
15.09.2010 року м.Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва в складі:
головуючого по справі - судді Циганок В.Г.
при секретарі судового засідання - Варакута Є.Ю.,
за участю представника позивача ОСОБА_1 ,
відповідача- ОСОБА_2 ,
представника відповідача- ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовною заявою Державного підприємства Миколаївський авіаремонтний завод Нарп до ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням у гуртожитку,-
ВСТАНОВИВ:
В липні 2009 року позивач звернувся до суду із позовною заявою, в якій просив визнати ОСОБА_2 та ОСОБА_4 такими, що втратили право на користування кімнатою АДРЕСА_1 , а також стягнути судові витрати.
В обгрунтування своїх вимог посилався на те, що на балансі ДП НАРП перебуває гуртожиток, розташований за адресою: АДРЕСА_2 . На підставі спільного рішення адміністрації в/ч НОМЕР_1 та профспілкового комітету від 30.04.1998 року, для проживання ОСОБА_2 та його сім`ї була надана кімната АДРЕСА_3 у вказаному гуртожитку. Відповідачі зареєстровані на спірній площі з 05.04.1999р., проте не проживають за місцем реєстрації з 2007 року. Зазначене підтверджується актом про непроживання, складеним за участю мешканців гуртожитку, представника адміністрації та паспортиста. На теперішній час відповідачі проживають за іншою адресою, будь-яких заяв про поважність причин відсутності та зберігання за ними спірної кімнати не надходило. Пославшись на ст.ст.71,72 ЖК України, позивач просив позов задовольнити.
В попередньому судовому засіданні у якості співвідповідача був долучений ОСОБА_5 , який також зареєстрований за вказаною адресою.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в заяві, просив позов задовольнити, визнати відповідачів такими, що втратили право користування кімнатою АДРЕСА_1 .
Відповідач ОСОБА_2 та його представник в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, пояснивши, що іншого житла для проживання вони не мають. Вони фізично не могли проживати в спірній кімнаті, оскільки після пожежі в листопаді 2008 року кімната була непридатна для житла. На ремонт він надавав гроші в сумі 700 гривень. Підтверджує, що він не завжди ночує вдома, оскільки в нього стара мати, яка перенесла операцію, та потребує стороннього догляду. Також він працює за договорами, а тому він може працювати і вночі, і вранці. За такого деякі сусіди його не бачать. Заборгованості за житло чи комунальні послуги він не має. В кімнаті знаходяться їхні речі. Сусіди, які викликані в якості свідків, стоять в черзі на розширення площі, а по тому зацікавлені, щоб у нього забрали цю кімнату. Просив в задоволенні позову відмовити.
Відповідачі ОСОБА_4 , ОСОБА_5 надали запереченняпроти позову,просили відмовитив йогозадоволенні та розглядати справу в його відсутність
Свідок ОСОБА_6 пояснила, що відповідачі довгий час не проживали в спірній кімнаті, вони доглядали за батьками. За житло періодично сплачували, гроші на ремонт після пожежі давали. Однак в кімнаті вони їх не бачили, декілька місяців в кімнаті проживали інші піднаймачі, яким вони здавали кімнату.
Свідок ОСОБА_7 пояснила, що відповідачі проживали в гуртожитку з 1999 року, потім в 2003-2004р. переїхали до мами відповідачки, яка хворіла, та вивезли речі. Речі привезли назад в кінці 2009 року. За кімнату вони оплачували. Гроші на ремонт після пожежі давали. Один-два рази на тиждень відповідачі приїжджають до кімнати, але так постійно не живуть. ОСОБА_2 тільки останній час бачила, після того як був паспортний контроль та представники заводу акти складали.
Свідок ОСОБА_8 підтвердив, що ОСОБА_2 проживає в гуртожитку 2-3 рази на тиждень, він до нього заходив. З дружиною та його сином він не знайомий.
Свідок ОСОБА_9 підтвердив, що підвозив відповідача ОСОБА_2 на початку грудня 2009 року до гуртожитку в пос.Кульбакіно за адресою: АДРЕСА_2 .
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши письмові докази по справі, вислухавши пояснення свідків, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що в 1998 році ОСОБА_2 , який працював у в/ч НОМЕР_1 , разом з сім`єю було надано кімнату в гуртожитку, що перебуває на балансі ДП НАРП. В кімнаті 65 гуртожитку, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , з 05.04.1999р. зареєстровані: ОСОБА_2 , його дружина ОСОБА_4 , та з 17.06.2003р. син ОСОБА_10 .
З актів про непроживання від 20.12.2008р. та 16.12.2009 року, складеного за участю мешканців гуртожитку, представника адміністрації ДП НАРП та паспортиста гуртожитку, вбачається, що відповідачі не проживають за спірною адресою з 2007 року.
З повідомлення головного лікаря міської поліклініки № 2 вбачається, що хвору мати ОСОБА_4 - ОСОБА_11 потребує сторонньої допомоги.
Копіями наданих відповідачами квитанцій підтверджується оплата ними квартплати та комунальних послуг за кімнату в гуртожитку.
Комунальним підприємством ММБТІ в своїй довідці № 2538 від 26.11.2009 року повідомлено, що право власності на нерухоме майно за ОСОБА_4 та ОСОБА_2 не зареєстровано.
Також в судовому засіданні встановлено, та не заперечується сторонами, що в спірній кімнаті знаходяться особисті речі відповідачів.
Відповідно до ст.47 Конституції України, ч.З ст.9 ЖК україни ніхто не може бути виселений із займаного приміщення або обмежений у праві користування жилих приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Згідно зі ст.71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім`ї були відсутні з поважних причин понад шести місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.
Відповідно до ст. 72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.
Статтями 10, 60 ЦПК України визначено, що обов`язок доведення обставин, які є підставою заявлених вимог, покладається на позивача.
Оцінюючи надані позивачем та відповідачами докази, суд звертає увагу на їх суперечливість та вважає, що ДП «НАРП» не доведений безперечно факт постійного непроживання ОСОБА_12 у гуртожитку.
За вказаних обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову про визнання осіб такими, що втратили право користування житлом.
Керуючись ст.ст. 10,11,209, 212, 214-215, 218 ЦПК України суд,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовної заяви Державного підприємства Миколаївська": авіаремонтний завод Нарп до ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання осі такими, що втратили право користування жилим приміщенням кімнати АДРЕСА_1 , який знаходиться на балансі ДП Миколаївський авіаремонтний завод Нарп- відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м.Миколаєва протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: В.Г.Циганок
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2010 |
Оприлюднено | 05.09.2022 |
Номер документу | 95696159 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Циганок В. Г.
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Циганок В. Г.
Цивільне
Селидівський міський суд Донецької області
Чудопалова Світлана Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні