Справа №522/1882/21
Провадження №1-кс/522/1987/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2021 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 1 ВРКП СУ ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 за погодженням з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 32020160000000054 від 14.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про накладення арешту на майно.
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС 1 ВРКП СУ ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 звернувся до слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси із клопотанням про накладення арешту на вилучене напідставі ухвалислідчого суддімайно,мотивуючи наступним
Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області Слідчим управлінням Головного управління ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32020160000000054 від 14.07.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
Підставою для реєстрації кримінального провадження стали матеріали оперативних співробітників УОРД ГУ ДФС в Одеській області, та висновок економічного дослідження № 29 від 30.06.2020
Службові особи ТОВ «Мясна компанія Алебри» (код ЄДРПОУ 39901254), яке знаходиться на обліку в Ізмаільському управлінні ГУ ДПС в Одеській області, в період з січня 2019 по травень 2020 використовуючи підприємства з ознаками фіктивності, шляхом не відображення дійсних обсягів реалізації продукції, умисно ухилились від сплати ПДВ на суму 12 424 216,80 грн.
18.02.2021 на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси було проведено обшук м. Одеса, вул. Чорноморського Козацтва 1А, за результатами якого було виявлено та вилучено документи та майно.
Перелічені вилучені за результатами обшуку предмети, речі та документи 19.02.2021 відповідно до постанови слідчого визнано та приєднано до кримінального провадження як речові докази.
Виявлені та вилучені в ході обшуку по кримінальному провадженню предмети, речі та документи, згідно положень ст.ст. 98, 99 КПК України є речовими доказами, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші та інші цінності, набуті кримінально протиправним шляхом, що також підтверджуються постановою про визнання речей та документів речовими доказами.
Слідчий до судового засідання не з`явився.
Власник майна до судового засідання не з`явився.
На підставі ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття учасників кримінального провадження для розгляду клопотання, не перешкоджає його розгляду.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку про наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду.
Згідно з п. 22 ч. 1 ст. 3 КПК України, суд першої інстанції - районний у місті суд, який має право ухвалити вирок чи постановити ухвалу про закриття кримінального провадження.
У п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, зазначено, що слідчий суддя - це суддя суду першої інстанції, до повноваження якого належить здійснення у порядку передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
В даному випадку, суд (слідчий суддя) який уповноважений постановити ухвалу - слідчий суддя ОСОБА_1 до провадження якого клопотання надійшло 22.02.2021 року, однак, у зв`язку із забезпеченням права власників майна, взяти участь у судовому розгляді, зважаючи на велику кількість однотипних клопотань, слідчий суддя вважає, що строк вказаний ст. 172 КПК України має бути поновлений.
Відповідно дост.170КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:1) збереження речових доказів;2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскаціїмайна яквиду покаранняабо заходукримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; 4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої особи, за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст.167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення, є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом, добуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Зазначені уклопотанні підставидля накладенняарешту,на думкуслідчого суддіє достатніми,оскільки необхіднопровести відповідніслідчі розшуковідії щодовилучених документів,в якихможуть міститисяважливі слідизлочинів,з метоюзабезпечення виконаннязавдань кримінальногопровадження,збереження відвтрати,знищення чиперетворення вилученихречових доказів,задля використанняїх удоказових цілях,слідчий суддяприходить довисновку,що вданому випадкурозумним таспіврозмірним обмеженнюправа власностібуде накладенняарешту навилучене майно,а томуклопотання слідчогоє обґрунтованим.
Керуючись ст. ст. 170-175, 372, КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
Процесуальний строк для розгляду клопотання про накладення арешту поновити.
Клопотання старшого слідчого з ОВС 1 ВРКП СУ ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_2 за погодженням з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 32020160000000054 від 14.07.2020 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на предмети, речі, які вилучені 18.02.2021 в ході санкціонованого обшуку за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського Козацтва 1А, а саме: принтер чеки на 30 шт; звіт по касі 2 шт; аркуші паперу формату А4 з чорновими записами на 15 арк; видаткова накладна №13591 на 1 арк; копії виписок ФОП на 1 арк; декларації виробника ТОВ «Добробут» на 4 арк; паспорт якості від 28.09.20 на 1 арк; повідомлення №12198 від 13.11.20 на 1 ар; копія договору на 2 арк; зошит «Приход» на 96 арк; 2 зошити з чорновими записами.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів.
Слідчий суддя:
02.03.2021
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2021 |
Оприлюднено | 29.05.2024 |
Номер документу | 95696741 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні