Ухвала
від 22.03.2021 по справі 229/4318/19
ДРУЖКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Номер провадження 1-в/229/35/2021

ЄУН 229/4318/19

У Х В А Л А

22 березня 2021 р. м. Дружківка

Дружківський міський суд Донецької області у складі:

головуючого-судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

представників

ПАТ « Страхова компанія АСКО-Донбас Північний» ОСОБА_3 ,

ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду міста Дружківки клопотання в порядку ст.ст. 537,539 КПК України про вирішення питань, пов`язаних з виконанням вироку

ВСТАНОВИВ:

04березня 2021року доДружківського міськогосуду Донецькоїобласті надійшлоклопотання представникаПАТ «Страхова компаніяАСКО-ДонбасПівнічний» в порядку ст.ст. 537,539 КПК України про вирішення питань, пов`язаних з виконанням вироку.

Відповідно до подання, вироком Дружківського міського суду Донецької області від 23 листопада 2020 року ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 158-3 КК України.

Ухвалою Донецького апеляційного суду від 01.02.2021 року вирок місцевого суду в частині призначеного обвинуваченій покарання змінено, засуджено ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 до покарання у виді позбавлення волі з (позбавленням права обіймати посади у виборчих комісіях, пов`язаних з організацією підготовки та проведення виборів строком на три роки.)

01.03.2021 року до ПАТ «Страхова компанія АСКО-Донбас Північний» надійшло повідомлення від філії Державної установи Центр пробації з пропозицією виконання, зокрема, наступного: звільнити засудженого та внести певні відомості до її трудової книжки.

Тому необхідно на підставі ст. ст. 537,539 КПК України вирішити питання про те, чи зобов`язане ПрАТ СК АСКО ДП звільняти засуджену ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 з посади страхового агента ПрАТ СК CKO ДП та/або вносити до трудової книжки ОСОБА_5 будь-які відомості у зв`язку з її засудженням до покарання у виді позбавлення права обіймати посади у виборчих комісіях, пов`язаних з організацією підготовки та проведення виборів.

У судове засідання представник органу пробації не з`явився.

Представник ПрАТ СК АСКО ДП з`явився просив клопотання задовольнити.

Відповідно до ч.4 ст.539 КПК України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду подання, не перешкоджає проведенню судового розгляду.

Суддя вивчивши матеріали клопотання та вислухавши думку учасників справи, вважає що клопотання не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Статтею 539 КПК України передбачено, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, розглядається протягом десяти днів з дня його надходження до суду суддею одноособово згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цього розділу.

Зі змісту клопотання встановлено що ПрАТ СК АСКО ДП не згодні та вважають незаконним повідомлення органу пробації з пропозицією звільнення засудженого та внесення певних відомостей до трудової книжки.

Відповідно до ст. 537 КПК України є перелік обставин, які можуть вирішуватись судом у зв`язку з виконанням вироку. Асаме:

1) про відстрочку виконання вироку;

2) про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання;

3) про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким;

4) про звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років;

5) про направлення для відбування покарання жінок, звільнених від відбування покарання внаслідок їх вагітності або наявності дітей віком до трьох років;

6) про звільнення від покарання за хворобою;

7) про застосування до засуджених примусового лікування та його припинення;

8) про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком;

9) про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку;

10) про заміну покарання відповідно до частини п`ятої статті 53, частини третьої статті 57, частини першої статті 58, частини першої статті 62 Кримінального кодексу України;

11) про застосування покарання за наявності кількох вироків;

12) про тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі або переведення засудженого з арештного дому, виправного центру, дисциплінарного батальйону або колонії до слідчого ізолятора для проведення відповідних процесуальних дій під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених іншою особою або цією самою особою, за які вона не була засуджена, чи у зв`язку з розглядом справи в суді;

13) про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України;

13-1) про оскарження інших рішень, дій чи бездіяльності адміністрації установи виконання покарань;

13-2) про застосування заходу стягнення до осіб, позбавлених волі, у виді переведення засудженого до приміщення камерного типу (одиночної камери);

13-3) про зміну обов`язків, покладених на засудженого, звільненого від відбування покарання з випробуванням;

14) інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.

До питань про будь-які сумніви і суперечності, що виникають при виконанні вироку, які належить вирішувати суду, що ухвалив вирок, відносяться: а) про уточнення посади чи виду діяльності, якщо при призначенні покарання (основного або додаткового) у вигляді позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю допущено неточні, неконкретні формулювання; б) про усунення суперечностей і неточностей при написанні прізвища, імені, по батькові чи інших біографічних даних засудженого; в) про усунення описок та арифметичних помилок, коли вони очевидні і виправлення їх не стосується суті вироку і не тягне погіршення становища засудженого тощо.

Очевидно, що під час виконання вироків суд, який їх ухвалив, вправі вирішувати й питання, що виникають внаслідок недоліків вироків, а також питання, що виникли в процесі виконання вироків, зокрема: г) про звільнен/їя з-під варти особи, засудженої до покарання, не пов`язаного з позбавленям волі, якщо підсудний був під вартою, і суд не вирішив питання про зміну запобіжного заходу; г) про застосування закону про амністію, якщо його застосування є обов`язковим, і суд при постановленні вироку не обговорив цього питання; д) про зарахування досудового тримання особи під вартою в строк відбування покарання, якщо таке зарахування не проведено судом або допущена неточність при його обчисленні; є) про поновлення в правах особи, обмежених під час кримінального провадження, якщо таке поновлення не було зроблено судом при ухваленні виправдувального вироку; є) про скасування заходів забезпечення кримінального провадження, якщо вони не були скасовані судом при ухваленні виправдувального вироку; ж) про виключення з акта опису майна, на яке за законом не допускається стягнення, якщо у вироку не вирішено питання про це майно; з) про долю речових доказів і документів, якщо їх не вирішено вироком суду; и) про заходи піклування про неповнолітніх, непрацездатних і збереження майна засудженого, якщо у вироку немає такого рішення, тощо.

Наведений перелік питань про будь-які сумніви і суперечності, недоліки, допущені судом при ухваленні вироків, а також питань, що виникають в процесі виконання вироків, які належить вирішувати суду під час виконання вироків, не є вичерпним. Але слід мати на увазі, що під час виконання вироків суд може вирішувати лише ті питання, які не стосуються суті вироку і не тягнуть погіршення становища засудженого, якщо таке погіршення становища прямо не передбачено в законі.

Як вибачається із резолютивної частини вироку Дружківського міського суду Донецької області від 23 листопада 2020 року, " ОСОБА_5 визнано винуватою у пред`явленому обвинувачені за ч.2 ст. 158-3 КК України та призначено їй покарання у виді п`яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п`ять років. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_5 від відбуття покарання звільнено, якщо вона протягом трьох років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені не неї судом обов`язки ".

Ухвалою Донецького апеляційного суду від 01 лютого 2021 року вирок Дружківського міського суду від 23 листопада 2020 року змінено, та резолютивна частина вироку викладена наступним чином: "На підставі ст. 69-1 КК України вважати обвинувачену ОСОБА_5 засудженою за ч. 2 ст. 158-3 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі строком на чотири роки шість місяців з позбавленням права обіймати посади у виборчих комісіях, пов`язаних з організацією підготовки та проведення виборів строком на три роки. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_5 від відбуття покарання звільнено, якщо вона протягом трьох років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені не неї судом обов`язки."

Відповідно до клопотання ПрАТ "СК АСКО-Донбас Півничний", вони просять вирішити питання про те, чи зобов`язане ПрАТ СК АСКО ДП звільняти засуджену ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 з посади страхового агента ПрАТ СК CKO ДС та/або вносити до трудової книжки ОСОБА_5 будь-які відомості у зв`язку з її засудженням до покарання у виді позбавлення права обіймати посади у виборчих комісіях, пов`язаних з організацією підготовки та проведення виборів.

Але, відповідно до ст. 48 КЗпП України трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п`ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації.

Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п`яти днів після прийняття на роботу. Студентам вищих та учням професійно-технічних навчальних закладів трудова книжка оформляється не пізніше п`яти днів після початку проходження стажування.

До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.

Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України.

Тобто, питання звільнення та внесення відомостей у трудову книжку відносяться до компетенції підприємства де працює обвинувачена ОСОБА_5 і не є питаннями, вирішення яких відноситься до питань, пов`язаних з виконанням вироку.

На підставі викладеного, керуючись ст. 537, 539 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

у задоволені клопотання ПАТ «Страхова компанія АСКО-Донбас Північний» в порядку ст.ст. 537,539 КПК України про вирішення питань, пов`язаних з виконанням вироку -відмовити.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного суду через Дружківський міський суд Донецької області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя Дружківського міського суду

Донецької області ОСОБА_1

СудДружківський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення22.03.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу95724519
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку

Судовий реєстр по справі —229/4318/19

Ухвала від 16.01.2024

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Гонтар А. Л.

Ухвала від 22.03.2021

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Гонтар А. Л.

Ухвала від 22.03.2021

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Гонтар А. Л.

Ухвала від 01.02.2021

Кримінальне

Донецький апеляційний суд

Залізняк Р. М.

Ухвала від 31.12.2020

Кримінальне

Донецький апеляційний суд

Залізняк Р. М.

Ухвала від 31.12.2020

Кримінальне

Донецький апеляційний суд

Залізняк Р. М.

Ухвала від 24.12.2020

Кримінальне

Донецький апеляційний суд

Залізняк Р. М.

Вирок від 23.11.2020

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Гонтар А. Л.

Ухвала від 10.03.2020

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Гонтар А. Л.

Ухвала від 31.10.2019

Кримінальне

Дружківський міський суд Донецької області

Гонтар А. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні