Ухвала
від 24.03.2021 по справі 645/6640/20
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/6640/20

Провадження № 1-кс/645/519/21

УХВАЛА

Іменем України

24 березня 2021 року м. Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря судових засідань ОСОБА_2

за участю слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання заступника начальника СВ відділу поліції №2 Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні №12020220460001835 від 06.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 265 ч. 1 КК України,

в с т а н о в и в :

Заступник начальника СВ відділу поліції №2 Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , за погодженням зпрокурором Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , звернувся до суду зклопотанням про проведення обшуку за місцем реєстрації юридичної особи ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Ексіммаш» (код ЄДРПОУ: 32565178), на території нежитлових будівель: літ. «А-1», загальною площею 27,8 кв.м., літ. «Б-2» загальної площею 555,0 кв.м., що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, буд. 12-Б, які належать ТОВ «Мегіон», з метою відшукання та вилучення зазначених у клопотанні предметів злочину, а саме: промислового імпульсного наносекундного автономного рентгенівського апарату «АРИНА-7», пакування та технічна документація до вказаного рентгенівського пристрою, бухгалтерська документація щодо його придбання та використання, а також митна декларація щодо ввезення апарату на територію України та журнали, інші документи щодо дотримання правил безпеки, проходження інструктажів з охорони праці та безпосереднього використання працівниками рентгенівського апарату «АРИНА-7», які можуть знаходитися в нежитлових приміщеннях за вищевказаною адресою.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначав, що у провадженні слідчого відділення ВП № 2 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020220460001835 від 06.10.2020, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст. 265 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.10.2020 до чергової частини Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області надійшли матеріали УСБУ в Харківській області про те, що посадові особи ТОВ «НВП Ексіммаш» 07.04.2020 здійснили незаконне придбання та подальше використання промислового імпульсного наносекундного автономного рентгенівського апарату «АРИНА-7», без передбаченого законом дозволу, а саме за відсутності ліцензії на право поводження із джерелами іонізуючого випромінювання.

Під час проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що згідно рапорту старшого оперуповноваженого 2 відділу ГВ КБ УСБУ в Харківській області старшого лейтенанта ОСОБА_5 , ним в ході виконання визначених законодавством завдань, отримано інформацію щодо незаконної передачі та зберігання джерела іонізуючого випромінювання, без передбаченого законом дозволу, що призвело до його потрапляння у неконтрольований обіг.

Відповідно до даних Державної митної служби України (ВМД № UA807170/2020/19187) встановлено, що службові особи ТОВ «НВП Ексіммаш» (код ЄДРПОУ: 32565178), що розташоване за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, буд. 12-Б, офіс № 3, здійснили незаконне придбання у ТОВ «Експорттехпром», що розташоване за адресою: Російська Федерація, м. Бєлгород, вул. Курська, буд. 12, промислового імпульсного наносекундного автономного рентгенівського апарату «АРИНА-7», використання якого та зберігання підлягають обов`язковому ліцензуванню.

Згідно ст. 7 Закону України «Про дозвільну діяльність в сфері використання ядерної енергії» та ст.ст. 26, 81 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», а також відповідно до листа-роз`яснення Державної інспекції ядерного регулювання України за № 07-19/11398 від 12.10.2020, діяльність з отримання, зберігання, експлуатації, придбання та передачі (збут) джерела іонізуючого випромінювання наносекундного автономного рентгенівського апарату «АРИНА-7» підлягає обов`язковому ліцензуванню.

Разом з тим, у вказаному листі Державної інспекції ядерного регулювання України вказано, що у ТОВ «НВП Ексіммаш» відсутня ліцензія на право поводження із джерелами іонізуючого випромінювання та для отримання даної ліцензії зазначене товариство не зверталось.

Також згідно листа ufe 07-01/14 від 05.01.2021, що надійшов від ІНФОРМАЦІЯ_1 , в базі даних АС «Регістр» інформація про факти зберігання, отримання, передачі джерел іонізуючого випромінювання (рентгенівських пристрої тощо) з боку ТОВ «НВП Ексіммаш» відсутня.

Таким чином, службові особи ТОВ «НВП Ексіммаш» своїми діями здійснили незаконне придбання, зберігання, володіння, джерелом іонізуючого випромінювання, а саме наносекундним автономним рентгенівським апаратом «АРИНА-7», без передбаченого законом дозволу, а саме ліцензії на право поводження з джерелами іонізуючого випромінювання, відповідальність за що передбачена ст. 265 КК України.

Допитаний в якості свідка ОСОБА_6 показав, що в один із днів квітня місяця 2020 року, здійснював транспортування товарів на адресу ТОВ «НВП Ексіммаш», за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, буд. 12-Б. Коли останній знаходився на території підприємства, то він побачив як розвантажували автомобіль. На одному із ящиків було зображення «знаку радіації» чорно-жовтого кольору. В подальшому ОСОБА_6 поцікавився у співробітників підприємства щодо вказаного вантажу, на що йому відповіли, що всередині ящику знаходиться апарат рентгенівського випромінювання. Під час наступного візиту ОСОБА_6 до вказаного підприємства, зазначений ящик вже був розпечатаний, проте самого приладу він не бачив.

Також допитаний в якості свідка ОСОБА_7 показав, що в один із днів серпня місяця 2020 року, він здійснював кур`єрську доставку кореспонденції на адресу ТОВ «НВП Ексіммаш», за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, буд. 12-Б. Біля входу у приміщення на території підприємства останній звернув увагу на пристрій, який виносили співробітники підприємства. Під час розмови із працівниками ТОВ «НВП Ексіммаш» ОСОБА_7 , запитав щодо приладу який переміщували, оскільки він мав маркування підвищеної небезпеки, на що йому відповіли, що даний апарат безпечний в разі дотримання правил його експлуатації та, що це рентгенівський апарат, який має назву «Арина», який використовується підприємством для виявлення дефектів, а саме тріщин у різних виробах, в тому числі і з пластмаси.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 245523406 від 23.02.2021, нежитлові будівлі: літ. «А-1», загальною площею 27,8 кв.м., літ. «Б-2» загальною площею 555,0 кв.м., що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, буд. 12-Б, на праві приватної власності належать ТОВ «МЕГІОН», код ЄДРПОУ: 32136574, на підставі свідоцтва про право власності від 29.12.2012. При цьому згідно запису про іпотеку № 34890441 від 26.12.2019, між продавцем - ТОВ «Мегіон» та покупцем - ТОВ «НВП Ексіммаш» укладено кредитний договір 05-19/ОТД-22, щодо придбання в іпотеку вище зазначених нежитлових приміщень, які перебувають у фактичному використанні ТОВ «НВП Ексіммаш».

Таким чином, враховуючи показання свідків, а також наявні в органу досудового розслідування сукупність даних, маються достатні підстави вважати, що у складських та виробничих приміщеннях ТОВ «НВП Ексіммаш», яке розташоване за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, буд. 12-Б, знаходиться промисловий імпульсний наносекундний автономний рентгенівський апарат «АРИНА-7», який без передбаченого законом дозволу, а саме за відсутності ліцензії на право поводження із джерелами іонізуючого випромінюванню, незаконно зберігається та використовується підприємством з корисливих мотивів, що призвело до його потрапляння у неконтрольований обіг. Також на підприємстві міститься пакування та технічна документація до вказаного рентгенівського пристрою, бухгалтерська документація щодо його придбання та використання, а також митна декларація щодо ввезення апарату на територію України та журнали чи інші документи щодо дотримання правил безпеки та безпосереднього використання працівниками рентгенівського апарату «АРИНА-7», що має значення для проведення подальшого досудового розслідування кримінального правопорушення в якості доказів.

В клопотанні слідчим зазначено, що з метою відшукання та вилучення зазначених у клопотанні предметів злочину, а саме: промислового імпульсного наносекундного автономного рентгенівського апарату «АРИНА-7», пакування та технічна документація до вказаного рентгенівського пристрою, бухгалтерська документація щодо його придбання та використання, а також митна декларація щодо ввезення апарату на територію України та журнали, інші документи щодо дотримання правил безпеки, проходження інструктажів з охорони праці та безпосереднього використання працівниками рентгенівського апарату «АРИНА-7», які можуть знаходитися в нежитлових приміщеннях за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, буд. 12-Б, які належать ТОВ «Мегіон».

У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Слідчий суддя, вислухавши думку сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1ст. 234 КПК Україниобшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

При розгляді клопотання про обшук прокурор, слідчий повинен довести перед слідчим суддею наявність обставин, які передбачені ч. 5 ст. 234 КПК України.

Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння. Так, згідно із цією статтею «не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше, як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку».

Відповідно до ст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод «кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб».

Між тим, невиконання вимог про законність, обґрунтованість та вмотивованість рішення слідчого судді тягне за собою визнання обшуку незаконним, та розглядається Європейським Судом з Прав Людинияк порушенняст.8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Слідчий просить провести обшук за місцем реєстрації юридичної особи ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Ексіммаш» (код ЄДРПОУ: 32565178), на території нежитлових будівель: літ. «А-1», загальною площею 27,8 кв.м., літ. «Б-2» загальної площею 555,0 кв.м., що розташовані за адресою: м. Харків, вул. Автогенна, буд. 12-Б, які належать ТОВ «Мегіон», з метою відшукання та вилучення зазначених у клопотанні предметів злочину, а саме: промислового імпульсного наносекундного автономного рентгенівського апарату «АРИНА-7», пакування та технічна документація до вказаного рентгенівського пристрою, бухгалтерська документація щодо його придбання та використання, а також митна декларація щодо ввезення апарату на територію України та журнали, інші документи щодо дотримання правил безпеки, проходження інструктажів з охорони праці та безпосереднього використання працівниками рентгенівського апарату «АРИНА-7», які можуть знаходитися в нежитлових приміщеннях за вищевказаною адресою, які будуть мати суттєве значення для подальшого розслідування кримінального правопорушення в якості доказів.

Обґрунтовуючи клопотання про проведення обшуку слідчий також посилався на актуальну інформацію з Державного Реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, щодо державної реєстрації іпотеки, згідно якої іпотеко держатель АТ «Східно-Український банк «Грант», іпотекодавець ТОВ «Мегіон», предметом іпотеки є нежитлові будівлі літ. «А-1», загальн6ою площею 27,8 кв.м, літ. «Б-2», загальною площею 555,0 кв.м зі строком виконання основного зобов`язання 23.12.2021 в розмірі 7000000,00 грн, за кредитним договором №06-19/ОТД-22, виданий26.12.2019, видавник АТ «Східно-Український банк «Грант» та ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Ексіммаш».

Відповідно до ч. 5ст. 234 КПК Українислідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукуванні речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукуванні речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Відмовляючи у задоволенні даного клопотання, слідчий суддя зазначає, що згідно відомостей з автоматизованої системи документообігу суду вбачається, що ухвалою слідчого судді від 03.03.2021 клопотання начальника відділення СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області про проведення обшуку у кримінальному провадженні №12020220460001835 від 06.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 265 ч. 1 КК України задоволено частково та надано начальнику відділення СВ Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області дозвіл на проведення обшуку за місцем реєстрації юридичної особи ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Ексіммаш» (код ЄДРПОУ 32565178) за адресою: 61046 м. Харків, вул.. Автогенна, б. 12-Б офіс 3..

Строк дії даної ухвали до 03.04.2021, який на час розгляду даного клопотання не сплив.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 236, 309, 372 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в :

В задоволенні клопотання заступника начальника СВ відділу поліції №2 Харківського РУП №2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про проведення обшуку у кримінальному провадженні №12020220460001835 від 06.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 265 ч. 1 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 25.03.2021 року о 15 год. 00 хвилин.

Слідчий суддя -

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення24.03.2021
Оприлюднено27.01.2023
Номер документу95788580
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —645/6640/20

Ухвала від 01.04.2021

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Мартинова О. М.

Ухвала від 24.03.2021

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 24.03.2021

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 03.03.2021

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 03.03.2021

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 26.11.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 26.11.2020

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні