Ухвала
від 10.03.2021 по справі 924/1308/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


УХВАЛА

"10" березня 2021 р. Справа № 924/1308/20

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладія С. В., за участю секретаря судового засідання Маєвській Н. В., розглянувши матеріали справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Каса Люкс-Рейзен м. Хмельницький

товариства з обмеженою відповідальністю КЛР-ЮА м. Хмельницький

до товариства з обмеженою відповідальністю Люкс-Рейзен Каса м. Хмельницький

за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача:

- Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України м. Київ

- Державного підприємства Український інститут інтелектуальної власності м. Київ

про заборону ТОВ Люкс-Рейзен Каса використовувати у будь-який спосіб ( в тому числі позначення, тотожне із зареєстрованою торговельною маркою за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 254316

Представники сторін:

від позивача 1: Гранатюк О.В. - адвокат згідно ордеру

від позивача 2: Гранатюк О.В. - адвокат згідно ордеру

від відповідача: Куц І.О. - згідно ордеру

від третьої особи 1: не з`явився

від третьої особи 2: не з`явився

Обставини справи:

Позивачі звернулись з позовом до суду в якому просять заборонити ТОВ Люкс-Рейзен Каса використовувати у будь-який спосіб (в тому числі, але не виключно: нанесення/розміщення на будь-які об`єкти нерухомого майна, транспортні засоби та інші рухомі речі; застосування під час пропонування та надання будь-яких наведених та/або споріднених у свідоцтві України на знак для товарів і послуг № 254316 товарів і послуг; застосування/розміщення в діловій документації чи в будь-яких видах рекламування та/або в мережі Інтернет) позначення, тотожне із зареєстрованою торговельною маркою за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 254316, стосовно наведених та/або споріднених у вказаному свідоцтві товарів і послуг, а також позначення, схоже із зареєстрованою торговельною маркою за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 254316, стосовно наведених та/або споріднених у вказаному свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення можна сплутати, зокрема, якщо може виникнути асоціація такого позначення з торговельною маркою за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 254316.

ТОВ Люкс-Рейзен Каса подано до суду клопотання про зупинення розгляду справи № 924/1308/20 до набрання законної сили судовим рішенням господарського суду Хмельницької області у справі № 924/29/21 за ТОВ Люкс-Рейзен м. Хмельницький до товариства з обмеженою відповідальністю КЛР ЮА м. Хмельницький за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України м. Київ; Державного підприємства Український інститут інтелектуальної власності м. Київ; ТОВ Каса Люкс-Рейзен м. Хмельницький про визнання недійсним повністю свідоцтва України № 254316 від 25.02.2019р. на знак для товарів і послуг, власником якого є ТОВ КЛР ЮА , відносно товарів 39 класу МКТП, а саме: автобусне перевезення; автомобільне перевезення; доставляння товарів; зберігання товарів; інформування щодо перевезення; пасажирське перевезення; посередницькі послуги у перевезенні; послуги таксі; прокат автомобілів; прокат автобусів далекого прямування; супроводжування подорожуючих; замовляння квитків для подорожей; влаштування подорожей; влаштування туристичних турів.

Вказану заяву відповідачем обґрунтовано тим, що порушення прав володільця свідоцтва України на знак для товарів і послуг № 254316 є підставою позову, що розглядається у справі № 924/1308/20. У відзиві на позовну заяву відповідач посилався на обставини які свідчать про незаконність видачі свідоцтва України № 254316 та як наслідок слугують підставами для визнання його недійсним. Про обґрунтованість тверджень відповідача свідчить висновок експерта № 72-01за результатами проведення експертизи об`єктів інтелектуальної власності, складений для подання до суду від 04.01.2021 року, - Торгівельна марка за свідоцтвом України № 254316 є схожою із торгівельною маркою за свідоцтвом України № 210276 настільки, що їх можна сплутати.

Зазначає, що дані доводи суд у межах провадження у справі № 924/1308/20 позбавлений можливості оцінити в повній мірі, оскільки в межах даної справи не заявлено вимоги про визнання даного свідоцтва недійсним.

У свою чергу, предметом розгляду у межах справи № 924/29/21 є саме визнання недійсним свідоцтва України на знак для товарів і послуг № 254316.

Вказує на те, що відповідно до п. п. 1, 3 ст. 19 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг свідоцтво може бути визнано в судовому порядку недійсним повністю або частково у разі видачі свідоцтва внаслідок подання заявки з порушенням прав інших осіб. Свідоцтво або його частина визнані недійсним, вважаються такими, що не набрали чинності від дати подання заявки.

Тобто, у випадку визнання недійсним свідоцтва України на знак для товарів і послуг № 254316, припиняють існувати і права, що випливають із даного свідоцтва.

ТОВ Люкс-Рейзен вважає рішення господарського суду Хмельницької області по справі № 924/29/21 може встановити факт, який матиме преюдиційне значення для вирішення справи № 924/1308/20, а саме підтвердити відсутність у позивачів підстав для звернення до суду із даною позовною заявою та підтвердити невідповідність свідоцтва України № 254316 від 25.02.2019р. на знак для товарів в послуг.

Позивачами надано заперечення на клопотання відповідача про зупинення провадження по справі, в якому просять суд у його задоволенні відмовити.

Обґрунтовуючи заперечення позивачі посилаються на те, що підставою для звернення із вказаною позовною заявою стало те, що відповідачем здійснюється застосування позначення, в тому числі, під час пропонування та надання послуг, пропонування товарів для продажу та їх продажу, зокрема, в мережі Інтернет, що є схожими із торговельною маркою за свідоцтвом України № 254316 від 25 лютого 2019 року настільки, що такі позначення торговельної марки при сприйнятті споживачами цих об`єктів на товарах та при надані послуг можна сплутати, і, як наслідок, - можуть ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари та/або надає послуги, що в силу ст. 16 Закону України Про охорону прав на знаки для товарів і послуг надає позивачеві право забороняти таке використання.

Таким чином, метою звернення позивачів до суду є зупинення протиправних дій відповідача, пов`язаних із реєстрацією та використанням торговельної марки, відносно якої товариством з обмеженою відповідальністю Люкс-Рейзен Каса подано заявку про реєстрацію знаку для товарів і послуг в Україні за № m202020636.

Вказують на те, що, судовим експертом Хмельницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз встановлено, що комбіноване позначення LUX-REISEN KASA , відносно якого ТзОВ Люкс-Рейзен Каса було подано заявку про реєстрацію знаку для товарів і послуг в Україні за № m202020636, є схожим настільки, що його можна сплутати, зокрема асоціювати з торговельною маркою ІНФОРМАЦІЯ_1 за свідоцтвом України № 254316 щодо послуг 39 класу МКТП.

Отже, позивачі вважають, що відповідач порушує права та інтереси товариства з обмеженою відповідальністю КЛР ЮА , як власника торговельної марки за свідоцтвом України № 254316.

Крім того повідомляють, що звертаючись до суду із позовною заявою, товариством з обмеженою відповідальністю Люкс-Рейзен зазначено про те, що ТОВ Люкс-Рейзен є власником торговельної марки, захищеної свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 210276 від 25 березня 2016 року. Вважають, що товариство з обмеженою відповідальністю Люкс-Рейзен з порушенням вимог чинного законодавства України, протиправно набуло й здійснило за собою реєстрацію права на торговельну марку свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 210276 від 25 березня 2016 року

Звертають увагу суду на те, що суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

За таких обставин, рішення та висновки суду в господарській справі № 924/29/21 жодним чином не вплинуть на об`єктивний розгляд господарської справи № 924/1308/20, що виключає правові підстави для зупинення провадження у даній господарській справі.

Разом з тим, подання відповідачем відповідного клопотання свідчить лише про намір останнього здійснити продовження протиправних реєстрації та використання торговельної марки, що позбавить можливості позивачів здійснити захист порушених прав у зв`язку із неправомірною поведінкою товариства з обмеженою відповідальністю Люкс-Рейзен Каса .

Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі №924/1308/20 до вирішення пов`язаної з нею справи №924/29/21, суд його задовольнив, з огляду на наступне:

Пункт 5 частини 1 статті 227 ГПК України унормовує, що суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадку об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Зупинення провадження по справі - це врегульована законом і оформлена ухвалою суду тимчасова перерва в провадженні по господарській справі, викликана наявністю однієї з передбачених в законі обставин, які заважають здійснювати її розгляд.

Підстава, передбачена пунктом 5 частини 1 статті 227 ГПК України, виникає в процесі тоді, коли ухвалення рішення можливо після підтвердження фактів, що мають преюдиційне значення для даної справи, в іншій справі, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.

Зупинення провадження допускається лише тоді, коли розглядати справу далі неможливо. Ця підстава зупинення застосовується у тому разі, коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. Ця неможливість полягає в тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі і рішення суду у цій справі безпосередньо впливає на вирішення спору.

Метою зупинення провадження у справі до розгляду пов`язаної з нею справи є виявлення обставин, підстав, фактів, тощо, що не можуть бути з`ясовані та встановлені у даному процесі, проте, які мають значення для конкретної справи, провадження у якій зупинено.

За змістом наведеної вище статті причиною зупинення є неможливість розгляду справи, що знаходиться в провадженні господарського суду, до вирішення пов`язаної з нею іншої справи, яка розглядається іншим судом.

Пов`язаність справи полягає у тому, що рішення іншого суду, який розглядає справу, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі, зокрема факти, що мають преюдиціальне значення. Ці обставини повинні бути такими, що мають значення для даної справи.

Для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарському суду в кожному конкретному випадку слід з`ясувати як пов`язана справа, яка розглядається господарським судом, зі справою, що розглядається іншим судом, чим обумовлюється неможливість розгляду справи.

Неможливість розгляду даної справи до вирішення справи іншим судом полягає в тому, що обставини, які розглядаються іншим судом, не можуть бути встановлені господарським судом самостійно у даній справі.

В абзаці 1 п. 3.16 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції зазначено, що відповідно до ч. 1 ст. 79 ГПК господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов`язаної з нею іншої справи, що розглядалися іншим судом. При цьому пов`язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення.

З наведених у зазначеній нормі підстав вбачається, що провадження у справі може бути зупинено лише до закінчення її розгляду по суті і для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарському суду слід у кожному випадку з`ясовувати: як саме пов`язана справа, що розглядається господарським судом, зі справою, яка розглядається іншим судом, чим саме обумовлюється неможливість розгляду справи.

Господарський суд повинен зупинити провадження у справі за наявності інформації про розгляд іншої справи, незалежно від заяв учасників судового процесу. Така інформація підтверджується тільки судовими документами: ухвалами, рішеннями, постановами судів, позовними заявами, скаргами.

Як вбачається з матеріалів справи ТОВ Люкс-Рейзен є власником свідоцтва на торговельну марку № НОМЕР_1 зареєстрованого у Державному реєстрі свідоцтв України на торговельні марки 25.03.2016 року, згідно якого захищено право ТОВ Люкс-Рейзен на торговельну марку яка являє собою комбінацію позначень у вигляді комбінації позначень у вигляді слів Lux-геіsеn та графічного зображення півмісяця направленого вліво навколо слова геіsеn з правої сторони та трьох п`ятикутних зірок різного розміру які розміщені біля верхньої частини півмісяця виконане у синьому, чорному та блакитному кольорах.

21.09.2020 року між ТОВ Люкс-Рейзен та ТОВ Люкс-Рейзен Каса укладено ліцензійний договір, згідно якого ТОВ Люкс-Рейзен надало ТОВ Люкс-Рейзен Каса дозвіл на використання об`єкта права інтелектуальної власності, - торговельну марку, яка охороняється свідоцтвом на торговельну марку № 210276 (зареєстроване в Державному реєстрі свідоцтв України на торговельні марки 25 березня 2016 року).

05.10.2020 року ТОВ Люкс-Рейзен Каса подано до Державного підприємства Український інститут інтелектуальної власності заяву, зареєстровану за № m202020636 про реєстрацію знака для товарів і послуг.

В свою чергу, 25.02.2019 року ТОВ Каса Люкс-Рейзен здійснило реєстрацію торговельної марки за свідоцтвом № 254316, яка являє собою комбінацію позначень у вигляді комбінації позначень у вигляді слів КАСА Lux-геіsеn та графічного зображення півмісяця направленого вліво навколо слова геіsеn з правої сторони та трьох п`ятикутних зірок різного розміру які розміщені біля верхньої частини півмісяця біля слова геіsеn виконане у червоному, світло-червоному, синьому та голубому кольорах, права на яку згідно договору про передачу права власності на знак для товарів і послуг від 20.05.2020 року, передано ТОВ КЛР ЮА

В подальшому, ТОВ Каса Люкс-Рейзен та ТОВ КЛР ЮА звернулись до суду з позовом до ТОВ Люкс-Рейзен Каса предметом якого є встановлення заборони ТОВ Люкс-Рейзен Каса неправомірного використання позначення, тотожного із зареєстрованою торговельною маркою за свідоцтвом України на знак для товарів і послуг № 254316, а підставами позову є те, що відповідачем здійснюється застосування позначення, в тому числі, під час пропонування та надання послуг, пропонування товарів для продажу та їх продажу, зокрема, в мережі Інтернет, що є схожими із торговельною маркою за свідоцтвом України № 254316 від 25 лютого 2019 року (справа № 924/1308/20).

Водночас, судом встановлено, що господарським судом Хмельницької області розглядається справа № 924/29/21 за позовом ТОВ Люкс-Рейзен до ТОВ КЛР ЮА , предметом розгляду якої є визнання недійсним свідоцтва України на знак для товарів і послуг № 254316 з підстав незаконності отримання такого свідоцтва ТОВ КАСА Люкс-Рейзен .

Оскільки предметом даної справи є порушення прав інтелектуальної власності позивачів за свідоцтвом № 254316, а у справі № 924/29/21 предметом є правомірність отримання такого свідоцтва позивачами, при цьому, матеріалами справи підтверджується наявність свідоцтв як у позивачів так і у відповідача за №/№ 254316 та 210276, відповідно, дані обставини матимуть суттєве значення при розгляді справи № 924/1308/20, зокрема, щодо правомірності звернення з позовом позивачів до суду у випадку визнання недійсним свідоцтва України № 254316.

Відповідно, факти та обставини, які можуть бути встановлені господарським судом Хмельницької області при вирішенні по суті справи № 924/29/21 вплинуть на вирішення даної справи №924/1308/20, суд вважає об`єктивно неможливим розгляд у даній справі до вирішення господарським судом Хмельницької області справи № 924/29/21.

Аналогічна правова позиція щодо можливості зупинення провадження у справі до перегляду іншої справи викладена у постанові Верховного Суду від 10.09.2018 у справі № 903/554/17.

Керуючись ст. ст. 169, п. 5 ст. 227, ст. ст. 228-230, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ :

Зупинити провадження у справі № 924/1308/20 до вирішення пов`язаної з нею іншої справи № 924/29/21.

Зобов`язати сторони повідомити суд про усунення обставин, що зумовили зупинення справи № 924/1308/20.

Ухвала набирає чинності 10.03.2021р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північно-Західного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту.

Порядок подання апеляційної скарги визначений ст. 257 ГПК України підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу ХІ Перехідні положення ГПК України.

Ухвала складено і підписано поза межами встановленого Господарським процесуальним кодексом України строку - 26.03.2021р. у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю головуючого у справі судді.

Суддя С. В. Гладій

Віддрук. 6 прим.:

1 - до матеріалів

2 - позивачу 1 (м. Хмельницький, вул. Шевченка,64, оф. 9) (реком. з повід.)

3 - позивачу 2 (м. Хмельницький, вул. Шевченка,64, оф. 2) (реком. з повід.)

4 - відповідачу (м. Хмельницький, пл. Привокзальна,2) (реком. з повід.)

5 - Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (01008, м. Київ, вул.. Михайла Грушевського,12/2) (реком. з повід.)

6 - ДП „Український інститут інтелектуальної власності (01601, м. Київ, вул. Глазунова,1) (реком. з повід.)

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення10.03.2021
Оприлюднено26.03.2021
Номер документу95808869
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/1308/20

Постанова від 26.05.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 26.04.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 06.04.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Бучинська Г.Б.

Ухвала від 10.03.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

Ухвала від 03.03.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

Ухвала від 16.02.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

Ухвала від 02.02.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

Ухвала від 13.01.2021

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

Ухвала від 14.12.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

Ухвала від 10.12.2020

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Гладій С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні