СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"30" березня 2021 р. Справа № 905/1717/20
Суддя Пуль О.А.,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 (вх.№947Д/2) на рішення господарського суду Донецької області 22.02.2021 у справі № 905/1717/20 (повний текст рішення складено 04.03.2021 суддею Боковою Ю.В. у приміщенні господарського суду Донецької області)
за позовом Акціонерного товариства Перший Український Міжнародний Банк , м.Київ,
до 1. ОСОБА_1 , с. Різниківка Бахмутський район Донецької області,
2. ОСОБА_2 , с. Різниківка Бахмутський район Донецької області,
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Приватного підприємства Ані-Арт , м. Бахмут Донецької області,
про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом реалізації предмету іпотеки на прилюдних торгах,-
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням господарського суду Донецької області 22.02.2021 у справі №905/1717/20 позовні вимоги Акціонерного товариства Перший Український Міжнародний Банк до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Приватного підприємства Ані-Арт , про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом реалізації предмету іпотеки на прилюдних торгах задоволено. У рахунок погашення заборгованості Приватного підприємства Ані-Арт перед АТ ПУМБ за процентами, нарахованими за безпідставне користування кредитом за період з 01.01.2020 до 01.07.2020 (включно) в розмірі 400950,00 гривень (чотириста тисяч дев`ятсот п`ятдесят гривень 00 копійок) за кредитним договором №1/08-ЮР від 06.02.2008, звернуто стягнення на предмет іпотеки: нежитлові приміщення - комплекс, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , до складу якого входить: адміністративна будівля, літ. А-2, площею 120,5 кв.м; склад, бокси, літ. Б, площею 199,5 кв.м; бокси, літ. В, площею 191,9 кв.м; битовки, літ. Г, площею 52,5 кв.м; котельня, літ. Д, площею 40,0 кв.м; будівля заправочної станції, літ. З, площею 6,4 кв.м; мийка для тракторів, літ. И, площею 39,6 кв.м; ділянка для тракторів, літ. Ж, площею 1540,0 кв.м; огорожа, літ. Л-огорожа), що належить ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на праві спільної часткової власності, по Ѕ частини) шляхом реалізації предмету іпотеки на прилюдних торгах за ціною, що буде встановлена у ході виконавчого провадження на підставі незалежної оцінки. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь АТ ПУМБ судовий збір у сумі 3007,12 грн, також стягнуто з ОСОБА_2 на користь АТ ПУМБ судовий збір у сумі 3007,12 грн.
ОСОБА_1 з рішенням не погодився та звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм чинного законодавства, просить скасувати рішення господарського суду Донецької області від 22.02.2021 у справі №905/1717/20 та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, виходячи з такого.
Згідно з пунктом 2 частини 3 ст.258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Розмір та порядок оплати судового збору за подання апеляційної скарги визначено Законом України Про судовий збір .
Відповідно до частини 1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною 1 ст.2 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ставка судового збору з апеляційних скарг, що подаються на рішення суду; складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (підпункт 4 пункту 2 частини 2 ст.4 Закону України Про судовий збір ).
Ураховуючи викладене, судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Донецької області від 22.02.2021 у справі №905/1717/20 складає 9021,38 грн (6014,25*150%).
Проте до матеріалів апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявником апеляційної скарги не виконано вимоги пункту 2 частини 3 ст.258 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 3 частини 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Статтею 259 Господарського процесуального кодексу України визначено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Комплексний аналіз зазначених норм свідчить, що положення вказаної ст.259 Господарського процесуального кодексу України по суті конкретизують та деталізують вимоги наведеного пункту 3 частини 3 ст.258 Господарського процесуального кодексу України в частині, кому, які документи і яким саме чином має надіслати особа, яка подає апеляційну скаргу, зокрема, і обов`язок цієї особи надіслати копію апеляційної скарги і доданих до неї документів саме листом з описом вкладення.
До такого ж висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 18.04.2019 у справі №914/1955/17.
Таким чином, у розумінні пункту 3 частини 3 ст. 258, 259 Господарського процесуального кодексу України належним доказом, що підтверджує направлення апелянтом іншій стороні у справі копії апеляційної скарги та документів, які додаються скаржником до апеляційної скарги, та, які відсутні у іншої сторони, є опис вкладення до цінного або рекомендованого листа, що надається до суду разом із апеляційною скаргою.
Відповідно до пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.1997 № 799 "Про затвердження Порядку оформлення поштових відправлень з вкладенням матеріалів звітності, розрахункових документів і декларацій" (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України №1120 (1120-2003-п) від 18.07.2003) опис вкладення поштового відправлення відправник складає із зазначенням у ньому, зокрема, поіменного переліку предметів вкладення.
Опис вкладення повинен відповідати пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, відповідно до яких працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
За змістом зазначеного пункту Правил для здійснення перевірки працівниками поштового відділення відповідності вкладення опису, останній має містити перелік документів, які додаються до апеляційної скарги.
Тобто, вимоги, встановлені у ст. 259 Господарського процесуального кодексу України, передбачають надання скаржником до апеляційної скарги опису вкладення до листа, що має підтвердити факт направлення іншій стороні, окрім копії апеляційної скарги, також копії документів, які додаються заявником до апеляційної скарги та, які відсутні у іншої сторони.
Відповідно до приписів статей 76, 77 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
До матеріалів апеляційної скарги, скаржником надано фіскальні чеки АТ "Укрпошта" та листи з описом вкладення у цінний лист такого змісту: апеляційна скарга для сторін, проте вони не містять інформації щодо адреси, на яку відправлено поштову кореспонденцію, інформацію про її вміст та перелік документів, які додаються до апеляційної скарги і тому вони не є належним та допустимим доказом направлення апеляційної скарги іншим учасникам даної справи. Фіскальні чеки свідчать лише про здійснення розрахункової операції при отриманні поштових послуг.
Тому з метою усунення недоліків апеляційної скарги заявнику необхідно надати суду докази надсилання апеляційної скарги з додатками до неї іншим учасникам справи листами з описом вкладення, оформленими у відповідності до вищезазначених вимог.
Відповідно до частини 2 ст.260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, установлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст.174 цього Кодексу.
Статтею 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно частини 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ураховуючи відсутність належних доказів надсилання учасникам справи та доказів сплати судового збору, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.174, 234, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя - доповідач, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити апелянту 10-денний строк, з дня вручення цієї ухвали, для усунення недоліків апеляційної скарги.
Роз`яснити заявнику апеляційної скарги, що не усунення недоліків, визначених цією ухвалою, має наслідки передбачені статтями 174, 260 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя - доповідач О.А. Пуль
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2021 |
Оприлюднено | 01.04.2021 |
Номер документу | 95902179 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Пуль Олена Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні