Ухвала
від 25.03.2021 по справі 761/10729/21
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/10729/21

Провадження № 2/761/7384/2021

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2021 року Шевченківського районного суду міста Києва Сіромашенко Н.В., вивчаючи матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Гера-Сервіс , Товариства з обмеженою відповідальністю Гера про визнання недійсним договору, скасування записів у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про право власності, -

в с т а н о в и в :

У березні 2021 року на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Гера-Сервіс , Товариства з обмеженою відповідальністю Гера про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлового приміщення (592/1000 частини нежитлової будівлі (літера Ж )), площею 1174,60 кв.м., місце розташування якого: АДРЕСА_1 реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 720239780000, номер запису про право власності: 31853601, укладений між ТОВ Гера-Сервіс та ТОВ Гера та скасувати запис про проведену державну реєстрацію права власності.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.03.2021 вищевказана позовна заява надійшла в провадження судді Сіромашенко Н.В.

Вивчивши матеріали даної заяви, суддя приходить до наступного висновку.

Як вбачається з позовної заяви позивач в період з 11.05.1999 по 05.12.2018 був учасником ТОВ Гера-Сервіс та вибув з його складу. Оспорюваний договір укладений між двома юридичними особами та як зазначає позивач в позовній заяві порушує його корпоративні права.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного Згідно з п. 1.1. Постанови Пленуму Вищого Господарського суду України Про деякі питання практики вирішення спорів, що виникають з корпоративних правовідносин від 25.02.2016 № 4 Господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов`язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів.

При визначенні підвідомчості справ цієї категорії судам слід враховувати, що з огляду на системний аналіз положень статті 84 ЦК України, частини п`ятої статті 63, частин першої та третьої статті 167 ГК України, Закону України "Про господарські товариства", Закону України "Про акціонерні товариства", статей 1, 19 і частин першої, шостої статті 20 Закону України "Про фермерське господарство", статей 6, 8, 19 та 21 Закону України "Про кооперацію" корпоративні відносини виникають, зокрема, у господарських товариствах, виробничих кооперативах, фермерських господарствах, приватних підприємствах, заснованих на власності двох або більше осіб.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, відносин; інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

Виходячи зі змісту позовних вимог та правового обґрунтування позову, суд дійшов висновку що спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства, а не цивільного.

Згідно вимог п. 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Вивчивши матеріали позовної заяви та зважаючи на вищезазначене, суддя прийшов до висновку про необхідність відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за зазначеним позовом.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 15, 186, 259, 260, 353 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Гера-Сервіс , Товариства з обмеженою відповідальністю Гера про визнання недійсним договору, скасування записів у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про право власності.

Роз`яснити позивачу, що розгляд даної справи повинен відбуватися в порядку господарського судочинства.

Ухвала суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного тексту судового рішення.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.03.2021
Оприлюднено05.04.2021
Номер документу95998279
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/10729/21

Ухвала від 26.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сіромашенко Н. В.

Ухвала від 28.08.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сіромашенко Н. В.

Постанова від 29.07.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 18.05.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 30.04.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 25.03.2021

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Сіромашенко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні