ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"05" квітня 2021 р.Cправа № 902/311/21
Суддя Господарського суду Вінницької області Матвійчук В.В., розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "ВАЛТЕК" (просп. Науки, буд. 10, м. київ, 03039)
до: Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 61000 грн.
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява (вх. № 321/21 від 31.03.2021) Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ВАЛТЕК" з вимогою до Військової частини НОМЕР_1 про стягнення заборгованості в розмірі 61 000,00 грн., в тому числі: 49080,00 грн. - борг за товар; 3435,60 - штраф; 314,65 грн. - сума відсотків за користування грошовими коштами; 1133,75 грн. - інфляційні збитки.
Дослідивши матеріали позовної заяви (вх. № 321/21 від 31.03.2021) господарський суд дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Як встановлено судом, позовну заяву від імені Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ВАЛТЕК" підписано адвокатом Дударем В.В.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до п. 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
У п. 12 вказаного Положення визначено, що ордер містить наступні реквізити:
12.1. Серію, порядковий номер ордера;
12.2. Прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога;
12.3. Посилання на договір про надання правової допомоги / доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа;
12.4. Назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;
12.8. Обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги.
До позовної заяви, яка підписана адвокатом Дударем В.В. як уповноваженим представником позивача, додано копії ордера серія КС №002616 від 01.03.2021 та свідоцтва про зайняття адвокатською діяльністю №5060.
Повноваження адвоката, зокрема щодо підписання позовної заяви, повинні підтверджуватися домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між позивачем як клієнтом та адвокатом домовленості щодо обсягу наданих йому повноважень шляхом окремого визначення такої дії у договорі.
Звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб при реалізації права на справедливий суд передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи щодо надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії, а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, що делеговані йому особою, яка реалізує право на справедливий суд.
Як встановлено судом, документів, які б підтверджували волевиявлення позивача на надання адвокату повноважень щодо представництва його інтересів у суді та права підпису від його імені процесуальних документів, які подаються до суду, зокрема позовної заяви, та які могли б надати суду можливість перевірити обсяг наданих повноважень, до суду не подано.
Згідно з п. 1 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів.
За приписами ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.
Як доказ направлення відповідачеві копії позовної заяви з додатками позивачем до позовних матеріалів долучено опис вкладення у цінний лист від 29.01.2021 за змістом якого на адресу відповідача направлено позовну заяву ТОВ фірми "ВАЛТЕК" до ВЧ НОМЕР_1 про стягнення боргу та штрафних санкцій за Договором №31 від 25.06.2021.
Втім, суд зауважує, що підставою позовних вимог у вказаному позові є порушення Військовою частиною зобов`язань за Договором № 31 від 25.06.2020. Окрім того, позовні матеріали не містять доказів надсилання на адресу відповідача додатків до позовної заяви відповідачу.
Наведені недоліки позовної заяви, у відповідності до положень ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу, що відповідно до приписів ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Товариством з обмеженою відповідальністю фірмою "ВАЛТЕК" не виконано вимоги ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 77, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "ВАЛТЕК" (вх. №321/21 від 31.03.2021) залишити без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю фірмі "ВАЛТЕК" усунути недоліки позовної заяви (вх. №321/21 від 31.03.2021) .
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю фірмі "ВАЛТЕК" строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Копію ухвали надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю фірмі "ВАЛТЕК" рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення, та на відому суду адресу електронної пошти представника позивача - estimate@bigmir.net.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 05.04.2021.
Суддя Матвійчук В.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу (просп. Науки, буд. 10, м. київ, 03039)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2021 |
Оприлюднено | 05.09.2022 |
Номер документу | 96003209 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Матвійчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні