Ухвала
від 31.03.2021 по справі 2-2367/10
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 2-2367/10

Провадження № 6/638/208/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2021 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого Аркатової К.В.,

секретаря Рижикової В.Г.,

за участю представника заявника Хоміча А.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Женева про поновлення пропущеного строку пред`явлення виконавчого листа до виконання, видачу дублікату виконавчого листа по цивільній справі за позовом акціонерного комерційного банку Форум в особі Харківської філії АКБ Форум , правонаступником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Женева , до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -

в с т а н о в и в:

Представник заявника звернувся до суду із заявою про поновлення пропущеного строку пред`явлення виконавчого листа до виконання, видачу дублікату виконавчого листа по цивільній справі за позовом акціонерного комерційного банку Форум в особі Харківської філії АКБ Форум , правонаступником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Женева , до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Свою заяву обґрунтовує тим, що 01.10.2010 року Дзержинським районним судом м.Харкова ухвалено рішення у справі № 2-2367/10, яким позовні вимоги Акціонерного комерційного банку Форум в особі Харківської філії АКБ Форум - задоволено, стягнуто солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь АКБ Форум в особі Харківської філії АКБ Форум суму заборгованості за кредитним договором № 0304/07/12-А від 07.09.2007 року в розмірі 138452,07 грн., витрати по сплаті держмита в розмірі 1 384,52 грн. і витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн. Згідно даних автоматизованої системи виконавчих проваджень відкриті виконавчі провадження відносно боржників відсутні, у зв`язку із перебуванням позивача на стадії ліквідації, кадрових змін виникла необхідність передачі документів до інших структурних підрозділів та продажу частини кредитного портфелю, через що пропущено строки на пред`явлення виконавчого документу до виконання.

В судовому засіданні представник заявника підтримав вимоги, просив їх задовольнити. Інші учасники процесу у судове засідання не з`явились, про час та місце слухання справи повідомлялись, причин неявки не повідомили, клопотань про відкладення слухання справи не надходило.

Вислухавши представника заявника, дослідивши матеріали заяви та справи, прийшов до наступного.

01.10.2010 року Дзержинським районним судом м.Харкова ухвалено рішення у справі № 2-2367/10, яким позовні вимоги Акціонерного комерційного банку Форум в особі Харківської філії АКБ Форум - задоволено, стягнуто солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь АКБ Форум в особі Харківської філії АКБ Форум суму заборгованості за кредитним договором № 0304/07/12-А від 07.09.2007 року в розмірі 138452,07 грн.

Ухвалою суду від 16.01.2020 року замінено вибулого стягувача Публічне акціонерне товариство БАНК ФОРУМ на його правонаступника Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія ЖЕНЕВА у справі №2-2367/10 за позовом Акціонерного комерційного банку Форум в особі Харківської філії АКБ Форум до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 0304/07/12-А.

Частиною 1 ст. 431 ЦПК України встановлено, що виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Згідно із ч. 1 ст. 433 ЦПК України у разі пропуску строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Строк пред`явлення виконавчого документа до виконання є одним із видів процесуальних строків, які передбачені ст. 120 ЦПК України.

Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення (ч. 1 ст. 127 ЦПК України).

Відповідно до п. 15.5 ч.1 Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи суд видає виконавчі листи в паперовій формі. Пунктом 17.4 передбачено, що у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання.

Одним з найважливіших елементів верховенства права є принцип правової визначеності, що судове рішення, яке вступило в силу, є обов`язковим для сторін і не може переглядатися. Разом з тим, ухвалами суду двічі відмовлено у задоволенні заяви про видачу дублікату виконавчого листа, які не оскаржувались в апеляційному порядку та набрали законної сили.

При вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа у зв`язку з його втратою заявник повинен подати докази на підтвердження втрати виконавчого листа, а суд має обов`язково перевірити, чи не було виконано рішення суду на підставі якого його видано та чи не втратило судове рішення законної сили.

Такий правовий висновок узгоджується із висновком, викладеним у постанові Верховного Суду від 22 жовтня 2018 року по справі № 2-824/2009 провадження № 61-5388св18.

Поважними причинами пропуску строку є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для вчинення дій та підтверджені належними доказами, що узгоджується з правовим висновком Верховного Суду України у постановах від 26 вересня 2012 року, справа № 6-85цс12 та від 04 листопада 2015 року, справа 6-1486цс15.

Посилання заявника на відсутність виконавчих листів у матеріалах кредитної справи та довготривалу процедура передачу документів не заслуговують на увагу. Зокрема, відповідно до норм Цивільного кодексу України при укладенні договору сторони повинні досягнути згоди щодо істотних умов договору. Істотними умовами є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода. Наявність боргу за кредитним договором, його сума, а також звернення судового рішення до виконання та стадія виконання судового рішення, є істотними умовами договору відступлення права вимоги до боржника, так як, власне вони визначають предмет такого договору. А тому, укладаючи договір відступлення заявник повинен був перевірити вказані обставини, що в подальшому впливали на його права вимоги за кредитним договором.

Крім того, маючи доступ до Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, заявник мав об`єктивну можливість цікавитись стадією виконавчого провадження. В матеріалах справи міститься запис про отримання 23.06.2011 року позивачем виконавчих листів по справі.

Частина 1 статті 81 ЦПК України передбачає обов`язок кожної сторони довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух(рішення суду у справі Жоффер де ля Прадель проти Франції від 16.12.1992 р.).

Європейський суд з прав людини в свої рішеннях Пономарьов проти України , Щокін проти України , Белле проти Франції зазначив про те, що питання поновлення процесуального строку в контексті реалізації права до ступу до справедливого суду не є абсолютним і при вирішенні цього питання і не може застосовуватися автоматично.

Встановлення в законі строків на пред`явлення виконавчих листів до виконання також спрямовано на забезпечення вказаного принципу. Безпідставне поновлення строку може порушити принцип правової визначеності.

Разом з тим, сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Сторона, яка приймає участь у судовому процесі, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Безпідставне та необґрунтоване поновлення строків порушує законні права та інтереси сторін і суперечить принципу (правової визначеності) права на справедливий суд, що закріплене в ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, яка набрала чинності для України з 11 вересня 1997 року та згідно зі статтею 9 Конституції України є частиною національного законодавства України (п. 53 рішення Європейського суду з прав людини від 29 жовтня 2015 року у справі Устименко проти України заява № 32053/13 ).

Враховуючи викладене, заява про поновлення пропущеного строку пред`явлення виконавчого листа до виконання та видачу дублікату виконавчого листа не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст.81, 443 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Женева про поновлення пропущеного строку пред`явлення виконавчого листа до виконання, видачу дублікату виконавчого листа по цивільній справі за позовом акціонерного комерційного банку Форум в особі Харківської філії АКБ Форум , правонаступником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Женева , до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором- відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Головуючий

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення31.03.2021
Оприлюднено07.04.2021
Номер документу96014483
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2367/10

Ухвала від 31.03.2021

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Аркатова К. В.

Рішення від 27.08.2010

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Максимович Г. В.

Ухвала від 29.06.2010

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Максимович Г. В.

Рішення від 07.04.2010

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Максимович Г. В.

Ухвала від 23.02.2010

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Максимович Г. В.

Постанова від 01.07.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 24.04.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 06.04.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Піддубний Р. М.

Ухвала від 16.03.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Кісь П. В.

Ухвала від 16.01.2020

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Омельченко К. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні