Ухвала
від 06.04.2021 по справі 914/1245/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

06.04.2021 справа № 914/1245/17

Господарський суд в складі судді О.Д. Запотічняк

За участю секретаря судових засідань А.П. Полянського

розглянувши матеріали скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна компанія «Галичина» , м.Львів,

на бездіяльність державного виконавця Другого Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Дойчевої Вікторії Юріївни, під час виконання наказу Господарського суду Львівської області

у справі № 914/1245/17

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна компанія «Галичина» , м.Львів,

до відповідача: Приватного підприємства «Аквасервіс Україна» , м.Одеса,

про видачу наказу на примусове виконання рішення постійно діючого Третейського суду при Західній універсальній товарній біржі від 21.03.2017р. у справі №09-01/0217.

За участю представників сторів:

від заявника: не з`явився;

від відділу ДВС: не з`явився;

встановив:

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 16.03.2021 визнано неправомірною бездіяльність державного виконавця Другого Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Дойчевої Вікторії Юріївни, яка полягає у неперевірці майнового стану (щодо виявлення рахунків) боржника та зобов`язано державного виконавця у п`ятнадцяти денний строк з моменту набрання ухвалою суду законної сили, усунути порушення прав Товариства з обмеженою відповідальністю Молочна компанія Галичина як стягувача, шляхом перевірки майнового стану (щодо виявлення рахунків) боржника.

Відповідно до абз. 2 ч. 8 ст.129 ГПК України, докази у підтвердження розміру судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, подаються стороною до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

Відповідно до ч.1 ст.244 ГПК України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

23 березня 2021 року на адресу суду надійшла заява про прийняття додаткової ухвали щодо розподілу судових витрат у розмірі 2000,00 грн.

Ухвалою від 25.03.2021 суд призначив розгляд справи на 06.04.2021.

В судове засідання 06.04.2021р представники сторін не з`явились, представник заявника подав клопотання про розгляд заяви без його участі за наявними в матеріалах справи документами, представник відділу ДВС причин не явки не вказав.

У скарзі від 02.03.2020р. № 02/03-01 ТОВ "Молочна компанія "Галичина" було зазначено, що у зв`язку із розглядом даної справи Товариство з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" очікує понести витрати на професійну правничу допомогу в сумі 2000,00 грн.

23 березня 2021 року на адресу суду надійшла заява про прийняття додаткової ухвали щодо розподілу судових витрат, для підтвердження надання професійної правничої допомоги у справі представником ТОВ "Молочна компанія "Галичина" додано до заяви:

- копію договору про надання правничої допомоги №1 від 04.01.2021:

- копію додатку №3/п від 01.03.2021 до договору про надання правничої допомоги;

- копію акту про надані послуги №3/п від 16.03.2021

Заперечень щодо поданої заяви на розподіл судових витрат від Другого Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі не надходило.

Положеннями статті 126 Господарського процесуального кодексу України визначено, що витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до положень ст. 344 ГПК України, судові витрати, пов`язані з розглядом скарги, покладаються судом на заявника, якщо було постановлено рішення про відмову в задоволенні його скарги, або на орган державної виконавчої служби чи приватного виконавця, якщо було постановлено ухвалу про задоволення скарги заявника.

Відповідно до ч.8 ст.129 ГПК України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Як вбачається з матеріалів справи, інтереси заявника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" представляла адвокат Галас Жанна Теофілівна (адвокат адвокатського об`єднання ГАЛ-ЮРЗАХИСТ ), яка діяла на підставі договору про надання правової допомоги № 1 від 04.01.2021р.

Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" (Клієнт) та Адвокатським об`єднанням "Гал-Юрзахист" укладено договір про надання правничої допомоги № 1 від 04.01.2021р., за умовами якого (п.1) КЛІЄНТ доручає, а АДВОКАТСЬКЕ ОБ`ЄДНАННЯ приймає на себе зобов`язання надавати КЛІЄНТУ правничу допомогу.

Відповідно до п.2 Договору зміст, обсяг, вартість правничої допомоги, яка надається Клієнту та порядок розрахунків погоджується Сторонами в додатках до цього Договору, які є його невід`ємною частиною.

Згідно додатку № 3/П від 01,03.2021р. до Договору Клієнт доручає, а АО приймає на себе зобов`язання надавати Клієнту правничу допомогу у справі № 914/1245/17 щодо подання до Господарського суду Львівської області скарги на бездіяльність державного виконавця Другого Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Дойчевої Вікторії Юріївни, яка полягає у неперевірці майнового стану (щодо виявлення рахунків) боржника.

Сторонами погоджено вартість правничої допомоги в сумі 2000,00 грн. та визначено

обсяг необхідних послуг.

Детальний опис наданих послуг та розрахунок їх вартості міститься в Акті про надані послуги № 3/П від 16.03.2021р., загальна вартість наданих послуг становить 2000,00 грн. Відтак відповідно до акту про надання послуг адвокатом були виконані наступні дії у справі:

- - ознайомлення з матеріалами, наданими Клієнтом, визначення способу та заходів захисту інтересів Клієнта, 1 год. = 1 000,00 грн., всього: 0,5 год. = 500,00 грн.;

- підготовка та подання скарги до Господарського суду Львівської області на бездіяльність державного виконавця у виконавчому провадженні № 60395566, 1 год. = 1 000,00 грн., всього: 1 год. = 1 000,00 грн.;

- участь в судовому засіданні 16.03.2021р., 1 засідання = 500,00 грн.

Згідно із додатком № 3/П від 01.03.2021р. до Договору оплата наданої правничої допомоги проводиться Клієнтом протягом 30 (тридцяти) календарних днів з моменту підписання Сторонами Акту про надані послуги шляхом перерахування (внесення) коштів на поточний рахунок адвокатського об`єднання.

Відповідно до ч. 4 ст. 126 ГПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 Закону № 5076-VI).

За приписами ч.1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст.76 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

З огляду на викладене, беручи до уваги складність скарги на бездіяльність Другого Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, характер спору та обсяг опрацьованого матеріалу для підготовки скарги, враховуючи подані заявником докази щодо відшкодування витрат на професійну правничу допомогу, оцінюючи пов`язаність цих витрат з розглядом скарги, пропорційність, значення скарги для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони, відсутність заперечень щодо розміру адвокатських витрат суд дійшов до висновку про покладення на Другий Суворовський відділ ДВС у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції понесених заявником витрат на оплату послуг адвоката повністю у розмірі 2000,00грн.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 126, 129, 130, 221, 244 ГПК України, суд

У Х В А Л И В:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Молочна компанія «Галичина» про стягнення судових витрат задоволити.

2. Стягнути з Другого Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Одеса Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (65102, м. Одеса, вулиця 1-А Сортувальна, 36-г, код ЄДРПОУ 41405348) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Молочна компанія "Галичина" (79024, Львівська обл., м. Львів, вул. Липинського, буд. 54, код ЄДРПОУ 39685014) - 2 000,00 грн витрат на професійну правничу допомогу.

Ухвала набирає законної сили після її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу подається до Західного апеляційного господарського суду в порядку передбаченому ст. 256 ГПК України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.

Суддя О.Д. Запотічняк

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення06.04.2021
Оприлюднено07.04.2021
Номер документу96039880
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/1245/17

Ухвала від 28.09.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 20.09.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 13.04.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 06.04.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 05.04.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 25.03.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 16.03.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 09.03.2021

Господарське

Господарський суд Львівської області

Запотічняк О.Д.

Ухвала від 07.10.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

Ухвала від 21.09.2020

Господарське

Господарський суд Львівської області

Король М.Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні