Справа № 354/568/21
Провадження № 2/354/403/21
У Х В А Л А
06 квітня 2021 року м. Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Поляницької сільської ради Надвірнянського району, Івано-Франківської області, Яремчанської міської державної нотаріальної контори про визнання права власності в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_2 , Поляницької сільської ради Надвірнянського району, Івано-Франківської області, Яремчанської міської державної нотаріальної контори про визнання права власності в порядку спадкування. В обґрунтування заявлених вимог вказав, що 06 грудня 2001 року ОСОБА_3 склав заповіт на його користь. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, і після його смерті відкрилася спадщина на житловий будинок із надвірними будівлями і спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 та земельну ділянку з кадастровим номером №2611092001:22:002:0315, площею 0,2140 га, цільове призначення: для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Після смерті ОСОБА_3 позивач фактично прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав. Із врахуванням наведеного просить визнати за ним право власності на Ѕ житлового будинку загальною площею 113,4 кв.м.,житловою площею 35,0 кв.м. з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Статтею четвертою ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Вимоги щодо форми та змісту позовної заяви визначено у ст.175 ЦПК України. Зокрема, позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити серед іншого зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України передбачено, що у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п.12 а Постанови Пленуму Верховного Суду України №20 від 22 грудня 1995 року Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності вартість спірного майна визначається за погодженням сторін, а за його відсутності-за дійсною вартістю майна на час розгляду спору; під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України №358 від 21 серпня 2014 року Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства оціночною вартістю для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства є її ринкова вартість, розрахована відповідно до національних стандартів та інших нормативно-правових актів з питань оцінки майна і майнових прав.
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
При цьому, п.п. 1.1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру складає 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2021 році складає 908 гривень та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 11350 гривень.
Судом встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України виходячи з наступного.
У позовній заяві вказано ціну позову у розмірі 87282,40 гривень. Вказана ціна позову зазначена позивачем із виходячи із вартості спірного житлового будинку, вказаної у свідоцтві про право на спадщину за заповітом від 28 жовтня 2013 року у сумі 104009,00 грн. Водночас позивачем заявлено також вимогу про визнання за ним права власності на 1/2 частину земельної ділянки, вартість якої у позовній заяві не вказана та не врахована при визначенні ціни позову та розміру судового збору, що підлягає до сплати.
Таким чином, зазначена позивачем ціна позову не відповідає дійсності, зважаючи на те, що вартість спірного будинку визначена станом на жовтень 2013 року, в той час як позовна заява надійшла до суду у квітні 2021 року, а вартість земельної ділянки на частку у якій претендує позивач взагалі не визначена та не включена до ціни позову.
Відтак, зважаючи на зростання середньоринкових цін на нерухоме майно, позивачу слід звернутись до суб`єктів оцінної діяльності з метою визначення дійсної вартості спірного нерухомого майна станом на час звернення із позовом до суду та сплати судового збору у встановленому законом розмірі.
У відповідності до частини першої ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин, суддя приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищевказаних недоліків, а саме:
-сплати судового збору, виходячи із дійсної вартості спірного нерухомого майна, визначеної станом на момент звернення з позовом до суду, а саме: у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму (908-11350 грн.), оскільки даний спір має майновий характер на рахунок: судовий збір: Отримувач коштів: (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) за вирахуванням раніше сплаченої частки судового збору;
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Поляницької сільської ради Надвірнянського району, Івано-Франківської області, Яремчанської міської державної нотаріальної контори про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення виявлених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Повідомити позивача, про необхідність усунення недоліків шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: Т. Л. Ваврійчук
Суд | Яремчанський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2021 |
Оприлюднено | 08.04.2021 |
Номер документу | 96098651 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні