Ухвала
07 квітня 2021 року
м. Київ
справа № 303/6305/19
провадження № 61-5680ск21
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Коломієць Г. В. розглянув касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Сідун Олесі Степанівни на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 29 жовтня 2019 року та постанову Закарпатського апеляційного суду від 11 лютого 2021 року у справі за скаргою ОСОБА_1 про визнання неправомірною та скасування постанови приватного виконавця виконавчого округу Закарпатської області Ярошевського Дмитра Андрійовича про опис та арешт майна, а також визнання недійсними висновків про вартість майна ,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області
від 29 жовтня 2019 року, залишеною без змін постановою Закарпатського апеляційного суду від 11 лютого 2021 року, у задоволенні скарги
ОСОБА_1 відмовлено.
29 березня 2021 року представник ОСОБА_1 - адвокат Сідун О. С. засобами поштового зв`язку звернулася до Верховного Суду із касаційною скаргою на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 29 жовтня 2019 року та постанову Закарпатського апеляційного суду від 11 лютого 2021 року (надійшла до суду 06 квітня 2021 року), вякій просить скасувати оскаржувані судові рішення та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції.
Відповідно до частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята касаційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття касаційного провадження
з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої та другої статті 390 ЦПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.
Касаційна скарга подана до суду касаційної інстанції з пропуском строку на касаційне оскарження.
Представник заявника просить поновити строк на касаційне оскарження та зазначає, що постанову Закарпатського апеляційного суду від 11 лютого 2021 року заявник отримав 01 березня 2021 року.
На підтвердження клопотання надала ксерокопію конверта про направлення Закарпатським апеляційним судом на адресу заявника копії постанови. Однак, із вказаної ксерокопії неможливо встановити дату отримання заявником копії постанови Закарпатського апеляційного суду від 11 лютого 2021 року.
Відповідно до частин четвертої, п`ятої статті 272 ЦПК України за заявою учасника справи копія повного судового рішення вручається йому під розписку безпосередньо в суді. Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, -
у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.
Однак, заявником не надано належних та допустимих доказів того, що апеляційним судом було порушено порядок вручення заявнику копії цього судового рішення, передбачений статтею 272 ЦПК України.
Оскільки відповідних доказів, що підтверджують доводи заявника про дату отримання ним оскаржуваної постанови, представник заявника не надала, касаційну скаргу необхідно залишити без руху відповідно до вимог частини третьої статті 393 ЦПК України та надати особі строк для подання відповідних доказів.
Отже особі, яка подала касаційну скаргу, необхідно надати докази поважності причин пропуску строку подання касаційної скарги в оригіналах або завірені в установленому порядку їх копії.
Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Ураховуючи викладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків.
Керуючись статтями 185, 390, 392, 393 ЦПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Сідун Олесі Степанівни про поновлення строку для подачі касаційної скарги, відмовити.
Касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Сідун Олесі Степанівни на ухвалу Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області від 29 жовтня 2019 року та постанову Закарпатського апеляційного суду від 11 лютого 2021 року залишити без руху та надати строк для виконання вимог ухвали до 07 травня 2021 року, але який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали настануть наслідки, передбачені законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г. В. Коломієць
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2021 |
Оприлюднено | 08.04.2021 |
Номер документу | 96106083 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Коломієць Ганна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні