ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
08 квітня 2021 рокуЛьвівСправа № 380/5666/20 пров. № А/857/5601/21
Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Довга О. І., перевіривши апеляційну скаргу Львівського національного аграрного університету на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2020 року у справі № 380/5666/20 за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Львівського національного аграрного університету про визнання дій неправомірними,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2020 року задоволено повністю адміністративний позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Львівського національного аграрного університету про визнання дій неправомірними.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Львівський національний аграрний університет подав апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог частини 1 статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.. Водночас, згідно вимог частини 1 статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення .
Із матеріалів справи слідує, що оскаржене судове рішення проголошено 25 листопада 2020 року, а повне судове рішення складено 30 листопада 2020 року.
Апеляційну скаргу подано 17 березня 2021 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Згідно з частиною третьою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Особа, яка подала апеляційну скаргу, просить суд поновити строк на апеляційне оскарження.
В обгрунтування заяви апелянт зазначає, що його представник не був присутній при розгляді справи та оголошенні оскарженого рішення у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності у період з 21 жовтня 2020 року по 12 грудня 2020 року. Також, стверджує, що про факт існування оскарженого судового рішення дізнався лише 04 березня 2021 року, коли йому надійшов супровідний лист Львівського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2021 року із долученою до нього ухвалою суду від 25 лютого 2021 року про виправлення описки у виконавчому документі.
Ознайомившись із доводами заяви апелянта, суд зазначає наступне.
Як підтверджується матеріалами справи апелянту достеменно було відомо про адміністративний спір між ним та позивачем. Це підтверджується наявними у справі повідомленнями про вручення поштових відправлень, якими апелянту надсилались ухвала про відкриття спрощеного позовного провадження та повістка про виклик на розгляд справи. Разом з тим, відповідач щодо наявного позову жодного відзиву не подавав, станом відомого йому провадження та результатом вирішення не цікавився аж до моменту отримання позивачем виконавчого документа у справі. Така поведінка учасника справи, на переконання суду, демонструє його незацікавленість адміністративним спором.
В контексті наведеного вище апеляційний суд враховує покликання апелянта на те, що його представник перебував на лікуванні у період з 21 жовтня 2020 року по 12 грудня 2020 року, що підтверджується відповідними медичними висновками, однак суд звертає увагу на те, що вже після 12 грудня 2020 року апелянт не вчинив жодних дій у справі, в тому числі й для отримання рішення суду.
З врахуваням наведеного вище апеляційний суд приходить висновку про те, що вказані апелянтом причини пропуску строку на апеляційне оскарження не можуть бути визнані поважними, а відтак апеляційну скаргу слід залишити без руху.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунутий шляхом надіслання на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням поважних підстав його пропуску.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз`яснити, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись статтями 295, 298, 299 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Львівського національного аграрного університету на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25 листопада 2020 року у справі № 380/5666/20 за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Львівського національного аграрного університету про визнання дій неправомірними - залишити без руху.
Встановити Львівському національному аграрному університету десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяО. І. Довга
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2021 |
Оприлюднено | 12.04.2021 |
Номер документу | 96143326 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Шинкар Тетяна Ігорівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довга Ольга Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні