Ухвала
від 05.04.2021 по справі 523/8657/20
ІЛЛІЧІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 05.04.2021

Справа № 523/8657/20

2-р/501/4/21

УХВАЛА

про роз`яснення рішення суду

05 квітня 2021 року м. Чорноморськ Одеської області

Іллічівський міський суд Одеської області в складі:

Головуючого судді - Смирнова В.В.,

за участю секретаря - Авраменко Є.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чорноморськ заяву старшого державного виконавця Чорноморського міського відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Паршенко О.О. про роз`яснення рішення суду від 17.02.2021 року у справі №523/8657/20 за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства морського торгового порту Чорноморськ , третя особа - Професійна спілка Солідарність про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення оплати за простій та стягнення моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Іллічівського міського суду Одеської області від 17.02.2021 року судом задоволено позовні вимоги (а.с. 153-155).

31.03.2021 року старший державний виконавець Чорноморського ВДВС Південного МУ МЮ (м. Одеса) Паршенко О.О. надав до суду заяву про роз`яснення рішення суду, в обґрунтування якої зазначив, що судом від 05.03.2021 року видано виконавчий лист, про Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення заробітної плати за час простою за один місяць. .

В обґрунтування до заяви посилається на те, що при огляді змісту судового рішення встановлено факт відсутності даних про розмір заробітної плати за час простою за один місяць.

Просить суд роз`яснити рішення Іллічівський міський суд Одеської області від 17.02.2021 року по справі №523/8657/20, а саме, в частині розміру заробітної плати за час простою за один місяць, який підлягає негайному виконанню та стягненню х боржника ДП МТП Чорноморськ .

Відповідно до ч. 3 ст. 271 ЦПК України суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення.

На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Статтею 271 ЦПК України передбачено, що за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.

У п.21 постанови Пленуму Верховного суду України "Про судове рішення в цивільній справі" №14 від 18 грудня 2009 року зазначено, що роз`яснення рішення суду можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Роз`яснення рішення не допускається, якщо воно виконане або закінчився установлений законом строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до виконання. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.

За своєю правовою суттю роз`яснення судового рішення зумовлено його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, які будуть здійснювати його виконання. Незрозумілим є рішення суду, в якому припускається кілька варіантів тлумачення; роз`яснюються не висновки, яких дійшов суд, а ухвалене судове рішення; підставою для роз`яснення рішення суду є утруднення чи неможливість його виконання. Зрозумілість судового рішення полягає у тому, що його резолютивна частина не припускає кілька варіантів тлумачення. Роз`яснення інших частин рішення (крім резолютивної) не має правового значення, оскільки вони не мають обов`язкового характеру для примусового виконання.

Виходячи із системного тлумачення положень статті 271 ЦПК України, механізм, визначений цією статтею, не може використовуватися, якщо хтось із осіб, які беруть участь у справі, не розуміє, наприклад, мотивації судового рішення. У разі незгоди з мотивацією судового рішення особи, які беруть участь у справі, можуть оскаржити це судове рішення, якщо таке право надане цим Кодексом.

Зі змісту заяви про роз`яснення рішення суду вбачається, що старший державний виконавець Паршенко О.О. фактично просить роз`яснити описову частину рішення суду, тобто мотивацію судового рішення, що виходить за межі повноважень суду щодо роз`яснення судового рішення, передбаченого ч.1 ст. 271 ЦПК України.

Суд, проаналізувавши зміст поданої заяви про роз`яснення судового рішення та його підстави, зміст прийнятого у справі рішення від 17.02.2021 року, вважає, що у задоволенні заяви про роз`яснення рішення суду слід відмовити, оскільки рішення викладено у відповідності до вимог ЦПК України, є чіткими та зрозумілими, а тому відсутні підстави для роз`яснення.

Керуючись ст.ст. 247, 258, 260, 271, 352 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні заяви старшого державного виконавця Чорноморського міського відділу державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)Паршенко О.О. про роз`яснення рішення суду від 17.02.2021 року у справі №523/8657/20 за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства морського торгового порту Чорноморськ , третя особа - Професійна спілка Солідарність про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення оплати за простій та стягнення моральної шкоди - відмовити.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Смирнов В.В.

СудІллічівський міський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення05.04.2021
Оприлюднено12.04.2021
Номер документу96157233
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —523/8657/20

Постанова від 10.10.2022

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 03.06.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 27.04.2021

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сегеда С. М.

Ухвала від 05.04.2021

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Смирнов В. В.

Ухвала від 15.03.2021

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Смирнов В. В.

Рішення від 17.02.2021

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Смирнов В. В.

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Смирнов В. В.

Ухвала від 24.07.2020

Цивільне

Іллічівський міський суд Одеської області

Смирнов В. В.

Ухвала від 15.06.2020

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Середа І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні