233 № 233/2216/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2021 року м. Костянтинівка
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючого судді Каліуш О. В., за участі секретаря судового засідання Франчук А. О., представника позивача Гнатенко Ю. Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Костянтинівка цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства АПК-Інвест до ОСОБА_1 , третя особа ОСОБА_2 про переукладення договору,
В С Т А Н О В И В:
11.04.2019 ПрАТ АПК - Інвест звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про переукладення договору, в якому просить визнати переукладеним договір оренди земельної частки (паю) від 01.02.2014, укладений між Приватним акціонерним товариством АПК-Інвест та ОСОБА_1 , на договір оренди землі (кадастровий номер земельної ділянки 1422481500:16:000:0122, площею 3,8979 га) на тих самих умовах, що і раніше укладений договір оренди земельної частки (паю), починаючи з дати державної реєстрації права власності відповідача на земельну ділянку (кадастровий номер 1422481500:16:000:0122, площею 3,8979 га) (11.01.2018) в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно у наведеній редакції.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилався на те, що 01 лютого 2014 року між ПрАТ АПК-Інвест та ОСОБА_1 було укладено договір оренди земельної частки (паю), зареєстрований 20 лютого 2014 року у книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв) Білокузьминівської сільської ради під номером 144, відповідно до умов якого ОСОБА_1 передав в оренду позивачу земельну частку (пай) (рілля) розміром 4,65 умовних кадастрових гектарів, право на яку належало йому на підставі сертифіката серії НОМЕР_4, виданого 10.01.1997 Костянтинівською районною державною адміністрацією. Позивач виконує свої зобов`язання за договором оренди, сплачуючи на користь відповідача орендну плату. На підставі вказаного сертифікату ОСОБА_1 було виділено в натурі земельну ділянку площею 3,8979 га з кадастровим номером 1422481500:16:000:0122, право власності на яку було зареєстроване 11.01.2018. Про вказані обставини ОСОБА_1 позивача не повідомив та ухилився від переукладення договору оренди земельної ділянки, в зв`язку з чим вказаний договір має бути визнаний переукладеним судом на тих же умовах, що і договір оренди земельної частки (паю), з встановленням орендної плати з урахуванням індексації в розмірі 7815,00 грн.
Відповідачем подано відзив на позов, в якому ОСОБА_1 позовні вимоги не визнав, посилаючися на те, що після виділення земельної ділянки в натурі сертифікат на земельну частку (пай) є недійсним, що є підставою, передбаченою чинним законодавством, для розірвання договору оренди земельної частки (паю). Власник земельної ділянки, враховуючи принцип непорушності його права власності, після виділення її в натурі та реєстрації свого права власності не мав наміру переукладати договір оренди земельної ділянки. Чинним законодавством не передбачений обов`язок для сторін переукласти договір оренди земельної ділянки після виділення її в натурі та реєстрації права власності на неї, а наявність вільного волевиявлення сторін під час укладання договору є обов`язковою умовою для його дійсності. У вказаних орендних правовідносинах відбулася зміна статусу сторін та предмета договору оренди земельної частки (паю), а також зміна місця розташування земельної ділянки, в договорі оренди земельної частки (паю) всупереч вимогам, викладеним в типовому договорі не зазначено номер лоту, вартість паю, кадастровий план та інші характеристики. Обраний позивачем спосіб захисту, а саме: визнання договору переукладеним, чинним законодавством не передбачений та позивач не звертався до орендодавця з пропозицією переукласти договір ( т.1 а.с. 100-111).
Позивач ПрАТ АПК-Інвест надав відповідь на відзив, в якій проти доводів відповідача заперечив, посилаючись на те, що обраний ним спосіб захисту не суперечить закону та у вказаних правовідносинах є ефективним. Крім того, зазначив, що у випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону. ОСОБА_1 не повідомив орендаря про виділення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та ухилився від переукладання договору оренди земельної частки паю на договір оренди земельної ділянки після виділення її в натурі та реєстрації права власності, хоча така пропозиція йому надсилалася, але він її не отримав. Орендар виконував взяті на себе зобов`язання відповідно до умов договору оренди земельної частки (паю) належним чином, здійснював витрати на оброблення земельної ділянки. Зазначив про необхідність застосування до спірних правовідносин принципу заборони суперечливої поведінки, а саме: ніхто не може діяти всупереч своїй попередній позиції, оскільки при укладанні договору оренди земельної частки (паю) ОСОБА_1 погодився на те, що після виділення земельної частки паю в натурі та реєстрації права власності він буде переукладеним (т. 2 а.с.165-168).
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 11 листопада 2020 року рішення Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 11 листопада 2019 року та постанову Донецького апеляційного суду від 18 лютого 2020 року в частині вирішення первісного позову Приватного акціонерного товариства АПК -Інвест до ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Костянтинівська районна державна адміністрація Донецької області, ОСОБА_2 про визнання переукладеним договору оренди земельної частки (паю) скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції. Постанову Донецького апеляційного суду від 18 лютого 2020 року в частині вирішення зустрічного позову ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства АПК-Інвест про розірвання договору оренди земельної частки (паю) скасовано, а рішення Костянтинівського міськрайнного суду Донецької області від 11 листопада 2019 року в цій частині залишено в силі.
Ухвалою судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 05 січня 2021 року прийнято до провадження позовну заяву ПрАТ АПК-Інвест до ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Костянтинівська районна державна адміністрація Донецької області, ОСОБА_2 про переукладення договору, справу призначено до підготовчого судового засідання (т.2 а.с. 220-221).
Ухвалою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 11.03.2021, Костянтинівську державну районну адміністрацію Донецької області виключено з числа осіб, які братимуть участь в цій справі (т.3 а.с. 22-23).
Ухвалою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 11.03.2021 підготовче провадження закрито, справу призначено до судового розгляду (т.3 а.с. 25-26).
Представниця позивача Гнатенко Ю. Є. у судовому засіданні позовні вимоги ПрАТ АПК- Інвест підтримала повністю з підстав, наведених у позовній заяві, просила позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_1 , представниця відповідача адвокат Бовсуновська С. О., будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду цієї справи, у судове засідання не з`явилися, причини неявки не повідомили, їх неявка згідно із ч.1 ст.223 ЦПК України не перешкоджає розгляду справи.
Третя особа ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явився, причини неявки не повідомив, його неявка згідно із ч.1 ст.223 ЦПК України не перешкоджає розгляду справи.
Дослідивши всі обставини у справі та перевіривши їх доказами, суд прийшов до таких висновків.
Судом установлено, що ОСОБА_1 на підставі сертифіката серії НОМЕР_4 від 10 січня 1997 року мав право на земельну частку (пай) розміром 4,65 умовних кадастрових гектарів, що розташована на території Білокузьминівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області.
01 лютого 2014 року між ПрАТ АПК-Інвест та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної частки (паю), відповідно до умов якого орендодавець передав орендарю у володіння та користування для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельну частку (пай) (рілля) розміром 4,65 умовних кадастрових гектарів строком на 20 років зі сплатою орендної плати. Вказаний договір було зареєстровано 20 лютого 2014 року у книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв) Білокузьминівської сільської ради за № 144 (т.1 а.с.8-11).
Відповідно до п. 2.3 договору у разі виділення земельної ділянки на основі земельної частки (паю) в натурі (на місцевості), договір оренди землі переукладається відповідно до державного акту про право власності на земельну ділянку на тих самих умовах, що і раніше укладений, і може бути змінений лише за згодою сторін. Договір оренди землі переукладається сторонами за цим договором не пізніше ніж в строк до двох місяців з дати виділення земельної ділянки на основі земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) та отримання державного акту на право власності на земельну ділянку. Припинення дії договору оренди допускається у випадках, визначених цим договором та чинним законодавством України.
01 лютого 2014 року сторони склали акт приймання-передачі земельної частки (паю) до договору оренди від 01 лютого 2014 року (т.1 а.с.12).
Розпорядженням голови Костянтинівської районної державної адміністрації від 23 квітня 2014 року за №180 затверджено технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельні ділянки громадянам - власникам сертифікатів на право власності на земельну частку (пай) КСП Червона Зірка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Надано у власність та виділено в натурі (на місцевості) земельні ділянки у власність загальною площею - 110,4285 га, з них ріллі - 110,4285 га, громадян в кількості 24 осіб, які виявили бажання вийти з членів КСП Червона зірка Білокузьминівської сільської ради у розрізі власників землі (т.1 а.с. 148-149).
Розпорядженням голови Костянтинівської районної державної адміністрації від 02 січня 2018 року за №2 внесені зміни до розпорядження голови райдержадміністрації від 23 квітня 2014 року № 180 Про надання земельних ділянок у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва громадянам - власникам земельних сертифікатів КСП Червона Зірка групі громадян в кількості 24 осіб , п.3.1 розпорядження викладено у такій редакції: 3.1 Зареєструвати правовстановлюючи документи на право власності на землю з моменту прийняття даного розпорядження у порядку, встановленому чинним законодавством (т.1 а.с. 150-152).
11 січня 2018 року за ОСОБА_1 було зареєстровано право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 1422481500:16:000:0122 площею 3,8979 га (т.1 а.с.153-154).
Земельна ділянка з кадастровим номером 1422481500:16:000:0122 площею 3,8979 га на підставі договору оренди земельної частки (паю) використовується ПрАТ АПК-Інвест .
Протягом 2014-2018 років ПрАТ АПК-Інвест належним чином виконувало свої зобов`язання за договором оренди, сплачуючи на користь ОСОБА_1 орендну плату (т.1 а.с. 14-28).
Між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було укладено договір оренди земельної ділянки 1422481500:16:000:0122, загальною площею 3,8979 га, зі строком дії 49 років, право оренди ОСОБА_2 було зареєстровано Костянтинівською районною державною адміністрацією Донецької області за номером запису 2475994. Вказаний договір було визнано недійсним, а запис про державну реєстрацію права оренди скасовано на підставі рішення суду (т. 1 а.с. 30-31).
18.02.2019 ПрАТ АПК-Інвест направляло на адресу ОСОБА_1 лист від 15 лютого 2019 року № 177 з пропозицію переукласти договір оренди земельної частки (паю) на договір оренди земельної ділянки разом із проектом договору. Проте конверт було повернуто відправнику за закінченням терміну зберігання. Вказані обставини підтверджується листом відповідного змісту, описом вкладення у цінний лист, конвертом, копії яких долучені позивачем (т.1 а.с. 169-173).
Вирішуючи позовні вимоги щодо переукладення договору, суд виходить з такого.
Відповідно до частини 1 статті 148-1 ЗК України, до особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користування іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов`язки попереднього власника земельної ділянки за чинним договором оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту щодо такої земельної ділянки. Відповідно до частини 4 статті 32 Закону України Про оренду землі перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у т. ч в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи - орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.
Згідно ч.1 ст.626 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно ст.629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Спеціальним законом, яким регулюються відносини, пов`язані з орендою землі, є Закон України Про оренду землі від 06 жовтня 1998 року № 161-XIV (далі Закон).
За змістом ст.1 вказаного Закону, оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до ст.31 Закону, договір оренди землі припиняється в разі: закінчення строку, на який його було укладено; викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки; ліквідації юридичної особи-орендаря; відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем; набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці; припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).
Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
Договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. На вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.
Відповідно до пункту 17 Перехідних положень Земельного кодексу України сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними права вимоги на відведення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства. Сертифікати на право на земельну частку (пай) є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.
Одночасно абз. 2 Перехідних положень Закону України Про оренду землі врегульовано, що після виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) договір оренди землі переукладається відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку на тих самих умовах, що і раніше укладений, і може бути змінений лише за згодою сторін. Припинення дії договору оренди допускається лише у випадках, визначених цим Законом.
Як зазначено вище, пунктом 2.3 договору оренди земельної частки (паю), укладеного 01.02.2014 між ПрАТ АПК-Інвест та ОСОБА_1 , сторони дійшли згоди про те, що у разі виділення земельної ділянки на основі земельної частки (паю) в натурі (на місцевості), Договір оренди землі переукладається відповідно до державного акту про право власності на земельну ділянку на тих самих умовах, що і раніше укладений, і може бути змінений лише за згодою сторін.
Верховний Суд в п.20 постанови від 19 березня 2018 року у справі № 924/468/14 висловив правову позицію про те, що після виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок в натурі та отримання ними державних актів на право власності на землю відповідні сертифікати на земельну частку (пай) є недійсними. У той же час факт оформлення державного акта на право власності на землю, дію раніше укладених їх власниками договорів оренди земельних паїв автоматично не припиняє, а такі договори підлягають переукладенню. Отже, припинення дії договорів оренди земельних паїв має місце тільки після їх переукладення відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку або з підстав, передбачених статтею 31 Закону України Про оренду землі .
Згідно із частиною 2 ст. 95 ЗК України, ст. 27 Закону України Про оренду землі орендареві забезпечується захист його права на орендовану земельну ділянку нарівні із захистом права власності на земельну ділянку відповідно до закону.
Враховуючи наведені положення законодавства та позицію Великої Палати Верховного Суду у справі № 233/3676/19 від 01 вересня 2020 року, приймаючи до уваги, що договір оренди земельної частки (паю) від 01.02.2014 між орендарем та орендодавцем укладено строком на 20 років, суд уважає, що вказаний договір оренди автоматично не припинив своєї дії у зв`язку з реєстрацією ОСОБА_1 11 січня 2018 року права власності на земельну ділянку кадастровий номер 1422481500:16:000:0122.
Фактично ОСОБА_1 вчинив односторонню відмову від взятого на себе зобов`язання з переукладення договору оренди землі, чим порушив права та законні інтереси позивача, як належного орендаря та користувача земельної ділянки.
Статтею 5 ЦПК України передбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
За таких обставин, суд уважає, що позовні вимоги про переукладення договору оренди земельної частки (паю) від 01.02.2014 є такими, що ґрунтуються на законі, отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно із ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. А отже, з ОСОБА_1 на користь ПрАТ АПК- Інвест необхідно стягнути судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, в розмірі 1921 гривні 00 копійок.
Керуючись ст.ст. 141, 263-265 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства АПК-Інвест (ЄДРПОУ 34626750, адреса: 85325, Донецька область, Покровський район, с. Рівне, вул. Шопена,1-а) до ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), третя особа ОСОБА_2 (адреса: АДРЕСА_2 ) про переукладення договору задовольнити.
Визнати переукладеним договір оренди земельної частки (паю) від 01 лютого 2014 року, укладений між Приватним акціонерним товариством АПК-Інвест та ОСОБА_1 , зареєстрований 20 лютого 2014 року у книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв) Білокузьминівської селищної ради за № 144, на договір оренди землі (кадастровий номер земельної ділянки 1422481500:16:000:0122, площею 3,8979 га) між Приватним акціонерним товариством АПК- Інвест та ОСОБА_1 на тих самих умовах, що і раніше укладений договір оренди земельної частки (паю), починаючи з дати державної реєстрації права власності ОСОБА_1 на земельну ділянку (кадастровий номер земельної ділянки 1422481500:16:000:0122, площею 3,8979 га) - 11 січня 2018 року в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, в такій редакції:
ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ
с. Білокузьминівка
Костянтинівський район,
Донецька область 11 січня 2018 р.
На виконання умов п. 2.3. договору оренди земельної частки (паю) від 01.02.2014, укладеного між ПрАТ АПК-ІНВЕСТ та ОСОБА_1 , зареєстрованого у книзі записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв) Білокузьминівської селищної ради 20.02.2014 за № 144, а також вимог абзацу 2 Перехідних положеннях Закону України Про оренду землі , згідно яких після виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) договір оренди землі переукладається ,
Громадянин України ОСОБА_1 далі іменований - Орендодавець, з однієї сторони та ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО АПК-ІНВЕСТ , в особі генерального директора Распопова Романа Сергійовича, який діє на підставі Статуту, далі іменоване - Орендар, з другої сторони, а разом іменовані - Сторони, уклали цей Договір про наступне:
1. Предмет Договору
1.1.Орендодавець передає, а Орендар приймає в володіння та користування (оренду) земельну ділянку розміром 3,8979 га, з кадастровим номером № 1422481500:16:000:0122, вартістю
2. Умови договору
2.1. Мета використання земельної ділянки
Земельна ділянка передається в оренду для сільськогосподарських потреб, а саме: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
2.2. Орендна плата
За користування зазначеною в Договорі земельною ділянкою Орендар сплачує Орендодавцю щороку орендну плату (в розрахунку на одну земельну ділянку) в розмірі 4823,53 грн. (чотири тисячі вісімсот двадцять три гривні 53 коп.). Починаючи з 01.01.2019 розмір орендної плати (в розрахунку на одну земельну ділянку), відповідно до умов чинного законодавства з урахуванням індексації орендної плати складає 7815,00 грн (сім тисяч вісімсот п`ятнадцять грн. 00 коп.).
Розмір орендної плати визначається за домовленістю між Сторонами, але не може бути меншим від розміру, встановленого чинним законодавством України.
Форми орендної плати за оренду однієї земельної ділянки на 1 рік, які встановлюються за домовленістю Сторін, наведені в відповідному додатку до Договору.
Орендар сплачує орендну плату рівними частками від суми, вказаної в цьому пункті Договору, у такі строки: два рази на рік червень - грудень поточного року.
Орендар на свій розсуд має право здійснити виплату орендної плати як частково, так і за цілий рік користування орендованою земельною ділянкою до настання строків, зазначених в цьому пункті Договору.
Розмір платежів за окремими формами оплати щороку погоджується між Сторонами шляхом унесення змін або доповнень до цього Договору (додаток).
Орендна плата, враховуючи невиплачену, за поточний рік оренди підлягає індексації на дату її виплати відповідно до рівня інфляції національної валюти України.
Орендар, за погодженням з Орендодавцем, може перенести термін виплати орендної плати.
2.3. Термін дії Договору.
Договір укладено сторонами терміном на 20 років. Загальний строк оренди обчислюється з моменту реєстрації договору оренди земельної частки (паю) від 01.02.2014, укладеного між Орендарем та Орендодавцем, а саме з 20.02.2014.
Договір може бути припинений у будь-який час за взаємною згодою Сторін шляхом підписання додаткової угоди Сторонами.
Сторони не мають права відмовитись від виконання умов цього Договору в односторонньому порядку.
За Орендодавцем зберігаються всі права розпорядження земельною ділянкою.
В разі переходу права власності до інших осіб, цей Договір оренди зберігає чинність для нового власника на тих же умовах.
Припинення дії Договору оренди допускається у випадках, визначених цим Договором та чинним законодавством України.
3. Права, обов`язки та відповідальність Сторін.
3.1. Сторони зобов`язуються:
Орендодавець:
- передати Орендарю за актом приймання-передачі земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору не пізніше 3 (трьох) робочих днів з моменту набрання чинності цим Договором;
- не втручатися у виробничу та господарську діяльність Орендаря і не створювати йому будь-яких перешкод при виконанні умов цього Договору;
- не вносити зміни в Договір без письмової згоди Орендаря;
Орендар:
- протягом дії Договору не змінювати цільове призначення земельної ділянки, визначене в п. 2.1. Договору;
- використовувати земельну ділянку, згідно з цільовим призначенням, зазначеним в п. 2.1. цього договору;
- не допускати погіршення екологічного стану й родючості земельної ділянки;
- відповідати і платити за всі витрати, пов`язані з використанням ним земельної ділянки на умовах, передбачених цим Договором;
- своєчасно сплачувати орендну плату, визначену в Договорі;
- після закінчення терміну Договору оренди, повернути Орендодавцю орендовану земельну ділянку в стані, придатному для використання за цільовим призначенням;
- за несвоєчасну сплату орендної плати - сплачувати пеню у розмірі 0,2 відсотка від несплаченої суми за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період прострочення;
- здійснювати комплекс заходів щодо охорони орендованої земельної ділянки, згідно з чинним законодавством.
3.2. Сторони мають право:
- у разі закінчення дії Договору до закінчення польових робіт термін оренди земельної ділянки продовжити до повного завершення збирання врожаю;
- вносити зміни та доповнення у Договір за згодою обох Сторін виключно у письмовій формі.
3.3 Відповідальність Сторін:
Сторони несуть відповідальність за невиконання/не належне виконання умов цього Договору згідно Договору та чинного законодавства України.
У випадку спричинення збитків Стороні за цим Договором чи третім особам, Сторона, яка спричинила збитки, відшкодовує такі збитки в повному обсязі.
Сторони не несуть відповідальності у випадку неможливості виконання умов цього Договору внаслідок дії непереборної сили, що має бути підтверджено відповідними документами компетентних органів.
3.4. Інші умови
Умови збереження стану об`єкта оренди-використання за цільовим призначенням;
Ризик випадкового знищення або пошкодження земельної ділянки чи її частини несе Орендодавець;
На орендовану земельну ділянку не встановлено обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб.
4. Прикінцеві положення
В інших випадках, які не передбачені цим Договором, Сторони керуються чинним законодавством України.
Спори, в разі відсутності взаємної згоди Сторін, щодо зміни умов цього Договору, його дострокового розірвання на вимогу однієї зі Сторін розглядаються судом у встановленому законодавством порядку.
Договір укладено в двох примірниках, один з яких перебуває в Орендодавця, другий - в Орендаря і кожен з них має однакову юридичну силу.
Цей договір набирає чинності після підписання сторонами.
Реквізити та підписи сторін
ОРЕНДОДАВЕЦЬ П.І.Б. ОСОБА_1 Паспортні дані: паспорт серія НОМЕР_2 виданий Дружківським МВ УМВС України в Донецькій області 13.01.2001 року Місце проживання зареєстровано за адресою : АДРЕСА_1 Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІНПП-ФО): НОМЕР_1 ОРЕНДАР ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО АПК-ІНВЕСТ ІК в ЄДРПОУ 34626750 Місцезнаходження, поштова адреса: 85325, Донецька область, Покровський р-н, с. Рівне, вул. Шопена, 1-А п/р НОМЕР_3 в АТ КБ ПРИВАТБАНК , Краматорська філія, код банку 335548
ПІДПИСИ СТОРІН
Орендодавець
Додаток № 1
До договору оренди землі
Від 11.01.2018 року
Форма орендної платиЩорічний розмір платежів на 2019рік.Період виплати 1.Грошова (у гривнях) 7815,00 грн. -- 2.Натуральна -- -- 3.Відробіткова -- --
ОРЕНДОДАВЕЦЬ П.І.Б. ОСОБА_1 Паспортні дані: паспорт серія НОМЕР_2 виданий Дружківським МВ УМВС України в Донецькій області 13.01.2001 року Місце проживання зареєстровано за адресою : АДРЕСА_1 Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІНПП-ФО): НОМЕР_1 ОРЕНДАР ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО АПК-ІНВЕСТ ІК в ЄДРПОУ 34626750 Місцезнаходження, поштова адреса: 85325, Донецька область, Покровський р-н, с. Рівне, вул. Шопена, 1-А п/р НОМЕР_3 в АТ КБ ПРИВАТБАНК , Краматорська філія, код банку 335548
ПІДПИСИ СТОРІН
Орендодавець
АКТ ПРИЙМАННЯ-ПЕРЕДАЧІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
ДО ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ
ВІД "11 " січня 2018 РОКУ
с. Білокузьминівка
Костянтинівський район,
Донецька область 11 січня 2018 р.
Цей акт приймання-передачі земельної ділянки укладений між власником земельної ділянкигромадянином України ОСОБА_1 , який надалі іменується "Орендодавець" і діє відповідно до чинного законодавства України, з одного боку, і ПРИВАТНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ АПК - ІНВЕСТ в особі Генерального директора Распопова Романа Сергійовича, який діє на підставі Статуту, з другого боку, що надалі іменується "Орендар", Орендодавець та Орендар надалі разом іменуються як "Сторони", а кожний окремо - як "Сторона".
1. Орендодавець передав, а Орендар прийняв в володіння та користування (оренду) земельну ділянку 3,8979 га, з кадастровим номером №1422481500:16:000:0122, вартістю
2. Земельна ділянка передана у стані, що відповідає умовам Договору, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
3. Цей акт складений та підписаний у двох оригінальних примірниках, що мають однакову юридичну силу, по одному для кожної із Сторін.
ОРЕНДОДАВЕЦЬ П.І.Б. ОСОБА_1 Паспортні дані: паспорт серія НОМЕР_2 виданий Дружківським МВ УМВС України в Донецькій області 13.01.2001 року Місце проживання зареєстровано за адресою : АДРЕСА_1 Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІНПП-ФО): НОМЕР_1 ОРЕНДАР ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО АПК-ІНВЕСТ ІК в ЄДРПОУ 34626750 Місцезнаходження, поштова адреса: 85325, Донецька область, Покровський р-н, с. Рівне, вул. Шопена, 1-А п/р НОМЕР_3 в АТ КБ ПРИВАТБАНК , Краматорська філія, код банку 335548
ПІДПИСИ СТОРІН
Орендодавець
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного акціонерного товариства АПК-Інвест судовий збір у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн 00 коп.
Повний текст рішення складено 12 квітня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Суддя: О. В. Каліуш
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2021 |
Оприлюднено | 13.04.2021 |
Номер документу | 96183462 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Каліуш О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні