Справа № 487/123/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2021 року суддя Подільського районного суду м.Києва Головчак М. М. , розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Женева , ОСОБА_2 , третя особа приватний виконавець Артемчук Тарас Володимирович, ТОВ Автомобільна компанія Транспортні лінії України про зняття арешту з майна,-
В С Т А Н О В И В :
До Подільського районного суду м.Києва надійшла із Заводського районного суду м. Миколаєва цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Женева , ОСОБА_2 , третя особа приватний виконавець Артемчук Тарас Володимирович, ТОВ Автомобільна компанія Транспортні лінії України про зняття арешту з майна.
При передачі вищевказаної цивільної справі до Подільського районного суду м.Києва, суддя у своїй ухвалі вказав, що до спірних відносин мають застосовуватись загальні правила підсудності, які визначені у ч.2 ст.27 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 ЦПК України, яка визначає правила виключної підсудності, позови про зняття арешту з майна пред`являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.
Виключна підсудність - особливий вид територіальної підсудності. Правила виключної підсудності забороняють застосування при пред`явленні позову норм інших видів територіальної підсудності.
Позовні вимоги про зняття арешту стосується рухомого майна, а саме транспортного засобу марки Volkswagen Crafter .
Згідно акту проведення електронних торгів від 11 грудня 2010 року, убачається, що переможцем торгів став позивач ОСОБА_1 , який проживає АДРЕСА_1 .
Даний акт є підставою для реєстрації за позивачем права власності на придбаний транспортний засіб в сервісному центрі МВС.
Окрім того, в обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що транспортний засіб знаходиться за адресою проживання позивача, що відноситься до підсудності Заводського районного суду міста Миколаєва.
Відповідно до частини першої статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з частиною першою статті 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. У разі конкуренції правил підсудності мають застосовуватися правила виключної підсудності.
Ураховуючи, що даний спір пов`язаний з правом позивача на зняття арешту з рухомого майна, позов у цій справі має пред`являтися за місцезнаходженням об`єкта рухомого майна за правилами виключної підсудності.
У відповідності до положень п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 24 Закону України Про виконавче провадження ст.ст. 28, 31, 260, 353 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Женева , ОСОБА_2 , третя особа приватний виконавець Артемчук Тарас Володимирович, ТОВ Автомобільна компанія Транспортні лінії України про зняття арешту з майна направити до Заводського районного суду м. Миколаєва (54002, м.Миколаїв, вул.Радісна, 3) для розгляду у відповідності до ч.2 ст.30 ЦПК України, за правилами виключної підсудністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/sud1715/.
СуддяМ. М. Головчак
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2021 |
Оприлюднено | 13.04.2021 |
Номер документу | 96192923 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Головчак М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні