УХВАЛА
19 квітня 2021 року
м. Київ
Справа № 910/485/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Селіваненка В.П. (головуючий), Булгакової І.В. і Львова Б.Ю.,
розглянувши матеріали касаційної скарги державного підприємства "Національні інформаційні системи" (далі - Підприємство)
на рішення господарського суду міста Києва від 07.09.2020 та
постанову Північного апеляційного господарського суду від 19.01.2021
за позовом Підприємства
до Антимонопольного комітету України
про визнання недійсним рішення,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Міністерство юстиції України,
ВСТАНОВИВ:
05.03.2020 (згідно з відбитком штампу апеляційного господарського суду) Підприємство звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду міста Києва від 07.09.2020 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 19.01.2021 у справі № 910/485/19, а справу передати на новий розгляд до господарського суду міста Києва. Також скаржник просить поновити пропущений строк на касаційне оскарження.
Зі змісту касаційної скарги вбачається, що, обґрунтовуючи підстави для відкриття касаційного провадження, передбачені пунктами 3, 4 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), скаржник зазначає, що на даний час відсутній висновок Верховного Суду щодо застосування норм частини першої статті 40, частини третьої статті 46, статей 49, 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у подібних правовідносинах. Крім того, судами першої та апеляційної інстанцій допущене неправильне застосування норм матеріального та порушення норм процесуального права, що унеможливило встановлення фактичних обставин, які мають значення для правильного вирішення спору, зокрема, не досліджено зібрані у справі докази, що є підставою для скасування судових рішень згідно з пунктом 1 частини третьої статті 310 ГПК України.
Звертаючись з касаційною скаргою, скаржником одночасно заявлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження рішення та постанови у даній справі, з посиланням на те, що повний текст оскаржуваної постанови отримано ним 17.02.2021.
Згідно з частиною першою статті 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Відповідно до частин першої та другої статті 288 ГПК України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Як вбачається з матеріалів, доданих до касаційної скарги, постанову Північного апеляційного господарського суду прийнято 19.01.2021, дата складання повного тексту постанови - 08.02.2021, скаржником постанова отримана 17.02.2021, що підтверджується копією конверту, в якому надійшла оскаржувана постанова, та інформацією про відстеження листа № 0411633721645 на сайті https://track.ukrposhta.ua.
З огляду на викладене Касаційний господарський суд вважає, що строк на касаційне оскарження в даному випадку був пропущений з поважних причин і підлягає поновленню.
Матеріали касаційної скарги Підприємства відповідають вимогам статті 290 ГПК України, є достатніми для відкриття касаційного провадження.
При цьому Верховний Суд з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, наголошує на необхідності дотримання учасниками процесу, які прибувають в судове засідання, заходів карантинного режиму, у тому числі й щодо використання засобів індивідуального захисту.
Крім цього, Суд зазначає, що дана ухвала постановлена в межах розумних строків з урахуванням тимчасової непрацездатності судді Селіваненка В.П.
Керуючись статтями 119, 234, 290, 294 ГПК України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
1. Поновити державному підприємству "Національні інформаційні системи" пропущений строк подання касаційної скарги.
2. Відкрити касаційне провадження у справі № 910/485/19 за касаційною скаргою державного підприємства "Національні інформаційні системи".
3. Призначити розгляд касаційної скарги у засіданні Касаційного господарського суду на 01 червня 2021 року о 12:15 у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, кімн. № 302.
4. Явка учасників справи в судове засідання не є обов`язковою.
5. Учасники справи мають право подати відзиви на касаційну скаргу до 13 травня 2021 до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Булгакова
Суддя Б. Львов
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2021 |
Оприлюднено | 21.04.2021 |
Номер документу | 96377179 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Селіваненко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні