Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
н\п 1-кс/490/939/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2021 року слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника начальника ВРКП СУ ГУ ДФС у Миколаївській області ОСОБА_3 про накладення арешту на видаткову частину розрахункових рахунків, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді Центрального районного суду м. Миколаєва з погодженим із прокурором відділу Миколаївської обласної прокуратури ОСОБА_4 клопотанням про накладення арешту на видаткову частину розрахункових рахунків, відкритих ФОП ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805, м. Київ, вул. Лєскова, буд. 9) № НОМЕР_2 (українська гривня) від 17.08.2018 року та № НОМЕР_3 (українська гривня) від 14.12.2017 року (за виключенням видаткових частин обов`язкових платежів в бюджет та державні цільові фонди).
В обґрунтування клопотання вказав, що накладення арешту на перелічені рахунки необхідно з метою забезпечення збереження як речових доказів розміщених на них грошових коштів та можливої конфіскації майна як виду покарання.
В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі, в якій вказав, що клопотання підтримує та просить задовольнити.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 172 КПК України зазначене клопотання розглядається без повідомлення особи, щодо банківських рахунків якої розглядається питання накладення арешту.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, приходжу до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Згідно вимог п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 5 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 3 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Частина 10 ст. 170 КПК України передбачає можливість накладення арешту на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
В провадженні СУ ГУ ДФС у Миколаївській області знаходиться кримінальне провадження №32020150000000012 від 25.06.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах ФОП ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за період 2019-2020 рр.
Досудовим розслідуванням встановлено, що за вказаний період та станом на теперішній час ФОП ОСОБА_5 здійснює придбання імпортованого нового та бувшого у використанні одягу (далі - ТМЦ) з країн Євросоюзу за готівкові кошти без відображення у бухгалтерському та податковому обліку. Вказані ТМЦ доставляються вантажним автотранспортом до складських приміщень (оптових складів), які використовується ФОП ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , де відбувається їх сортування на новий та вживаний одяг, а також встановлення відповідних цінових категорій. Після цього, кожна одиниця оціненого одягу реалізується кінцевим споживачам (населенню) за готівкові кошти без реєстратора розрахункових операцій через мережу об`єктів роздрібної торгівлі - магазини « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на території м. Миколаєва, де здійснюють підприємницьку діяльність підконтрольні ОСОБА_5 фізичні особи-підприємці (фактично адміністратори, реалізатори, комірники).
Також встановлено, що ФОП ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) відкрито розрахункові рахунки в АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805, м. Київ, вул. Лєскова, буд. 9) для розрахунків у валюті - українська гривня: № НОМЕР_2 від 17.08.2018 року та № НОМЕР_3 від 14.12.2017 року.
Необхідність накладення на них арешту слідчий обґрунтовує тим, що грошові кошти, розміщені на вищезазначених банківських рахунках, є майном, яке набуте в ході вчинення кримінального правопорушення та на яке спрямоване кримінальне правопорушення, і згідно ст.ст. 167, 170 КПК України на таке майно може бути накладено арешт. Разом з тим, матеріалами клопотання вказане не підтверджено. Щодо посилання слідчого на необхідність накладення арешту на видаткову частину розрахункових рахунків ФОП ОСОБА_5 в АТ «Райффайзен Банк Аваль» з метою можливої конфіскації майна як виду покарання, слід зауважити, що жодній особі у кримінальному провадженні про підозру не повідомлено.
З урахуванням викладеного, оскільки слідчим не доведено підстави та мету відповідно до положень ст. 170 КПК України для накладення арешту на видаткову частину розрахункових рахунків ФОП ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 380805, м. Київ, вул. Лєскова, буд. 9), вважаю необхідним у задоволенні клопотання відмовити.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду протягом п`яти днів.
СЛІДЧИЙ СУДДЯ ОСОБА_6
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96558078 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Подзігун Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні