Справа № 645/7778/20
Провадження № 2/645/823/21
У Х В А Л А
іменем України
16 квітня 2021 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м.Харкова у складі: головуючий суддя - Шарко О.П., секретаря судових засідань - Христенко А.В.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Житлового кооперативу Світло шахтаря , треті особи - ОСОБА_2 , Харківська міська рада, про визнання права власності на Ѕ квартири в порядку сумісного спільного майна подружжя-
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Житлового кооперативу Світло шахтаря , треті особи - ОСОБА_2 , Харківська міська рада, про визнання права власності на Ѕ квартири АДРЕСА_1 в порядку сумісного спільного майна подружжя
У підготовчому судовому засіданні особи, які беруть участь у справі проти призначення справи до судового розгляду не заперечували.
Представник відповідача заявив клопотання про витребування доказів у справі - з Дванадцятої державної нотаріальної контори копію спадкової справи померлого ОСОБА_3 .
Представник позивача заявила клопотання про виклик свідків - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .
Положеннями ст. 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з`ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Відповідно до ст. 196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно ч. 1 ст. 197 ЦПК України підготовче засідання проводиться судом з повідомленням учасників справи. Згідно п. 15 ч.2 вказаної статті, у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті.
В ході підготовчого провадження та під час проведення підготовчого засідання у даній цивільній справі проведено підготовчі дії, передбачені ст.ст. 189-199 ЦПК України: направлено копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви та копії доданих до неї документів відповідачам, визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, вимоги позивача та склад учасників судового процесу. Визначено обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів.
Вчинено інші дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України , за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
В підготовчому судовому засіданні з`ясовано позовні вимоги, підстави для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі відсутні.
Відповідно до ст. 210 ЦПК України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.
В підготовчому судовому засіданні встановлено, що спір між сторонами до судового розгляду не врегульований, підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає, клопотань про залучення до участі у справі відповідачів, третіх осіб та інших клопотань до суду не надійшло. Підстав для відкладення підготовчого судового засідання немає.
Зважаючи на вищевикладене, враховуючи, що провадження у справі відкрито 25 січня 2021 року суд приходить до висновку про необхідність закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті.
Окрім того, Відповідно до ч.1, 3ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Приймаючи викладене, а також те, що позивач позбавлений можливості самостійно отримати необхідні для повного та об`єктивного розгляду справи докази, суд дійшов висновку, що клопотання представник позивача про витребування доказів підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання щодо виклику свідка, суд прийшов до такого.
Відповідно до ст. 91 ЦПК України , виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи (ч.1). У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити (ч.2).
Зміст та форма заяви представника позивача про виклик свідка відповідають вимогам ст. 91 ЦПК України , а тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 84, 91, 189 , 196-198, 200, 210 ЦПК України , суд -
УХВАЛИВ :
Закрити підготовче засідання за позовною заявою ОСОБА_1 до Житлового кооперативу Світло шахтаря , треті особи - ОСОБА_2 , Харківська міська рада, про визнання права власності на Ѕ квартири в порядку сумісного спільного майна подружжя.
Призначити справу до судового розгляду по суті на 18 травня 2021 року на 10.45 год.
Викликати у судове засідання та допитати у якості свідків наступних осіб:
ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .
Витребувати з Дванадцятої Харківської державної нотаріальної контори копію спадкової справи померлого ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис №14669.
Роз`яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідальної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Копію ухвали направити для виконання.
Ухвала може бути оскаржена в частині витребування доказів апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з часу його проголошення.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Головуючий суддя:
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2021 |
Оприлюднено | 29.04.2021 |
Номер документу | 96582399 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Шарко О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні