Справа № 645/3267/20
Провадження № 2/645/232/21
УХВАЛА
про призначення судової експертизи
29 квітня 2021 р. м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Алтухової О.Ю.,
секретар судових засідань - Калягіна М.П.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Міська клінічна лікарня №7 Харківської міської ради про визнання медичної допомоги неналежною та відшкодування моральної шкоди,-
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 в особі свого представника - адвоката Лиска П.О., який діє на підставі ордеру, звернувся до суду з позовом, в якому просить: визнати неналежної медичну допомогу, надану лікарями КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР громадянці України ОСОБА_2 ; стягнути з КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР на користь ОСОБА_1 завдану моральну шкоду в розмірі 10 000,00 грн.
У підготовчому судовому засіданні представником позивача - адвокатом Зарицькою К.Ю. заявлено клопотання про призначення у справі судово-медичної експертизи, проведення якої доручити судовим експертам Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи, на вирішення експертів поставити наступні питання: чи було своєчасно та належним чином надано медичну допомогу пацієнтці ОСОБА_2 при надходженні та перебуванні на лікуванні у КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР; чи містить медична документація, наявна у матеріалах справи, недоліки щодо надання пацієнтці ОСОБА_2 медичної допомоги при перебуванні на лікуванні у КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР, при стані та діагнозі ОСОБА_2 , (призначення не тих медикаментів, обрання недоцільних процедур тощо); чи має місце причинно-наслідковий зв`язок між проведеним ОСОБА_2 при надходженні та перебуванні на лікуванні у КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР лікуванням та смертю пацієнтки.
Сторони у судовому засіданні проти призначення експертизи не заперечували.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Остання є матір`ю позивача - ОСОБА_1 , який звернувся до суду з позовом про визнання неналежної медичної допомоги, наданої його матері лікарями відповідача.
У матеріалах справи № 645/780/20, витребуваної судом з канцелярії суду в межах розгляду справи № 645/3267/20, наявна медична документацію, надана КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР на виконання ухвали про витребування доказів, згідно якої ОСОБА_2 перебувала на лікуванні у вказаній медичній установі з 16 серпня 2019 року по 24 серпня 2019 року.
Згідно ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно ч. 3 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Згідно ч.ч. 4, 5 ст. 103 ЦПК України питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Суд вважає необхідним призначити у справі судову будівельно-технічну експертизу, оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи, потрібні спеціальні знання.
Наслідки ухилення від участі в експертизі передбачені статтею 109 ЦПК України.
Суд вважає можливим зупинити провадження у справі на час проведення експертизи відповідно до п.5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 103, 252, 260 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Міська клінічна лікарня №7 Харківської міської ради про визнання медичної допомоги неналежною та відшкодування моральної шкоди судово-медичнуекспертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1) чи було своєчасно та належним чином надано медичну допомогу пацієнтці ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , при надходженні та перебуванні на лікуванні у КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР з 16 серпня 2019 року по 24 серпня 2019 року;
2) чи містить медична документація, наявна у матеріалах справи № 645/3267/20, № 645/780/20, відомості щодо недоліків при наданні пацієнтці ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , медичної допомоги під час перебування на лікуванні у КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР з 16 серпня 2019 року по 24 серпня 2019 року, при стані та діагнозі ОСОБА_2 (призначення не тих медикаментів, обрання недоцільних процедур тощо);
3) чи має місце причинно-наслідковий зв`язок між лікуванням проведеним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , при надходженні та перебуванні на лікуванні у КНП Міська клінічна лікарня №7 ХМР з 16 серпня 2019 року по 24 серпня 2019 року та смертю пацієнтки.
Проведення експертизи доручити експертам Комунального закладу охорони здоров`я Харківське обласне бюро судово-медичної експертизи (код ЄДРПОУ 02001937, місцезнаходження: 61052, м.Харків, вул. Дмитрівська, 14).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків за ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу.
У розпорядження експертів передати матеріали цивільної справи № 645/3267/20 та матеріали цивільної справи № 645/780/20.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ).
Роз`яснити учасникам судового розгляду положення ст. 109 ЦПК України - у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня постановлення ухвали.
Суддя О.Ю.Алтухова
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2021 |
Оприлюднено | 30.04.2021 |
Номер документу | 96636965 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Алтухова О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні