ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"29" квітня 2021 р. Справа№ 19/132-10
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Доманської М.Л.
суддів: Кравчука Г.А.
Чорногуза М.Г.
перевіривши апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Сумській області
на ухвалу господарського суду Сумської області від 01.04.2021
у справі №19/132-10 (суддя Соп`яненко О.Ю.)
за заявою Управління Пенсійного фонду України в Ковпаківському районі м. Суми
до Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96"
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Сумської області від 01.04.2021 у справі №19/132-10 клопотання Головного управління Державної податкової служби у Сумській області (від 01.04.2021 вх.№1523) про заміну кредитора правонаступником у справі №19/132-10 - прийняти до розгляду в судовому засіданні. В задоволенні клопотання Головного управління Державної податкової служби у Сумській області (від 01.04.2021 вх.№1523) про заміну кредитора правонаступником у справі № 19/132-10 - відмовлено. Затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс у справі № 19/132-10. Вимоги конкурсних кредиторів ДП "Торговий дім "ТОВ "Інвестор-96", які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнані такими, що не підлягають виконанню. Закрито провадження у справі №19/132-10 про банкрутство Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" (м. Суми, вул. Лисенка, 3, ід. код ЄДРПОУ 32317780). Визнано Дочірнє підприємство "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" (м. Суми, вул. Лисенка, 3, ід. код ЄДРПОУ 32317780) таким, що не має боргів та може продовжувати підприємницьку діяльність. Зобов`язано ліквідатора ДП "Торговий дім "ТОВ "Інвестор-96" протягом п`яти днів з дня прийняття господарським судом ухвали повідомити про це орган або посадову особу органу, до компетенції якого належить призначення керівника (органів управління) боржника, в разі необхідності забезпечити проведення загальних зборів чи засідання відповідного органу, а до цього часу ліквідатору продовжити виконувати повноваження керівника (органів управління) ДП "Торговий дім "ТОВ "Інвестор-96" до призначення у встановленому порядку керівника (органів управління) ДП "Торговий дім "ТОВ "Інвестор-96". Зобов`язано державного реєстратора провести державну реєстрацію відновлення платоспроможності юридичної особи - Дочірнього підприємства "Торговий дім" Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестор-96" (м. Суми, вул. Лисенка, 3, ід. код ЄДРПОУ 32317780).
Не погоджуючись з зазначеною ухвалою, Головне управління Державної податкової служби у Сумській області звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану ухвалу та направити для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.04.2021 зазначену апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Доманська М.Л., судді: Кравчук Г.А., Чорногуз М.Г.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги, Північний апеляційний господарський суд встановив наступне.
Як свідчать матеріали апеляційної скарги, 19.04.2021 заявник звернувся з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду Сумської області від 01.04.2021 (повний текст виготовлено 06.04.2021). Строк на апеляційне оскарження, передбачений ч. 1 ст. 256 ГПК України, сплинув 16.04.2021.
Відповідно до ч.1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її проголошення). Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або у розгляді справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
За ч. 2 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду, а ухвали - протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу (ч. 3 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Як вбачається з тексту апеляційної скарги та доданих до неї документів, скаржником не порушено питання про відновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Сумської області від 01.04.2021 у даній справі, що є підставою залишити апеляційну скаргу без руху із наданням скаржнику права звернутися протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали із заявою про поновлення строку (ч. 3 ст. 260 ГПК України).
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Згідно зі ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційних та касаційних скарг на судові рішення.
Відповідно до п.9 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з Законом України "Про державний бюджет України на 2021 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021 складав 2270,00 грн.
Отже, при зверненні до суду з цією апеляційною скаргою судовий збір мав бути сплачений в розмірі 2270,00 грн.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів встановила, що доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі до апеляційної скарги не додано.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Статтею 259 ГПК України передбачено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Як вбачається з додатків до апеляційної скарги, скаржником не додано доказів надсилання копії апеляційної скарги всім учасникам справи, а саме, всім кредиторам у справі, як цього вимагає ст. 259 ГПК України.
Таким чином, подана заявником апеляційна скарга не відповідає вимогами ст.258 ГПК України, яка встановлює вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Згідно з ч.2 ст.260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.258 цього Кодексу, застосовуються положення ст.174 цього Кодексу.
Відповідно до приписів ч.1 ст.174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч.2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, на підставі ст.ст. 174, 260 ГПК України, з метою надання стороні можливості виправити вищенаведені недоліки шляхом подання в строк визначений цією ухвалою обґрунтованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з доказами на підтвердження вищевикладених у клопотанні доводів, докази сплати судового збору у встановленому чинним законодавством розмірі та порядку, докази надсилання всім учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Водночас, колегія суддів зауважує заявникові на тому, що відповідно до приписів ч.2 ст. 260 та ч.4 ст. 174 ГПК України, якщо скаржник не усунув недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із апеляційною скаргою. Крім того, звертаємо увагу на те, що у разі якщо заяву про поновлення строку не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.
Звернути увагу скаржника на те, що прохальна частина апеляційної скарги містить вимогу про скасування оскаржуваної ухвали повністю, проте, доводи апеляційної скарги зводяться до оскарження саме в частині про закриття провадження у справі про банкрутство. Суд апеляційної інстанції надає скаржнику можливість надати пояснення з цього приводу.
Враховуючи викладене, керуючись ст.174, ст.258, ст.260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби Сумської області на ухвалу господарського суду Сумської області від 01.04.2021 у справі №19/132-10 залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали скаржник має право усунути недоліки, а саме, подати до Північного апеляційного господарського докази сплати судового збору у встановленому порядку, розмірі (2 270,00 грн), обґрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з доказами на підтвердження доводів, викладених у цьому клопотанні, докази надсилання всім учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
3. Роз`яснити скаржнику, що в разі невиконання зазначеної ухвали суду в строк, визначений п.2 її резолютивної частини, в частинні неподання доказів сплати судового збору, надсилання всім учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається скаржнику. У випадку неподання в зазначений строк заяви про поновлення строку особою або якщо вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.
4. Зобов`язати скаржника обґрунтувати його правовий статус у даній справі, як особи, прав, інтересів чи обов`язків якої стосується оскаржувана ухвала.
5.Ухвала апеляційного господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття.
Головуючий суддя М.Л. Доманська
Судді Г.А. Кравчук
М.Г. Чорногуз
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2021 |
Оприлюднено | 05.05.2021 |
Номер документу | 96666474 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Доманська М.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні