УКРАЇНА
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 686/23737/15-ц
Провадження № 22-ц/4820/788/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 травня 2021 року м. Хмельницький
Хмельницький апеляційний суд у складі колегії
суддів судової палати з розгляду цивільних справ
Грох Л.М. (суддя-доповідач), Гринчука Р.С., Костенка А.М.,
розглянув у порядку письмового провадження цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області в складі судді Мазурок О.В. від 02 квітня 2021 року про повернення заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про роз`яснення судового рішення.
Заслухавши доповідача, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, суд
в с т а н о в и в :
Рішенням Апеляційного суду Хмельницької області від 01.12.2016 року у справі № 686/23737/15-ц апеляційну скаргу ОСОБА_3 задоволено частково. Рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 вересня 2016 року про відмову у позові в частині зобов`язання знести септик, скасовано та ухвалено нове рішення. Зобов`язано ОСОБА_1 , ОСОБА_2 знести септик-вигріб, розташований по АДРЕСА_1 . В решті рішення залишено без змін.
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до Хмельницького міськрайонного суду із заявою про роз`яснення рішення Апеляційного суду Хмельницької області від 01.12.2016 року у справі № 686/23737/15.
Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 02 квітня 2020 року заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про роз`яснення рішення Апеляційного суду Хмельницької області у справі № 686/23737/15 повернуто заявникам.
Ухвала суду першої інстанції мотивована тим, що заявники мають право подати заяву про роз`яснення рішення Апеляційного суду Хмельницької області від 01 грудня 2016 року до Хмельницького апеляційного суду.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 просять скасувати ухвалу суду як незаконну і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції. Суд помилково вважав, що суд роз`яснює судове рішення лише у випадку, коли воно є незрозумілим для органу, що його виконує. Постановлення ухвали про повернення заяви про роз`яснення судового рішення не передбачено процесуальним законом - згідно з ч.4 ст. 271 ЦПК за наслідками розгляду заяви про роз`яснення судового рішення суд може постановити ухвалу про роз`яснення або про відмову в роз`ясненні судового рішення.
Апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Так, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 379 ЦПК України підставами для скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм процесуального права чи неправильне застосування норм матеріального права, які призвели до постановлення помилкової ухвали.
Згідно з ч.ч. 1-4 ст. 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення.
Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.
Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення.
Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
Так, аналіз ч. 4 ст. 271 ЦПК України дає підстави для висновку, що у разі подання заяви про роз`яснення судового рішення суд постановляє ухвалу про роз`яснення або про відмову у роз`ясненні судового рішення, яку може бути оскаржено. Процесуальним законодавством не передбачено повноваження суду повертати заяву про роз`яснення рішення суду.
Отже, суд першої інстанції мав розглянути заяву про роз`яснення судового рішення та прийняти рішення про роз`яснення або про відмову у роз`ясненні судового рішення.
Такий висновок цілком узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 19 серпня 2020 року у справі № 320/7439/16-ц.
Суд першої інстанції допустив порушення норм процесуального права, які призвели до постановлення помилкової ухвали, відтак її слід скасувати і направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 374, 379, 382, 384, 389, 390 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 задовольнити.
Ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 02 квітня 2021 року скасувати та направити справу для продовження розгляду до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повний текст постанови складено 11 травня 2021 року.
Судді Л.М. Грох
Р.С. Гринчук
А.М. Костенко
Суд | Хмельницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2021 |
Оприлюднено | 13.05.2021 |
Номер документу | 96842782 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький апеляційний суд
Грох Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні