Справа № 754/5227/21
Номер провадження 2/289/470/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.05.2021 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Сіренко Н.С., ознайомившись із матеріалами цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до державного нотаріуса П`ятнадцятої київської державної нотаріальної контори Щербенко О.В. про визнання незаконним рішення та визнання права на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
На підставі ухвали Деснянського районного суду міста Києва від 07.04.2021 вищевказана справа передана на розгляд Радомишльському районному суду Житомирської області.
Ознайомившись із матеріалами справи, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Всупереч вимогам ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява не містить:
-реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) позивачів за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивачів, ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
-зазначення ціни позову;
-зазначення щодо наявності у позивачів або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести у зв`язку із розглядом справи;
-підтвердження позивачів про те, що ними не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Окрім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 статті 133 ЦПК України регламентовано, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом, і таким законом є Закон України Про судовий збір .
Частиною 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ч. 7 Закону України Про судовий збір у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Відповідно до положень Постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору.
Згідно пп. 1.2. п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду фізичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У відповідності до абз. 2 пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, застосовується ставка судового збору, яка становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2021 у розмірі 2270,00 грн..
Зі змісту позовної заяви встановлено, що кожним позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру.
Тобто, за подання даного позову до суду позивачі мали би сплатити кожен по 908,00 грн. судового збору за вимогу немайнового характеру, а також відповідно до дійсної ціну позову сплатити судовий збір пропорційно долі поданих кожним з позивачем вимог у розмірі встановленому пп. 1.2. п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за вимоги майнового характеру, що становить не менше 908,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, кожним позивачем сплачено судовий збір по 908,00 грн., однак не сплачено судовий збір у розмірі встановленому пп. 1.2. п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за вимоги майнового характеру.
Окрім того до позовної заяви не додано ніяких клопотань про відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, доказів, які підтверджують звільнення позивачів від сплати судового збору.
Враховуючи викладене, кожен з позивачів має сплатити пропорційно долі поданих ними вимог судовий збір у розмірі встановленому пп. 1.2. п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за вимоги майнового характеру.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ м.Радомишль22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA308999980313101206000006777
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: судовий збір.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Способом усунення вказаних недоліків є:
1. подання до суду позовної заяви та її копії для відповідача, яка повинна містити:
-реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) позивачів за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивачів, ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
-зазначення ціни позову;
-зазначення щодо наявності у позивачів або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивачі понесли і які очікують понести у зв`язку із розглядом справи;
-підтвердження позивачів про те, що ними не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
2. подання до суду доказів сплати судового збору або доказів, які підтверджують звільнення позивачів від сплати судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до державного нотаріуса П`ятнадцятої київської державної нотаріальної контори Щербенко О.В. про визнання незаконним рішення та визнання права на спадкове майно - залишити без руху та надати позивачам строк на усунення недоліків не пізніше п`яти днів, з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя роз`яснює позивачам, що у разі не усунення зазначених недоліків позовної заяви у встановлений термін, остання буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н. С. Сіренко
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2021 |
Оприлюднено | 13.05.2021 |
Номер документу | 96844061 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Сіренко Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні