ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 травня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/2366/21
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисельова Є.О., перевіривши матеріали за позовною заявою Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (місцезнаходження: 85302, Донецька область, м. Покровськ, вул. Прокоф`єва, буд. 82) до товариства з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Едельвейс (місцезнаходження: Луганська обл., м. Старобільськ, пров. Сотника Синельникова, 6) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
07 травня 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Едельвейс (далі - відповідач), в якому позивач просив суд:
- застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до товариства з обмеженою відповідальністю торгова компанія едельвейс , а саме - зобов`язати відповідача зупинити експлуатацію посудини, що працює під тиском понад 0,05 МПа - надземного резервуару зрідженого вуглеводневого газу марки ЗВГ-10.Н - 1 У ХЛ 1, 2012 року випуску, зав. №542 автомобільного газозаправного пункту (АГЗП) на території автозаправного комплексу за адресою: 92700, Луганська обл., Старобільський район, м. Старобільськ, вулиця Старотаганрозька, будинок 4А, у зв`язку з загрозою життю та здоров`ю людей до усунення зазначених в позовній заяві порушень.
Розглянувши надані позивачем матеріали в сукупності з позовною заявою, суддя дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у зв`язку з чим суд вважає за необхідне продовжити позивачу строк для усунення недоліків.
Відповідно до частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частинами першою, другою статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Письмовими доказами відповідно до частини першої статті 94 КАС України є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом» , назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
Позивачем до позовної заяви додані письмові докази в не засвідчених копіях. Так, позивачем прошито та пронумеровано 29 аркуша письмових доказів. Проте, надані докази не містять відмітки Згідно з оригіналом . Засвідчена ж копія Положення про Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 29 жовтня 2020 року № 140, не містить відбитку печатки організації та засвічує лише таке Положення, а не всі документи, які до нього долучені.
Для усунення вказаного недоліку позовної заяви позивачу необхідно надати письмові докази у належним чином засвідчених копіях, а саме з відміткою про засвідчення, яка складається зі слів «Згідно з оригіналом» , особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії та засвідчити підпис відповідальної особи на документі відбитком печатки організації.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, позовну заяву Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці слід залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтею 160, 161, 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці до товариства з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Едельвейс про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - залишити без руху.
Запропонувати Східному міжрегіональному управлінню Державної служби України з питань праці протягом 5-ти (п`яти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду письмових доказів у належним чином засвідчених копіях.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута позивачеві та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяЄ.О. Кисельова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2021 |
Оприлюднено | 17.05.2021 |
Номер документу | 96858983 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Є.О. Кисельова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні