Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/1756/18
Провадження № 1-кп/935/61/21
У Х В А Л А
Іменем України
13 травня 2021 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритомусудовому засіданні в залі суду в м.Коростишеві кримінальне провадження №12018060190000681 від 13.11.2018 відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.246 КК України,
встановив:
У провадженні Коростишівського районного суду перебуває вказане кримінальне провадження відносно ОСОБА_4 за ч.3 ст.246 КК України, 11 листопада 2018 року, близько 14 години 00 хвилин, ОСОБА_4 , знаходячись в лісовому масиві на території 8 виділу 44 кварталу Коростишівського лісництва ДП «Коростишівське лісове господарство» на урочищі «Лінза», в с. Великі Кошарища, Коростишівського району, Житомирської області, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2007 року № 733 (Про затвердження Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок) належить до категорії захисних лісів, які виконують функцію захисту навколишнього природного середовища від негативного впливу природних та антропогенних факторів, а саме: лісові ділянки (смуги лісів) уздовж берегів річок, навколо озер, водоймищ та інших водних об`єктів, які виділяються з категорії експлуатаційних лісів, умисно, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, як важливого елемента навколишнього природного середовища, з корисливих мотивів, шляхом вільного доступу, без передбаченого законом дозволу, не маючи лісорубного квитка (ордеру), за допомогою раніше підготовленої бензопили, шляхом відокремлення стовбурів на рівні подальшого припинення росту дерев, здійснив незаконну порубку дерев породи вільха у кількості 12 дерев, породи осока 12 дерев, породи сосна звичайна 15 дерев та породи береза 7 дерев, чим вчинив незаконну порубку лісу в особливо охоронюваних лісах.
У судовому засіданні прокурором заявлено клопотання про призначення інженерно-екологічної експертизи для встановлення розміру шкоди, яка була завдана довкіллю, та встановлення причинно-наслідкових залежностей між діями обвинуваченого і наслідками що настали.
Обвинувачений та його захисник заперечили проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що не було жодних перешкод для проведення експертизи під час досудового розслідування, тому клопотання є необґрунтованим.
Відповідно до положеньст.332 КПК Українипід час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбаченихст.242 цього Кодексу, має право своєю ухвалою доручити проведення експертизи експертній установі, експерту або експертам.
Згідноп.6 ч.2 ст.242 КПК Українидля визначення розміру матеріальних збитків, шкоди довкіллю заподіяних кримінальним правопорушенням, проведення експертизи є обов`язковим.
Враховуючи, що визначення розміру матеріальних збитків та шкоди довкіллю є обставиною, яка має суттєве значення для встановлення обставин злочину та підлягає доказуванню у кримінальному провадженні, під час досудового розслідування відповідна експертиза проведена не була, клопотання про призначення експертизи підлягає задоволенню.
Запитання, які ставляться на вирішення експертизи, сформульовано відповідно до їх редакції, зазначеної в клопотанні.
На підставі викладеного, керуючись ст.242,332,350 КПК України, суд
постановив:
Клопотання прокурора ОСОБА_3 про призначення судової інженерно-екологічної експертизи задовольнити.
У кримінальному провадженні №12018060190000681 від 13.11.2018 відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення за ч.3 ст.246 КК України призначити судову інженерно-екологічну експертизу з метою встановлення шкоди, завданої довкіллю, та причинно-наслідкових залежностей між діями обвинуваченого і наслідками що настали.
Проведення експертизи доручити експертам Житомирського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (10014, м.Житомир, вул.Театральна, 17/20, офіс 512).
На вирішення судової інженерно-екологічної експертизи поставити наступні питання:
-чи змінився породний склад насадження на місці вчинення незаконної порубки дерев (лісу)?
-які екологічні наслідки внаслідок незаконної порубки дерев (лісу)?
-чи вплинула незаконна порубка дерев (лісу) на склад атмосферного повітря?
-чи виникла ерозія ґрунту внаслідок незаконної порубки дерев (лісу)?
-які наслідки для довкілля завдано внаслідок незаконної порубки дерев (лісу)?
-яка екологічна шкода завдана внаслідок незаконної порубки дерев (лісу)?
-яка майнова шкода завдана внаслідок незаконної порубки дерев (лісу)?
-чи завдана істотна шкода навколишньому природному середовищу внаслідок незаконної порубки лісу?
-чи перебувають дії обвинуваченого ОСОБА_4 у причинно-наслідковому зв`язку із заподіяною шкодою завданою навколишньому природному середовищу?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за відмову від дачі висновку або надання завідомо неправдивого висновку, у відповідності до положень ст.384,385 КК України.
В розпорядження експертівнаправитиматеріали кримінального провадження № 12018060190000681 від 13.11.2018, надати дозвілна проведення обстеження місця незаконних порубок дерев, що знаходиться у 8 виділу 44 кварталу Коростишівського лісництва ДП «Коростишівське лісове господарство» на урочищі «Лінза», в с.Великі Кошарища, Глибочицької сільської ОТГ Житомирського району Житомирської області.
Ухвала окремому оскарженнюне підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2021 |
Оприлюднено | 30.01.2023 |
Номер документу | 96867594 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Рибнікова М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні