Ухвала
від 11.05.2021 по справі 711/2846/21
ПРИДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Номер провадження 2/711/1835/21

Справа № 711/2846/21

УХВАЛА

11 травня 2021 року Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Демчик Р.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Лад , Будищенської сільської ради Черкаського району Черкаської області про стягнення заробітної плати, грошових коштів невиплачених при звільненні, середнього заробітку, моральної шкоди ,-

в с т а н о в и в :

Позивач - ОСОБА_1 звернувся в Придніпровський районний суд м. Черкаси із позовом до КП Лад , Будищенської сільської ради Черкаського району Черкаської області про стягнення заробітної плати, грошових коштів невиплачених при звільненні, середнього заробітку, моральної шкоди.

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що заяву подано з порушенням вимог цивільного процесуального законодавства.

Позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України. Так, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Як зазначено у частинах 4 та 5 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, позивачем при подачі позову до суду не сплачено судовий збір (не надано оригінал платіжного документу про сплату судового збору) за вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати звільненому працівнику та за вимогу про стягнення моральної шкоди.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, - розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Посилання позивача на п. 1 ч. 1 ст.5 Закону України Про судовий збір , як на підставу звільнення від сплати судового збору суддя оцінює критично, оскільки, вказана норма Закону визначає, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі..

Відповідно, позовні вимоги про стягнення середнього заробітку за весь період затримки розрахунку та моральної шкоди, не дає права на пільгу щодо сплати судового збору.

Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір - судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір - за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За таких підстав позивачу необхідно сплатити судовий збір у відповідності до вимог Закону України Про судовий збір , а саме, - 908 грн. 00 коп. за вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати та 908 грн. 80 грн за вимогу про стягнення моральної шкоди.

В іншому випадку, надати підтверджуючі дані про звільнення від сплати таких судових витрат.

За таких підстав, позивачеві слід усунути зазначені недоліки та подати до суду позовну заяву з дотриманням всіх вказаних вимог закону. Без підтвердження вказаних обставин, суддя не може вирішити питання про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк на усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, керуючись Законом України Про судовий збір , ст.ст. 4, 133, 174-177, 185, 259-261 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства Лад , Будищенської сільської ради Черкаського району Черкаської області про стягнення заробітної плати, грошових коштів невиплачених при звільненні, середнього заробітку, моральної шкоди - залишити без руху.

Надати позивачу можливість протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Р. В. Демчик

СудПридніпровський районний суд м.Черкас
Дата ухвалення рішення11.05.2021
Оприлюднено14.05.2021
Номер документу96889610
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —711/2846/21

Ухвала від 23.12.2022

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Піковський В. Ю.

Рішення від 14.02.2022

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Демчик Р. В.

Рішення від 03.02.2022

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Демчик Р. В.

Ухвала від 24.05.2021

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Демчик Р. В.

Ухвала від 11.05.2021

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Демчик Р. В.

Ухвала від 11.05.2021

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Демчик Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні