Єдиний унікальний номер справи 183/2571/21
Провадження № 2/183/2536/21
У Х В А Л А про залишення позовної заяви без руху
23 квітня 2021 року м. Новомосковськ Дніпропетровської області
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Майна Г.Є., ознайомившись із заявою керівника Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Новомосковської міської ради з позовом до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю фірми Техноком , приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Солошенко Юлії Володимирівни про скасування державної реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна та знесення самочинно збудованого нерухомого майна, -
В С Т А Н О В И В:
19 квітня 2021 року керівник Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області звернувся до суду із вищезазначеною заявою в інтересах держави в особі Новомосковської міської ради з позовом до відповідачів, у якому просить:
- скасувати державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна, а саме нежитлової будівлі (кафе) загальною площею 186 м 2 проведеної за ОСОБА_1 , яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , з одночасним припиненням речових прав останньої на вказаний нерухомий об`єкт;
- зобов`язати ТОВ фірму Техноком та ОСОБА_1 знести самочинно збудоване нерухоме майно - нежитлову будівлю (кафе), загальною площею 186 кв.м. (кафе ІНФОРМАЦІЯ_1 ), що складається з: 1 - коридор, 2 - умивальна, 3,4 - туалет, 5 - тамбур, 6 - кухня, 7 - кафе, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ;
- стягнути з відповідачів судові витрати.
Ознайомившись з матеріалами поданої позовної заяви, приходжу до висновку, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 ЦПК України у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Частиною 3 статті 23 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Згідно з ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про прокуратуру" прокурором органу прокуратури є: 14) керівник окружної прокуратури.
На підставі ч. 1 ст. 24 Закону України "Про прокуратуру" право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного, господарського судочинства надається Генеральному прокурору, його першому заступнику та заступникам, керівникам обласних та окружних прокуратур, їх першим заступникам та заступникам, прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Позовну заяву подано та підписано керівником Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області. Проте, документи, додані до позову, не містять підтвердження того, що ОСОБА_2 є керівником Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області. А детальна інформація про юридичну особу за кодом ЄДРПОУ, зазначеним заявником у своїй позовній заяві, що міститься у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, не містить відомостей про ОСОБА_3 , як про керівника юридичної особи, або про іншу особу, яка може вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи, зокрема щодо призначення останнього керівником Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області.
Разом з тим, у пред`явленій позовній заяві заявником не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви (п. 9-20 додатків до позовної заяви).
Слід також зазначити, що відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно з ч.ч. 1, 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Варто зауважити на те, що відповідно до Порядку засвідчення копій документів, визначеного пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року № 55), відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису. Зазначеним вище способом повинна засвідчуватись кожна сторінка документа. Разом з тим, якщо копія документа охоплює декілька сторінок, позивач має право прошити та пронумерувати його копію та засвідчити належним чином лише останню його сторінку, зазначена правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 761/5894/17.
У порушення зазначених вимог, прокурором надані деякі копії письмових доказів для суду та направлення відповідачам, які не засвідчені в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема не зазначено про відповідність копії письмового доказу оригіналу, дати такого засвідчення, посади, прізвища, ініціалів та підпису особи, яка їх завіряє (акт № 1 обстеження земельної ділянки від 22.02.2021).
З урахуванням вказаного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це позивача і наданням йому строку для усунення зазначених недоліків сім днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання належних доказів, що підтверджують факт перебування ОСОБА_3 на посаді керівника Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області, та відповідно, його права підпису процесуальних документів, зазначення, у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви, та надання всіх копій письмових доказів, засвідчених позивачем в порядку, встановленому чинним законодавством, із зазначенням дати такого засвідчення, посади особи, її прізвища, ініціалів та підпису, яка їх завіряє, для долучення до матеріалів справи та направлення всім учасникам справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву керівника Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області - залишити без руху.
Повідомити керівника Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області про необхідність виправити у семиденний строк з моменту отримання копії ухвали зазначені недоліки заяви - шляхом надання належних доказів, що підтверджують факт перебування ОСОБА_3 на посаді керівника Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області, та відповідно, його права підпису процесуальних документів, зазначення, у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви, та надання всіх копій письмових доказів, засвідчених позивачем в порядку, встановленому чинним законодавством, із зазначенням дати такого засвідчення, посади особи, її прізвища, ініціалів та підпису, яка їх завіряє, для долучення до матеріалів справи та направлення всім учасникам справи.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявникові зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала суду складена і підписана 23 квітня 2021 року.
Суддя Г.Є. Майна
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2021 |
Оприлюднено | 17.05.2021 |
Номер документу | 96893676 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Майна Г. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні