Ухвала
Іменем України
14 травня 2021 року
Смт Краснопілля
Справа № 578/432/21
Провадження № 1-кс/578/82/21
Слідчий суддя Краснопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Краснопілля Сумської області у кримінальному провадженні за № 42021202540000041, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.04.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 191 Кримінального кодексу України /далі КК/ клопотання слідчого слідчого відділу Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_2 / далі слідчий / за погодженням з прокурором Лебединського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_3 / далі прокурор/ про арешт майна,
учасники судового провадження:
секретар судового засідання ОСОБА_4
Установив:
Історія справи
12.05.2021 слідчий за погодженням з прокурором звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт майна: металевої труби довжиною 24,05 м, товщиною металу 5 мм, внутрішній діаметр 31 см, зовнішній діаметр 32 см з утепленням довжиною 9,84 м, виявленого та вилученого 11.05.2021 у ході огляду місця події ділянки місцевості в АДРЕСА_1 , проведеного у рамках кримінального провадження за № № 42021202540000041 від 29.04.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другої статті 191 КК.
Клопотання мотивує тим, що зазначене майно вважається тимчасово вилученим майном, за постановою слідчого від 11.05.2021 визнано речовим доказом, визначено місце зберігання.
Метою накладення арешту майна є забезпечення збереження речових доказів, проведення експертних досліджень.
Відповідно до протоколу автоматизованого визначення слідчого судді від 12.05.2021, визначено слідчого суддю ОСОБА_5 .
Клопотання про арешт майна призначено до розгляду на 11.20 год. 14.05.2021.
Згідно з частиною першою статті 172Кримінального процесуальногокодексу України /далі КПК/, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідчий, прокурор, власник майна в судове засідання не прибули, про місце та час розгляду справи повідомлені належним чином.
Враховуючи стислі строки, встановлені законом для розгляду клопотання, вжиття необхідних заходів для виклику в судове засідання учасників кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про можливість розгляду клопотання без участі сторін та без фіксації даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів відповідно до положень ч. першої, четвертої статті 107 КПК.
Національне законодавство
Згідно із пунктом 7 частини другої статті 131 КПК, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Згідно з частиною першою статті 170 КПК, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно вимог пункту 1 частини другої статті 170 КПК, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів
За змістом частини третьої статті 170 КПК, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 98 КПК, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з частиною другою статті 173КПК, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3,4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою(якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до частини одинадцятої статті 170 КПК, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Згідно з частиною першою статті 16 КПК, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом
Мотиви Суду
Вивчивши клопотаннята дослідившидодані донього матеріаликримінального провадження,в межахякого подаєтьсяклопотання,слідчий суддя дійшла наступних висновків.
Відповідно до статті 370 КПК судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Клопотання про арештмайна надійшло від уповноваженоїособи слідчого ОСОБА_6 ,який включенийдо групислідчих,яким дорученоздійснювати процесуальнекерівництво урамках кримінальногопровадження за№ 42021202540000041 від29.04.2021,клопотання відповідає вимогам статті 171 КПК, його підсудність Краснопільському районному суду Сумської області визначена у порядку статті 34 КПК з урахуванням методичного листа Сумського апеляційного суду від 20.04.2021№ 01-09/44/2021.
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення: частина друга статті 191 КК.
В обґрунтування клопотання до матеріалів додано в копіях Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань у рамкахкримінального провадженняза №42021202540000041 від 29.04.2021; Протокол огляду місця події від 11.05.2021, під час якого вилучено вказане майно; Постанову про визнання предмету речовим доказом від 11.05.2021, Схоронну розписку, а усього на 21 арк.
Слідчий суддя встановив, що метою накладення арешту на майно, яке тимчасово вилучено в ході огляду місця події, є збереження речових доказів, а саме запобігання їх приховуванню, знищенню, перетворенню, відчуженню. Підставою для арешту майна є наявність достатніх підстав вважати, що вилучене майно є предметом кримінального правопорушення, яке може бути використане як докази факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження.
За встановлених обставин клопотання підставне і підлягає задоволенню, у зв`язку з чим належить накласти арешт на тимчасово вилучене під час огляду майна шляхом заборони користуватися та розпоряджатися цим майном.
Оскільки в матеріалах клопотання міститься достатньо відомостей про факт вчинення кримінального правопорушення та наявність підстав вважати тимчасово вилучене майно доказами в кримінальному провадженні, обмеження права власності на це майно є розумним і співмірним завданням кримінального провадження.
Керуючись ст. 2,7,16,98,107,131,170-175,369-372, 532 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого слідчого відділу Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_2 про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, вилучене 11.05.2021 у ході огляду місця події, який проводився на ділянці місцевості за адресою: Сумська область, Сумський район, с. Сінне, вул. Шкільна, номер будинку дев`ятнадцять: металеву трубу довжиною 24,05 м, товщиною металу 5 мм, внутрішній діаметр 31 см, зовнішній діаметр 32 см з утепленням довжиною 9,84 м, який полягає у забороні користуватися та розпоряджатися вказаним майном.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Копію ухвали надіслати слідчому, прокурору, власнику майна не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Роз`яснити особам, які не були присутні під час розгляду клопотання, що вони мають право звернутись до суду з клопотанням про скасування арешту майна в порядку, встановленомустаттею 174 КПК.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду, а особами, які не були присутні під час її проголошенняз дня отримання копії судового рішення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_7
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 96942681 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні