УХВАЛА
241/728/21
2/241/267/2021
17.05.2021 року Суддя Першотравневого районного суду Донецької області Чудопалова С.В. розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
14.05.2021 року на розгляд судді передано заяву представника позивача ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 про забезпечення позову. Представник позивача у заяві про забезпечення позову просить накласти арешт на нерухоме майно, яке належить ОСОБА_3 , а саме Ѕ частку приватної власності в будинку, загальною площею 417,4 кв.м, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а також про арешт нерухомого майна, яке належить ТОВ Маріупольський інвестиційно-дослідницький інформаційний центр, за адресою: Донецька обл.., м.Маріуполь вул..Таганрогська б.60, а саме земельні ділянки з кадастровими номерами 7322555700:01:004:0515 площею 3,0407 га та 7322555700:01:004:0516 площею 2,6249га.
Дана заява про забезпечення позову подана через систему Електронний суд представником заявника ОСОБА_4 - адвокатом Маркідоновим О.В. та підписана електронним цифровим підписом відповідно до Положення про ЄСІТС.
До зазначеної заяви долучено копію ордеру на надання правничої допомоги ОСОБА_2 , на підставі договору про надання правової допомоги №б-н від 16.03.2017р., у т.ч. і в Першотравневому районному суді Донецької області адвокату Маркідонову О.В., який містить дату посвідчення 03.04.2020р., але не містить підпису адвоката.
Згідно з ч.1.ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається у письмовій формі, підписується заявником ( представником, якій надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи).
Згідно з ч.1 ст. 58 ЦПК України , сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Особливості представництва в цивільному судочинстві передбачено, серед іншого, частиною четвертою статті 62 ЦПК України , згідно з якою повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданими відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" .
У свою чергу, відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (частина перша статті 26) адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Слід зазначити, що повноваження адвоката, зокрема, в даному випадку щодо підписання заяви, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 18 жовтня 2018 року № 811/1507/18, згідно якої повноваження представника, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в суді або довіреністю; по-друге, ордер на відміну від довіреності не вказує обсяг повноважень, наданих адвокату; повноваження адвоката, зокрема, в даному випадку щодо підписання апеляційної скарги, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката.
Аналізуючи зазначені норми, вбачається, що додана до матеріалів заяви про забезпечення позову копія ордеру, не містить підпису адвоката, як того вимагає ст.26 Закону України Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Враховуючи, що заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи, суд позбавлений можливості пересвідчитися у повноваженнях представника заявника і в судовому засіданні, таким чином, заяву подано та підписано особою, яка не надала суду належні документи наявності повноважень на звернення з відповідною заявою до суду від імені та в інтересах заявника, - що є підставою для повернення заяви заявнику.
Варто зазначити, що документи на підтвердження повноважень представника позивача також відсутні і у матеріалах цивільної справи 241/728/21 за позовом ОСОБА_2 , в інтересах якої до суду звернувся представник позивача ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ТОВ Маріупольський інвестиційно-дослідницький інформаційний центр про стягнення боргу за договором позики, яка ухвалою судді від 14.05.2021 р. залишена без руху.
Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України , суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу , повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 149 , 150 ,151, 153 ЦПК України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову - повернути заявнику.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк апеляційної скарги.
Суддя С.В. Чудопалова
Суд | Першотравневий районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2021 |
Оприлюднено | 19.05.2021 |
Номер документу | 96980127 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні