Справа № 698/20/20 Провадження №2-п/694/4/21
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
20.05.2021 року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Сакун Д.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення суду,
встановив:
До Звенигородського районного суду Черкаської області 18.05.2021 року поштою надійшла заява про перегляд заочного рішення від 25.03.2021 за позовом Органу опіки та піклування Катеринопільської селищної ради Звенигородського району Черкаської області в інтересах малолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , третя особа Служба у справах дітей Катеринопільської районної державної адміністрації Черкаської області про позбавлення батьківських прав.
Ознайомившись із заявою про перегляд заочного рішення, суддя приходить до висновку про залишення її без руху, виходячи з наступного.
Відповідно дост. 285 ЦПК України: 1.Заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі. 2.У заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: 1) найменування суду, який ухвалив заочне рішення; 2) ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; 3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причини неподання відзиву, і докази про це; 4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; 5) клопотання про перегляд заочного рішення; 6) перелік доданих до заяви матеріалів. 3.Заява про перегляд заочного рішення підписується особою, яка її подає. 4.До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів. 5.До заяви про перегляд заочного рішення, поданої представником відповідача, додається довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження. 6.До заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору. 7.До заяви про перегляд заочного рішення додаються докази, на які посилається заявник. 8.До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Заява ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення за формою та змістом не відповідає вимогам ст. 285 ЦПК України , а саме:
-Заява не містить посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача;
-до заяви про перегляд заочного рішення не додано її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів;
-у заяві про перегляд заочного рішення не вказані всі учасники процесу.
Також, до заяви про перегляд заочного рішення додано клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке мотивоване тим, що через складну ситуацію в її сім`ї вона не має можливості сплатити судовий збір.
Згідно ч. ч. 1, 3 ст. 136 Цивільного процесуального кодексу України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
В пункті 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 роз`яснено, що відповідно до статті 8 Закону Ураїни Про судовий збір № 3674-VI та статті 136 ЦПК України єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 ЗУ Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Таким чином, звільнення від сплати судового збору здійснюється на розсуд суду та виходячи з майнового стану сторони, яка є єдиною підставою для звільнення. Однак, наведені у клопотанні про звільнення від сплати судового збору підстави (складна фінансова ситуація) не можуть вважатися достатніми, оскільки в жодній мірі не підтверджують майновий стан позивача в повному обсязі, таким підтвердженням можуть бути (відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, тощо).
На підтвердження обставин, що у ОСОБА_1 складна фінансова ситуація суду не надано, не доведено, що розмір судового збору, який необхідно сплатити перевищує 5 відсотків розміру річного доходу заявника.
Таким чином, заявник не надала суду достатніх доказів для звільнення її від сплати судового збору.
Отже, у задоволенні клопотання про звільнення сплати судового збору слід відмовити.
Сплата судового збору фізичною особою є її обов`язком, а тому зловживання правом на звільнення, відстрочку чи розстрочку від його сплати є недопустимим.
Суд враховує, що Європейським судом з прав людини у справі Креуз проти Польщі від 19.06.2001 року, зазначено, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду.
При цьому, суд звертає увагу заявника, що статтею 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, тому самі лише обставини, пов`язані з матеріальним станом заявника, та відсутність у неї коштів для сплати судового збору не можуть вважатися безумовною підставою для звільнення від такої сплати або її відстрочення без надання належних письмових доказів.
Заявником не сплачено судовий збір про перегляд заочного рішення, відповідно до п.4 ч.2ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду заяви про перегляд заочного рішення, яка подана фізичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454,00 грн., який необхідно сплатити: Отримувач коштів ГУК у Черк.обл./тг м.Звенигор/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37930566, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA798999980313171206000023735, Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу (;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Звенигородський районний суд Черкаської області (назва суду, де розглядається справа).
Згідно з ч. 8 ст. 28 5ЦПК України до неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу .
Тому заява відповідача підлягає залишенню без руху з наданням терміну для виправлення недоліків, які зазначені в описовій частині ухвали.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 185 , 285 ЦПК України ,
УХВАЛИЛА:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити. Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність у строк не більше п`яти днів з дня отримання ухвали суду виправити зазначені недоліки заяви.
Роз`яснити , що у разі невиконання ухвали суду, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.І. Сакун
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2021 |
Оприлюднено | 21.05.2021 |
Номер документу | 97044996 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні