ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
24.05.2021 р. Справа № 914/3518/13
Суддя Мороз Н. В., розглянувши матеріали
заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Еліт Фінанс» , м.Київ
про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання
у справі № 914/3518/13
За позовом : ПАТ Комерційний банк «Надра» в особі Відділення ПАТ КБ Львівське регіональне управління, м. Львів
до відповідача: Приватного підприємства «Компанія «Деніс-Львів» , м. Львів
про стягнення 1 040 296, 41 грн
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Господарського суду Львівської області перебувала справа № 914/3518/13 за позовом ПАТ Комерційний банк «Надра» в особі Відділення ПАТ КБ Львівське регіональне управління, до Приватного підприємства «Компанія «Деніс-Львів» про стягнення 1 040 296, 41 грн.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 26.11.2013 у справі № 914/3518/13 позов задоволено частково, стягнуто з Приватного підприємства «Компанія» «Деніс - Львів» на користь Публічного акціонерного товариства комерційний банк «Надра» Відділення ПАТ КБ «Надра» Львівське регіональне управління - 486 250, 58 грн - заборгованість по кредиту, 450 686, 01 грн - заборгованість по відсотках, 30 847, 74 грн - пені, 45 809, 58 грн - штрафу та 20 271, 87 грн - судового збору.
09.12.2013 на виконання вказаного рішення Господарським судом Львівської області було видано відповідний наказ.
20.05.2021 на поштову адресу господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Еліт Фінанс» про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Відповідно до частин 1-3 ст. 334 ГПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Крім цього, такий самий десятиденний термін встановлено ГПК України і для розгляду заяви про поновлення строку на пред`явлення виконавчого документу (ст. 329) та видачу дублікату виконавчого документу (п.19.4. Розділу ХІ "Перехідні положення").
Згідно з пп. 19.4 п. 1 Розділу XI "Перехідні положення" ГПК України в новій редакції, у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік» , з 1 січня 2021 року для працездатних осіб встановлено прожитковий мінімум на рівні 2 270,00 грн.
Відповідно за видачу стягувачу дубліката виконавчого документа, заявник повинен сплатити судовий збір в сумі 68,10 грн, що становить 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з платіжного доручення №1839 від 17.12.2020, долученого заявником до заяви, останнім надано суду докази сплати судового збору на суму 63,06 грн. Відтак, заявнику слід доплатити судовий збір у розмірі 5,04 грн.
Згідно положень ч. 2 ст. 170 ГПК України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Усі скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ГПК України.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приписами ч. 1 ст. 41 ГПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Як передбачено ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою КМУ від 05.03.2009 №270 документом, що підтверджує прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення є розрахунковий документ встановленої форми та змісту, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку, а саме касовий чек, розрахункова квитанція.
Пунктом 2 вказаних Правил також визначено, що: адресат - фізична або юридична особа, якій адресується поштове відправлення, поштовий переказ, прізвище, ім`я та по батькові або найменування якої зазначені на поштовому відправленні, бланку поштового переказу в спеціально призначеному для цього місці; поштова адреса - адреса відправника та адресата, яка зазначена на поштовому відправленні, бланку поштового переказу у спеціально призначеному для цього місці; реєстроване поштове відправлення - поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (п.59 Правил). У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення (п.61 Правил).
Відповідно до п. 3.2.1.2 «Порядку пересилання поштових відправлень» , затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12.05.2006р. №211, при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф. 107 (рис. 27), а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля.
Таким чином, належним доказом відправлення іншій стороні копій заяви та доданих до неї документів є оригінал опису вкладень в поштове відправлення та оригінал документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
З матеріалів поданої заяви ТОВ "ФК "Еліт Фінанс" про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання вбачається, що заявником до вищезазначеної заяви додано лише копію фіскального чеку та опис вкладення поштового відправлення. Однак, з даного опису вкладення поштового відправлення вбачається, що заявником було надіслано сторонам у справі лише заяву без додатків долучених до останньої, яка надійшла на адресу суду.
Відтак, всупереч зазначеному, заявником не надано доказів надіслання сторонам у справі додатків долучених до заяви та оригіналу документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що є належним доказом відправлення іншій стороні копій заяви та доданих до неї документів.
Водночас, необхідною умовою забезпечення таких принципів господарського судочинства як рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін, пропорційності, розумності строків є відправлення іншим учасникам справи копій відзивів, заяв, клопотань і доданих документів.
Стаття 164 ГПК України, встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 вказаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Крім того, форма і зміст документів, які подаються до господарського суду, повинні відповідати вимогам, установленим чинним законодавством для цих документів. Якщо законодавством установлено вимоги до певних документів, то документи повинні відповідати цим вимогам. Зокрема, відповідно до ч. 4 ст. 91 ГПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації „Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів „Згідно з оригіналом» , назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, при цьому засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи. Проте, заявником у порушення зазначених норм не було засвідчено належним чином додатків, долучених до заяви, а саме: не проставлено відмітки про засвідчення копії документа, яка складається зі слів „Згідно з оригіналом» , не вказано ініціалів та прізвища, особи, яка засвідчує копію та не зазначено дати засвідчення копії.
Приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ст. 13 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим кодексом.
Відтак, забезпечуючи принцип змагальності та рівності учасників судового процесу, враховуючи встановлений законодавцем десятиденний строк розгляду судом заяви про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання, необхідність належного повідомлення заінтересованих учасників процесу та їх ознайомлення з вимогами заяви, суд вважає за необхідне застосувати за аналогією процесуальні норми, що регулюють порядок подання позовної заяви до даних правовідносин та заяву про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання у справі № 914/3518/13 залишити без руху.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. ст. 91, 162, 164, 172, 174, 234, 334 ГПК України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Еліт Фінанс» про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження, видачу дубліката виконавчого документа та поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання у справі № 914/3518/13 залишити без руху, надавши заявнику строк 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху для усунення виявлених недоліків.
2. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
Суддя Н.В. Мороз
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2021 |
Оприлюднено | 25.05.2021 |
Номер документу | 97098505 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Мороз Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні