Справа № 202/7222/20
Провадження № 1-кс/202/2675/2021
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
25 травня 2021 року м. Дніпро
слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши клопотання прокурора відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020040000000703 від 21 вересня 2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.5 ст.185 КК України.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється Дніпропетровською обласною прокуратурою.
21 травня 2021 року слідчому судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання прокурора відділу Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю.
Дане клопотання, згідно з протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду, було передано слідчому судді 21 травня 2021 року.
Згідно з матеріалами клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб за попередньою змовою між собою упродовж 2020 року, діючи умисно, таємно, з проникненням у сховище, вчиняла систематичне розкрадання товарно-матеріальних цінностей ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в результаті чого вказаному підприємству спричинено майнової шкоди в особливо великому розмірі.
24.09.2020 року т.в.о. Голови правління ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 було повідомлено про системні розкрадання майна підприємства, які вчинені працівниками ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Цього ж дня ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » визнано потерпілою стороною у вказаному кримінальному провадженні і заявник ОСОБА_4 допитаний у якості потерпілого.
У вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 повідомлено про підозру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 185 КК України.
Під час досудового слідства з`ясовано, що на вказаному підприємстві облік товарно-матеріальних цінностей здійснювався на неналежному рівні. Надані акти інвентаризації вимогам чинного законодавства відповідають не в повній мірі, зокрема Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність»,а також Положенню про інвентаризацію активів і зобов`язань № 879 від 02.09.2014, затвердженому Міністерством фінансів України.
Більш того, матеріали позапланової інвентаризації потерпілою стороною станом на 21.05.2021 року, незважаючи на вжиті заходи, органу досудового слідства не надані. Копії договорів також надані не в повному обсязі. У зв`язку з цим, під час досудового слідства виникла необхідність у з`ясуванні точної кількості договорів, а також кола контрагентів за укладеними ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » договорами на ремонти тепловозів, запасні частини з яких і були викрадені вищезазначеною групою осіб.
Досудовим слідством в результаті вивчення змісту укладених ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » договорів поставки шестерень було встановлено, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » має розрахунковий рахунок у КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 , відкритий у ЦВ ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_2 , ІПН НОМЕР_3 . Інформацією про інші рахунки орган досудового слідства не володіло.
За результатами проведеного тимчасового доступу до банківської таємниці, здійсненого 13.05.2021 року на підставі ухвали суду від 06.05.2021 року, а саме інформації про рух грошових коштів № НОМЕР_1 , відкритого в ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановлено, що за вказаним у договорах рахунком платежі за укладеними договорами, тобто з питань, які є предметом доказування у даному кримінальному провадженні, заводом не здійснювалися.
З аналізу інших платежів, інформація про які міститься на рахунку № НОМЕР_1 , вбачається наявність інших, додаткових рахунків, якими користується ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » - а саме р/р № НОМЕР_4 (МФО НОМЕР_5 ; ОКПО 00659101).
В обґрунтування клопотання прокурор зазначила, що для більш повного, всебічного та неупередженого розслідування кримінального провадження, з метою з`ясування усіх обставин, які мають суттєве значення у справі, необхідно здійснити тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю, з можливістю отримання їх копій (в електронному вигляді), які знаходяться у розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), і стосуються інформації про всі операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені з ним угоди, за участю ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , МФО НОМЕР_8 ) за р/р № НОМЕР_4 , відкритим у Дніпропетровському обласному управлінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та іншими рахунками цього банку, якщо такі відкриті.
Наведене зумовило прокурора звернутись до слідчого судді з відповідним клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю.
Прокурор у судове засідання не з`явилась, натомість в прохальній частині клопотання просила проводити його розгляд у відсутність сторін.
На підставі ч. 2ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
У відповідності до ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Як вбачається зі змісту п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно з ч. 5ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів може дати розпорядження про можливість вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Частково задовольняючи клопотання прокурора, слідчий суддя виходить з того, що клопотання прокурора не підлягає задоволенню в частині тимчасового доступу до документів, що містять інформації про зареєстровані за ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » розрахункових рахунків, з відображенням номеру рахунку, дати його відкриття, оскільки у відповідності до ч.ч.1, 2 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються, зокрема, речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, натомість прокурор у клопотанні фактично просить встановити які саме розрахункові рахунки зареєстровані за ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що на думку слідчого судді виходить за межі самої суті такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.
В іншій же частині клопотання прокурора є законним, обґрунтованим та таким, що відповідає вимогам ч. 1 ст. 160 КПК України та підлягає задоволенню, оскільки для з`ясування всіх обставин кримінального провадження, необхідний доступ до документів, які становлять охоронювану законом таємницю, з можливістю отримання їх копій (в електронному вигляді), які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ).
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.110,131-132,159-160,162-166,309 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора відділуДніпропетровської обласноїпрокуратури ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які становлятьохоронювану закономтаємницю- задовольнити.
Зобов`язати уповноважених осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 115 (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), надати (забезпечити) прокурору відділу нагляду за дотриманням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Дніпропетровської обласної прокуратури, процесуальному керівнику у кримінальному провадженні ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю, з можливістю отримання їх копій (в електронному вигляді), що перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , і стосуються інформації про всі операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені з ним угоди, за участю ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , МФО НОМЕР_8 ) за р/р № НОМЕР_4 , відкритим у Дніпропетровському обласному управлінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме:
- копії картки зі зразками підписів і відбитків печатки чи інших документів, які надають право довіреним та іншим особам на розпорядження грошовими коштами та їх використання за відкритим розрахунковим рахунком;
- документів (роздруківки в електронному вигляді), що містять відомості про розрахункові банківські операції щодо руху грошових коштів по відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » рахунку у прибутковій і видатковій частині із вказівкою вхідних і вихідних сум платежів, дати, часу операції, номера договору, рахунку-фактури тощо, а також повних даних відправника й одержувача коштів, даних банків відправників і одержувачів, номерів їх рахунків, призначення платежу, повних даних контрагентів з розбивкою помісячно за період з 01.10.2018 року і по 25.05.2021 року.
В іншій частині клопотання відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Визначити строк виконання ухвали до 18 червня 2021 року.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчийсуддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97138642 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Слюсар Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні