ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.05.2021 справа № 914/2413/20
м.Львів
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Рава-Руська РМС» , м.Рава-Руська Жовківського району Львівської області
до відповідача : Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області
третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача : Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, м.Львів
третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача : Селянське фермерське господарство «Короп» , с.Рата Жовківського району Львівської області
про : скасування рішення
Суддя Кітаєва С.Б.
за участі секретаря Зарицької О.Р.
Представники сторін:
від позивача: Дегтяренко О.О. - адвокат;
від відповідача: Главацький А.В. - представник,
від третьої особи-1: не з`явився;
від третьої особи-2 : Білик П.Б. - адвокат, Стрілецький О.І. - директор;
Суть спору.
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Рава-Руська РМС» до Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача,Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Селянського фермерського господарства Короп , про скасування рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області №16 від 06.08.2020 р. «Про приведення у відповідність до вимог чинного законодавства права користування водними об`єктами .
Хід розгляду справи викладено в ухвалах суду та протоколах судових засідань. Розгляд справи відкладався з підстав, наведених у відповідних ухвалах суду.
Позов було подано до Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області, водночас згідно рішення від 10.12.2020 р. за №22 «Про початок реорганізації сільських рад шляхом приєднання до Рава-Руської міської ради Львівського району Львівської області» змінено назву відповідача на Рава-Руська міська рада Львівського району Львівської області.
Як вбачається з наданої представником відповідача виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань код ЄДРПОУ не змінився.
Слід зазначити, що сама лише зміна найменування юридичної особи не означає її реорганізації, якщо при цьому не змінюється організаційно-правова форма даної особи. Водночас зміна найменування юридичної особи тягне за собою необхідність у державній реєстрації змін до установчих документів, порядок проведення якої викладено у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» .
Враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги, що в даному випадку мала місце лише зміна найменування Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області на Рава-Руську міську раду Львівського району Львівської області, були відсутні процесуальні підстави для здійснення заміни сторони, проте наявні підстави для зазначення інформації про таку зміну найменування відповідача.
23.03.2021 від відповідача поступило клопотання від 16.03.2021 №871/02-15, яке зареєстрована в суді за вх.№6935/21, про продовження строку для подання додаткових доказів та приєднання додаткових доказів до матеріалів справи, а саме наказу Міністерства юстиції України від 17.02.2021 року №613/5 «Про задоволення скарги» , висновок колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб`єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції України від 10.12.2020 р.
Представник позивача в судове засідання 25.03.2021 для розгляду справи по суті з`явився, заяви, клопотання, які з поважних причин не могли бути заявлені на стадії підготовчого провадження не подавав.
Представник позивача заперечив проти клопотання відповідача про продовження строку для подання доказів у справі з тих підстав, що вказане клопотання подане на стадії судового розгляду, визначений Господарським процесуальним кодексом України строк для подання доказів пропущено, поважності причин пропуску строку не обгрунтовано.
Представник відповідача в судове засідання 25.03.2021 для розгляду справи по суті з`явилася, просила задовольнити клопотання про продовження строку для подання доказів.
Третя особа явку уповноваженого представника в судове засідання 25.03.2021 забезпечила. Підтримує клопотання відповідача.
Суд розглянувши клопотання відповідача дійшов висновку відмовити відповідачу у продовженні строків на подання додаткових доказів долучених до клопотання.
Згідно ч.ч. 3, 4, 5 ст.80 ГПК України відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів.
Однак, подаючи відзив на позовну заяву відповідачем не було зазначено про намір подати додаткові докази до справи, а саме результати розгляду його скарги, скерованої Міністерству юстиції України, відповідно відповідач не звертався до суду з клопотання про встановлення додаткового строку для подання зазначеного доказу.
Відповідно до ч.1 ст.118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Відповідно до ч.2 ст.119 ГПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Отже нормами ГПК України не передбачено продовження судом процесуальних строків після їх закінчення.
За таких обставин, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання і продовження процесуальних строків на подання доказів, як це просить відповідач. Відповідно поважності причин пропуску процесуального строку на подання доказів відповідач не доводить.
Представник позивача просив позов задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача проти позову заперечила з підстав викладених у відзиві, просила відмовити у задоволенні позову повністю.
Третя особа 1 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечила, однак до матеріалів справи подала пояснення щодо позову або відзиву, які зареєстровані в суді 22.12.2020 за вх.№36306/20.
Представник третьої особи 2 на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, просить у задоволенні позову відмовити з підстав, викладених у поданих поясненнях (вх.№35500/20 від 10.12.2020).
Представниками позивача та третьої особи заявлено клопотання про те, що докази понесених ними судових втрат, а саме витрат на професійну правничу допомогу будуть надані протягом п`яти днів з дня ухвалення рішення у справі.
В судовому засіданні роз`яснено положення ч.8 ст.129 ГПК України та повідомлено час і місце судового засідання щодо вирішення питання про відшкодування судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу), а саме 26.05.2021 о 12:30 год.
Відводів судді та секретарю судових засідань учасниками справи не заявлено.
В судовому засіданні 11.05.2021 р. проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Позиція позивача.
Позивач просить скасувати рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області №16 від 06 серпня 2020 року Про приведення у відповідність до вимог чинного законодавства права користування водними об`єктами , у якому вирішено наступне :
1. Для приведення у відповідність до вимог діючого законодавства права користування (за Договором оренди) водними об`єктами в комплексі із земельною ділянкою Селянському (фермерському) господарству Короп забезпечити виготовлення паспортів водних об`єктів або паспортів рибогосподарських технологічних водойм.
2. Після виготовлення паспортів водних об`єктів/рибогосподарських технологічних водойм, СФГ Короп в обов`язковому порядку звернутись у Рава-Руську міську раду для укладення Договорів оренди водних об`єктів в комплексі із земельними ділянками у нових редакціях, відпорвідно до вимог чинного законодавства.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії: з питань планування, будівництва та землекористування; з питань бюджету, підприємництва та торгівлі, податків та соціального захисту.
Позивач не погоджується із рішенням Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області №16 від 06.08.2020 р. Про приведення у відповідність до вимог чинного законодавства права користування водними об`єктами , вважає його протиправним та прийнятим всупереч чинному законодавству. При цьому зазначає наступне.
Державна реєстрація права постійного користування земельною ділянкою зареєстрована у державному земельному кадастрі за номером 4622710400:01:013:0049, визначено межі земельної ділянки.
Згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку цільове призначення земельної ділянки для рибогосподарських потреб, землі водного фонду для ведення рибного господарства. На земельній ділянці розташовані будівлі та споруди рибного господарства, загальною площею 898,3 кв.м.
Комунальним підприємством Львівської обласної ради «Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації» 14.04.2020 р. виготовлено технічний паспорт та зареєстровано право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно під реєстраційним номером 2084616046227. Власник майна ТОВ «Рава-Руська РМС» згідно рішення виконавчого комітету Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області від 30.03.2020 р. №64.
Позивачем добросовісно сплачуються усі необхідні податки до державного та місцевого бюджетів, і плата за спеціальне водокористування за усі 77,39 га, в тому числі які використувуються Стрілецьким О.І.
Посилається на встановлення рішенням Господарського суду Львівської області від 20.08.2019 р. у справі № 914/748/19, залишеним без змін судами апеляційної та касаційної інстанції правомірності прийняття виконавчим комітетом Рава-Руської міської ради народних детутатів Жовківського району Львівської області рішення від 17.12.1993 р. № 240 «Про передачу земельної ділянки у постійне користування» . Державного акту на право постійного користування землею від 26.04.1996 р.серії І-ЛВ №001842, виданого Рава-Руській рибо-меліоративній станції (м.Рава-Руська, вул.22 Січня) Рава-Руською міською радою народних депутатів Жовківського району Львівської області. Запису реєстрації від 26.04.1996 р. за №114 в Книзі записів (реєстрації) державних актів на право постійного користування землею на території Жовківської районної ради народних депутатів про реєстрацію зазначеного акта. Державної реєстрації в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 77.3856 га, кадастровий номер 4622710400:01:013:0049, цільове призначення « 10.07 Для рибогосподарських потреб» , місце розташування: Львівська область, Жовківський район, м.Рава-Руська, дата державної реєстрації земельної ділянки, найменування ТзОВ «Рава-Руська РМС» .
Оскаржуваним рішенням на СФГ Короп покладається обов`язок забезпечити виготовлення паспортів водних об`єктів або паспортів рибогосподарських технологічних водойм. Після виготовлення паспортів водних об`єктів /рибогосподарських технологічних водойм СФГ Короп в обов`язковому порядку звернутися у Рава-Руську міську раду для укладення Договорів оренди водних об`єктів в комплексі із земельними ділянками у нових редакціях, відповідно до вимог чинного законодавства.
Земельна ділянка, зазначає позивач, перебуває у постійному користуванні у ТОВ Рава-Руська РМС , право постійного користування у відповідності до ст.141 Земельного кодексу України не було припинено.
Прийняте рішення створює загрозу рейдерського захоплення майна Товариства та його водних об`єктів.
Рава-Руська міська рада всупереч тому, що ТОВ Рава-Руська РМС виготовлено технічну документацію на земельну ділянку, яка має кадастровий номер та встановлені межі, зареєстровано право власності на водні об`єкти, зобов`язала СФГ Короп виготовити відповідну документацію.
Отже, стверджує позивач, Рава-Руською міською радою порушено право власності на майно ТОВ Рава-Руська РМС та право постійного користування земельною ділянкою, яка вже сформована.
Посилаючись на положення Конституції України, рішення Конституційного Суду України від 22.09.2005 р. № 5-рп/2005, Закону України «Про Державний земельний кадастр» , Земельний кодекс України, Цивільний кодекс України, Закон України «Про місцеве самоврядування» , позивач просить суд скасувати рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області №16 від 06.08.2020 р.
Позиція відповідача.
Відповідач вважає позовні вимоги безпідставними та необрунтованими, посилаючись, зокрема, на наступне.
Примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється в судовому порядку у разі наявності підстав, вказаних у ст.143 ЗК України. В даному випадку припинення права постійного користування відбулось за рішенням органу місцевого самоврядування, так як відсутні підстави, що передбачені Земельним Кодексом України, для примусового припинення у судовому порядку.
Відповідач зазначає, що 1992р. відповідно до розпорядження №67 Жовківської районної ради було створено комунальнене підприємство Рава-Руську рибоводно - міліоративну станцію. За рішенням Рава-Руської міської ради народних депутатів №240 від 17.12.1993р. було передано у постійне користування земельну ділянку площею - 77.39 га. «Рава-Руській рибоводно-міліоративній станції» . Державний акт на право постійного користування землею видано 25.04.1996р. У цьому ж році (28.06.1996р.) за № 521 розпорядженням районної ради створено Акціонерне товариство «Рава-Руська РМС» . Відбулося припинення діяльності комунального підприємства. 2000р. утворено ТзОВ «Рава-Руська РМС» - розпорядження районної ради за № 1101 (28.12.2000р.).
Відповідач посилається на те, що постійні землекористувачі позбавлені можливості розпоряджатися земельними ділянками. Зокрема не можуть відчужувати чи передати в оренду земельну ділянку або її частину.
Щодо загрози рейдерського захоплення майна Товариства та водних об`єктів (про що зазначає позивач), то відповідач зауважив наступне.
Рава-Руською міською радою було прийнято рішення Про припинення права постійного користування земельною ділянкою 06 серпня 2020 року №17, що (дослівно із відзиву відповідача): .. є зупиненням рейдерського захоплення ТзОВ Рава-Руська РМС майна комунальної власності територіальної громади міста Рава-Руська, зокрема земель водного фонду .
Відповідач повідомляє також, що на сесії ради 25.09.2020 за №40 прийнято рішення Про внесення змін до рішення ради за №17 від 06 серпня 2020 та що речове право, а саме право постійного користування на земельну ділянку за кадастровим номером 4622710400:01:013:0049 - припинено.
Відповідач просить відмовити у задоволенні позову.
Позиція третьої особи-2, СФГ Короп .
Третя особа-2 просить в задоволенні позову відмовити, в обгрунтування своєї позиції зазначає про те, що 21 листопада 2001 року між Жовківською районною радою Львівської області та Селянським (фермерським) господарством «Короп» було укладено Договір оренди земельної ділянки, посвідчений приватним нотаріусом Жовківського районного нотаріального округу Чемерис Г.Я., зареєстрований в реєстрі за № 2393 та в книзі реєстрації договорів від 25.11.01 за № 44. Дана земельна ділянка загальною площею 17 га, як стверджує третя особа, передана Селянському (фермерському) господарству «Короп» в оренду терміном на 25 років на підставі рішення Рава-Руської міської ради № 111 від 13.04.1995 року та рішення Жовківської районної ради народних депутатів Жовківського району Львівської області № 8 від 01 серпня 1995 року.
Згідно п. 2.1. Договору земельна ділянка передається в оренду з метою агровиробництва - для риборозведення. Договір укладається терміном на 19 років: з 16 листопада 2001 по 16 серпня 2020 року. При закінченні терміну дії договору орендар має переважне право на поновлення договору на новий строк» .
Жовківська районна рада рішенням від 21 травня 2020 року № 34 Про погодження на зміну сторони договору розглянувши лист Селянського (фермерського) господарства Короп від 21.02.2020 року № 134/01-29, враховуючи висновок постійної комісії з питань земельних відносин, комунального майна та містобудування, керуючись п. 3 перехідних положень Земельного кодексу України, сг.ст. 1-3 закону України Про оренду землі , сі. 43 Закону України Про місцеве самоврядування вирішила надати погодження на заміну сторони (Орендодавця) Договору оренди земельної ділянки від 22.11.2001 року, укладеного між Жовківською районною радою та Селянським (фермерським) господарством Короп із Жовківської районної ради Львівської області на Рава-Руську міську ралу Львівської області. Рішенням Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області № 7 від 19 червня 2020 року Про заміну сторони у Договорі оренди земельної ділянки від 22 листопада 2001 p. укладеного між Жовківською районною радою Львівської області та Селянським (фермерським) господарством Короп вирішено:
1. Замінити Сторону в чинному Договорі оренди земельної ділянки від 22 листопада 2001 p., укладеного між укладеного між Жовківською районною радою Львівської області та Селянським (фермерським) господарством Короп шляхом укладення додаткової угоди про заміну у Договорі, а саме: замінити Орендодавця Жовківську районну раду на Орендодавця - Рава-Руську міську раду.
2. Визначити, що права та обов`язки Орендодавця за Договором оренди земельної ділянки від 22 листопада 2001 року, новий Орендодавець набуває на тих же умовах і в тому ж обсязі, що й попередній.
3. Сторонам укласти Додаткову угоду до Договору оренди земельної ділянки про заміну сторони у Договорі на затверджених умовах. Додаткова угода набуває чинності з дати укладення.
4. Орендарю, СФГ Короп , здійснити державну реєстрацію права оренди, із зазначеними змінами, відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Представник третьої особи пояснює, що Селянське (фермерське) господарство звернулося до Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу Пилипенко Юрія Пилиповича із заявою про укладення (нотаріального посвідчення) додаткової м оди про заміну у Договорі оренди земельної ділянки від 22 листопада 2001 року, укладеного між Жовківською районною радою Львівської області та Селянським (фермерським) господарством Короп , посвідченого приватним нотаріусом Жовківського районного нотаріального округу Чемерис Г.Я., зареєстрованого в реєстрі за № 2393 та в книзі реєстрації договорів від 25.11.01 за № 44 сторони Орендодавця із Жовківської районної ради Львівської області на Рава-Руську міську раду Жовківського району Львівської області.
Однак, відповіддю Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу Пилипенко Юрія Пилиповича 13.07.2020 року № 35-01-16 Про надання інформації повідомлено, що для укладення (нотаріального посвідчення) додаткової угоди про заміну у Договорі оренди земельної ділянки від 22 листопада 2001 року, укладеного між Жовківською районною радою Львівської області та Селянським (фермерським) господарством Короп , посвідченого приватним нотаріусом Жовківського районного нотаріального округу Чемерис Г.Я., зареєстрованого в реєстрі за № 2393 та в книзі реєстрації договорів від 25.11.01 за № 44 сторони Орендодавця із Жовківської районної ради Львівської області на Рава-Руську міську раду Жовківського району Львівської області Селянському (фермерському) господарству Короп потрібно здійснити реєстрацію у Державному земельному кадастрі земельної ділянки загальною площею 17 (сімнадцять) гектарів згідно з планом землекористування, що розташована на території Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області та надати підтверджуючі документи.
Як зазначає третя особа, Неможливість реєстрації Селянським (фермерським) господарством Короп у Державному земельному кадастрі орендованої земельної ділянки загальною площею 17 (сімнадцять) гектарів згідно Договору оренди земельної ділянки від 22 листопада 2001 року, укладеного між Жовківською районною радою Львівської області та Селянським (фермерським) господарством Короп , посвідченого приватним нотаріусом Жовківського районного нотаріального округу Чемерис Г.Я., зареєстрованого в реєстрі за № 2393 та в книзі реєстрації договорів від 25.11.01 за № 44 зумовлене тим. що така знаходиться в межах зареєстрованої за Товариством з обмеженою відповідальністю Рава-Руська РМС (код ЄДРПОУ 04056256) в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 77.3850 га, кадастровий номер 4622710400:01:013:0049.
Земельна ділянка площею 77.3856 га, кадастровий номер 4622710400:01:013:0049 передана Товариству з обмеженою відповідальністю Рава-Руська РМС у постійне користування згідно рішення виконавчого комітету Рава-Руської міської Ради народних депутатів Жовківського району Львівської області від 17 грудня 1993 року № 240 Про передачу земельної ділянки у постійне користування . На підставі вказаного рішення було видано Державний акт на право постійного користування землею від 26.04.1996 серії І-ЛВ № 001842.
Вказані обставини, на думку третьої особи, зумовлюють неможливість реєстрації Селянським (фермерським) господарством Короп у Державному земельному кадастрі земельної ділянки загальною площею 17 (сімнадцять) гектарів згідно з планом землекористування, що розташована на території Рава-Руської міської ради Жовківською району Львівської області, відповідно неможливість укладення додаткової угоди про заміну сторони орендодавця.
За таких обставин, СФГ звернулося Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області Рава-Руської міської Ради народних депутатів Жовківського району Львівської області із заявою про:
припинення права постійного користування Товариства з обмеженою відповідальністю Рава-Руська РМС (код СДРПОУ 04056256) земельною ділянкою площею 77.3856 га, кадастровий номер 4622710400:01:013:0049, цільове призначення 10.07 Для рибогосподарських потреб , місце розташування: Львівська область, Жовківеький район, м. Рава-Руська;
вилучення з постійного користування Товариства з обмеженою відповідальністю Рава-Руська РМС (код ЄДРПОУ 04056256) земельної ділянки площею 77.3856 га, кадастровий номер 4622710400:01:013:0049, цільове призначення 10.07 Для рибогосподарських потреб , місце розташування: Львівська область, Жовківський район, м. Рава-Руська;
продовження терміну дії Договору оренди земельної ділянки від 22 листопада 2001 року, укладеного між Жовківською районною радою Львівської області та Селянським (фермерським) господарством Короп , посвідченого приватним нотаріусом Жовківського районного нотаріального округу Чемерис Г.Я., зареєстрованого в реєстрі за № 2393 та в книзі реєстрації договорів від 25.11.01 за № 44 - терміном на цей же строк.
Рава-Руською міською радою Жовківського району Львівської області було прийнято рішення № 17 від 06 серпня 2020 р. Про припинення права постійного користування земельною ділянкою - земельною ділянкою площею 77.3856 га. кадастровий номер 4622710400:01:013:0049.
А також, за наслідками розгляду заяви Селянською фермерського господарства Короп було прийняте у відповідності до закону рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області №16 від 06.08.2020 р. Про приведення у відповідність до вимог чинного законодавства права користування водними об`єктами , яке є предметом оскарження.
Третя особа також зазначає, що на виконання оспорюваного рішення нею було вчинення заходи для виготовлення паспортів водних об`єктів, однак у зв`язку з реформуванням органів місцевого самоврядування такі на затвердження поки не подавались.
Обставини встановлені судом.
24.02.1992 року була зареєстрована Рава-Руська рибоводно-меліоративна станція Жовківського району Львівської області, підприємство, яке відносилось до комунальної власності Жовківської районної ради народних депутатів. В подальшому була перереєстрована у Акціонерне товариство «Рава-Руська рибоводно-меліоративна станція» , на базі якого шляхом реорганізації у 2000 було створене Товариство з обмеженою відповідальністю «Рава-Руська РМС» , яке є правонаступником Акціонерного товариства «Рава-Руська риболовно-меліоративна станція» .
Згідно рішення виконавчого комітету Рава-Руської міської ради народних депутатів Жовківського району Львівської області № 240 від 17.12.1993 «Про передачу земельної ділянки у постійне користування» Рава-Руській рибоводно - меліоративній станції було передано в постійне користування земельну ділянку загальною площею 77.39 га по вул. 22-го січня в м. Рава-Руська, а саме: 61 га- водне дзеркало, 1,5 га- під виробництво, 14,89 га - сінокосіння. На підставі зазначеного рішення Рава-Руській рибоводно - меліоративній станції видано Державний акт на право постійного користування землею 1-ЛВ № 001842 від 25.04.1996 року.
16 травня 1995 року Жовківською районною радою народних депутатів було прийняте рішення № 5 «Про приватизацію районної комунальної власності» , яким затверджено перелік об`єктів районної комунальної власності, що підлягають приватизації в 1995 році згідно з додатком № 1 (п. 4 рибоводно-меліоративна станція м. Рава-Руська, керівник ОСОБА_1 ). В процесі приватизації відповідачу - 1 було передане рухоме та нерухоме майно, що знаходиться на земельній ділянці, переданій в постійне користування.
У зв`язку із зверненням п. ОСОБА_2 до позивача з проханням передати в тимчасове користування частину земельної ділянки, яка в той час не використовувалась позивачем, колективом позивача прийнято рішення передати в тимчасове користування земельну ділянку площею 17 га строком на 25 років для вирощування товарної риби. Разом із правом оренди земельною ділянкою позивач передав в оренду основні засоби.
На підставі укладеного договору п. ОСОБА_2 звернувся до Жовківської районної ради, яка 01.08.1995 р. прийняла рішення «Про надання землі для ведення селянського (фермерського) господарства» , а саме надання в тимчасове користування, терміном на 25 років на умовах оренди земельної ділянки площею 17 га громадянину ОСОБА_2 із земель Рава-Руської рибо-водомеліоративної станції для вирощування риби.
Після отримання вказаної земельної ділянки в оренду п. ОСОБА_2 заснував селянське (фермерське) господарство «Короп» .
Державна реєстрація права постійного користування позивача земельною ділянкою зареєстрована у державному земельному кадастрі за номером 4622710400:01:013:0049, визначено межі земельної ділянки.
Згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку цільове призначення земельної ділянки для рибогосподарських потреб, землі водного фонду для ведення рибного господарства. На земельній ділянці розташовані будівлі та споруди рибного господарства, загальною площею 898,3 кв.м.
Згідно рішення виконавчого комітету Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області від 30.03.2020 р. №64 земельній ділянці та комлексу нежитлових будівель, які на ній знаходяться присвоєно поштову адресу: АДРЕСА_1 . Доручено директору позивача провести державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.
Комунальним підприємством Львівської обласної ради «Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації» 14.04.2020 р. виготовлено технічний паспорт (адмінбудинок з їдальнею, гаражі, будівля охорони, будівля для приготування кормів, склади, насосна, ставок, дамба, водопровідні споруди, гребля) та зареєстровано право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно під реєстраційним номером 2084616046227.
Матеріалами справи встановлено, що на розгляд Господарського суду Львівської області було подано позов Селянського (Фермерського) господарства Короп до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю Рава-Руська РМС , до відповідача 2: Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області та до відповідача 3: Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про скасування рішення органу місцевого самоврядування, державного акту на земельну ділянку, державної реєстрації земельної ділянки.
Рішенням Господарського суду Львівської області у справі № 914/748/19 у задоволенні позову СФГ Короп відмовлено повністю.
Встановлено правомірність: прийняття виконавчим комітетом Рава-Руської міської Ради народних депутатів Жовківського району Львівської області рішення від 17 грудня 1993 року № 240 Про передачу земельної ділянки у постійне користування ; Державного акту на право постійного користування землею від 26.04.1996 серії 1- ЛВ № 001842 , виданого Рава-Руській рибо-меліоративній станції (м. Рава-Руська, вул.22- го Січня) Рава-Руською міською Радою народних депутатів Жовківського району Львівської області; запису реєстрації від 26.04.1996 року за № 114 в Книзі записів (реєстрації) державних актів на право постійного користування землею на території Жовківської районної ради народних депутатів про реєстрацію зазначеного акту; державної реєстрації в Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 77.3856 га. кадастровий номер 4622710400:01:013:0049, цільове призначення 10.07 Для рибогосподарських потреб , місце розташування: Львівська область, Жовківськийрайон, м. Рава-Руська, дата державної реєстрації земельної ділянки 11.01.2017 року, інформація про власників (користувачів) земельної ділянки, найменування ТзОВ Рава-Руська РМС . Вищезазначене рішення було залишене в силі судом апеляційної інстанції та у Верховному суді, зокрема постановою Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 28.02.2020 визначено, що ТОВ Рава-Руська РМС отримано право постійного користування у повній відповідності до законодавства, будь-яких порушень не виявлено, земельна ділянка сформована та зареєстрована.
06.08.2020 р. Рава-Руська міська рада Жовківського району Львівської області прийняла рішення № 17 «Про припинення права постійного користування земельної ділянкою» , яким вирішила:
1. Припинити Рава-Руській рибо-меліоративній станції, право постійного користування земельною ділянкою, яка розташована в місті Рава-Руська Жовківського району Львівської області, площею - 77.3856 га, кадастровий номер - 4622710400:01:013:0049, що надавалась у користування рішенням Рава-Руської міської ради народних депутатів від 17 грудня 1993 р. № 240, для ведення рибного господарства.
2. Визнати таким, що втратив чинність Державний акт на право постійного користування землею від 26.04.1996 р. серії І-ЛВ № 001842, виданий Рава-Руській рибо-меліоративній станції (м. Рава-Руська, вул. 22-го Січня) Рава-Руської міської ради народних депутатів від 17 грудня 1993 р. №240, для ведення рибного господарства.
3. Вилучити з постійного користування Рава-Руської рибо-меліоративної станції земельну ділянку, загальною площею 77.3856 га (кадастровий номер - 4622710400:01:013:0049), яка розташована в місті Рава-Руська Жовківського району Львівської області.
4. Для приведення у відповідність до вимог діючого законодавства права користування водними об`єктами в комплексі із земельними ділянками Рава-Руській рибо-меліоративній станції забезпечити виготовлення паспортів водних об`єктів або паспортів рибогосподарських технологічних водойм.
5. Після виготовлення паспортів водних об`єктів, Рава-Руської рибо - меліоративної станції в обов`язковому порядку, звернутись у Рава-Руську міську раду для укладення договорів оренди водних об`єктів в комплексі із земельними ділянками, відповідно до вимог чинного законодавства.
ТзОВ Рава-Руська РМС звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом про скасування рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області №17 від 06.08.2020.
Рішенням Господарського суду Львівської області від 10.03.2021 у справі №914/2367/20, яке набрало законної сили, позов задоволено: рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області № 17 від 06.08.2020 року Про припинення права постійного користування земельною ділянкою скасовано.
06 серпня 2020 року Рава-Руською міською радою Жовківського району Львівської області було прийнято рішення № 16 Про приведення у відповідність до вимог чинного законодавства права користування водними об`єктами , у якому вирішено наступне:
1. Для приведення у відповідність до вимог діючого законодавства права користування (за Договором оренди) водними об`єктами в комплексі із земельною ділянкою Селянському (фермерському) господарству Короп забезпечити виготовлення паспортів водних об`єктів або паспортів рибогосподарських технологічних водойм.
2. Після виготовлення паспортів водних об`єктів/рибогосподарських технологічних водойм, СФГ Короп в обов`язковому порядку звернутись у Рава-Руську міську раду для укладення Договорів оренди водних об`єктів в комплексі із земельними ділянками у нових редакціях, відповідно до вимог чинного законодавства.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії: з питань планування, будівництва та землекористування; з питань бюджету, підприємництва та торгівлі, податків та соціального захисту.
Позивач не погоджується із прийнятим рішенням, вважає його протиправним та прийнятим всупереч чинному законодавству з огляду на відсутність обов`язкових приписів щодо переоформлення права постійного користування землею. Посилається на Закон України «Про Державний земельний кадастр» , яким встановлено, що документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності чим Законом, є дійсними. Зазначає, що право постійного землекористування є безстроковим і на відміну від права оренди, відповідно може бути припинено лише з підстав передбачених ст.141 ЗК України, перелік яких є вичерпним.
З огляду на вказане просить скасувати рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області №16 від 06.08.2020 р.
Оцінка суду.
Відповідно до ч.1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2 ст. 16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Частиною першою ст. 21 ЦК України встановлено, що суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Відповідно до ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи-підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених Законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Наведені положення є реалізацією частини першої статті 55 Конституції України, відповідно до якої кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб та частини другої статті 124 Конституції України, відповідно до якої юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
До господарського суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється. Тобто, в контексті норми ст. 4 ГПК України має значення лише суб`єктивне уявлення особи про те, що її право чи законний інтерес потребує захисту. При цьому, заінтересована особа вправі звертатись до суду за захистом не будь-якого, а виключно охоронюваного законом інтересу, законного інтересу (абз.3 п.3.5 мотивувальної частини Рішення Конституційного суду України №18-рп/2004 від 01.12.2004 року у справі про охоронюваний законом інтерес).
Позивач оскаржує рішення органу місцевого самоврядування.
Визнання недійсним і скасування рішення органу місцевого самоврядування є належним самостійним способом захисту порушеного права, якщо це має наслідком поновлення порушеного права.
Я встановлено судом, позивач у 1993 році отримав право постійного користування земельною ділянкою загальною площею 77.39 га, якій в подальшому присвоєно адресу вул.22-го Січня в м.Рава-Руська Львівської області, у повній відповідності до законодавства, яке діяло на той час, будь-яких порушень не виявлено, земельна ділянка сформована та зареєстрована.
Правомірність набуття та право постійного користування позивача встановлено рішенням Господарського суду Львівської області у справі №914/748/19 від 20.08.2019р. залишеним без змін постановою Західного апеляційного господарського суду від 20.11.2019 р. Постановою Верховного суду від 12.02.2020 р. змінено постанову Західного апеляційного господарського суду від 20.11.2019 р. і рішення Господарського суду Львівської області від 20.08.2019 р., виклавши їх мотивувальні частини в редакції даної постанови. Водночас суд касаційної інстанції не змінював мотивації щодо правомірності набуття позивачем права постійного користування земельною ділянкою.
Відтак, вищевказані обставини не потребують доказування в порядку ст.75 ГПК України.
Право постійного користування позивача земельною ділянкою загальною площею 77.39 га по вул.22-го Січня в м.Рава-Руська кадастровий номер 4622710400:01:013:0049 підтверджується Державним актом на право постійного користування серія І-ЛВ № 001842 від 26.04.1996 р. Рішенням Господарського суду Львівської області скасовано рішення відповідача №17, яке прийнято 06.08.2020.
Як вбачається із оскаржуваного рішення, його прийняття обгрунтоване приведенням у відповідність до вимог чинного законодавства права користування водними об`єктами в комплексі із земельними ділянками під ними, ст.ст.12, 122, 141, 149, п.6 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.51 Водного кодексу України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування» .
Правові, економічні та організаційні основи діяльності у сфері Державного земельного кадастру установлено Законом України «Про Державний земельний кадастр» .
Згідно п.10 розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Державний земельний кадастр» документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними.
Пунктом 6 Перехідних положень Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи, які мають у постійному користуванні земельні ділянки, але за цим законом не можуть мати їх на такому праві, повинні до 1 січня 2008 року переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на них.
Отже, з огляду на п.6 Перехідних положень Земельного кодексу України, земельні ділянки, надані громадянам або юридичним особам у постійне користування, перебувають у власності держави або у власності територіальної громади до переофомлення у встановленому порядку та отримання у власність чи користування.
При цьому, рішенням Конституційного Суду України від 22.09.2005 р. №5-рп/2005 положення вищенаведеного пункту щодо зобов`язання переоформити право постійного користування земельною ділянкою на право власності або право оренди без відповідного законодавчого, організаційного та фінансового забезпечення визнано неконституційним.
Земельний кодекс України прийнятий 25.10.2001 р., визначає право постійного користування земельною ділянкою як право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку (частина 1 статті 92 ЗК України).
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 22.09.2005 р. № 5-рп/2005 у справі № 1-17/2005 за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статті 92, пункту 6 розділу Х «Перехідні положення» ЗК (справа про постійне користування земельними ділянками) вказав, що стаття 92 ЗК України не обмежує і не скасовує чинне право постійного користування земельними ділянками, набуте громадянами в установлених законодавством випадках. Раніше видані державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними та підлягають заміні у разі добровільного звернення громадян або юридичних осіб. При цьому обов`язок переоформлення права користування земельною ділянкою, передбачений пунктом 6 «Перехідних положень» ЗК України, визнано неконституційним.
Таким чином, право постійного користування земельною ділянкою, набуте особою у встановленому законодавством порядку, відповідно до законодавства, що діяло на момент набуття права постійного користування, не втрачається та не підлягає обов`язковій заміні.
Згідно ст.141 ЗК України підставами припинення права користування земельною ділянкою є: а) добровільна відмова від права користування земельною ділянкою; б) вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим Кодексом; в) припинення діяльності релігійних організацій, державних чи комунальних підприємств, установ та організацій; г) використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам; ґ) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням; д) систематична несплата земельного податку або орендної плати; е) набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці; є) використання земельної ділянки у спосіб, що суперечить вимогам охорони культурної спадщини; ж) передача приватному партнеру, концесіонеру нерухомого майна, розміщеного на земельній ділянці, що перебуває в користуванні державного або комунального підприємства та є об`єктом державно-приватного партнерства або об`єктом концесії.
Отже, право постійного землекористування є безстроковим і може бути припинене лише з підстав, передбачених статтею 141 ЗК України, перелік яких є вичерпним. Дії органів державної влади та місцевого самоврядування, спрямовані на позбавлення суб`єкта права користування земельною ділянкою після державної реєстрації такого права поза межами підстав, визначених у статті 141 цього Кодексу, є такими, що порушують право користування земельною ділянкою.
Вирішуючи спори про припинення права власності на земельну ділянку чи права користування нею, суд враховує, що орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування має право прийняти рішення про це лише в порядку, з підстав і за умов, передбачених статтями 140-149 ЗК України.
Громадяни та юридичні особи не можуть втрачати раніше наданого їм в установлених законодавством випадках права користування земельною ділянкою за відсутності підстав, встановлених законом. Ця позиція відповідає висновку, викладеному в Рішенні Конституційного Суду України від 22.09.2005 № 5-рп/2005.
Наведений правовий висновок викладено Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 05.11.2019 р. у справі № 906/392/18.
Отже, право користування земельною ділянкою, набуте у встановленому порядку до 01.01.2002 р. (набрання чинності Земельного кодексу України прийнятого 25.10.2001), не втрачається внаслідок його не переоформлення підприємством, яке за положеннями чинного Земельного кодексу України не може набувати права постійного землекористування, а зберігається за ним до приведення прав і обов`язків щодо такої земельної ділянки у відповідність до вимог чинного законодавства, у тому числі за правонаступником такого землекористувача (правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 26.09.2011 у справі № 6-14цс11).
Щодо твердження відповідача про те, що постійні землекористувачі позбавлені права відчужувати чи передавати в оренду земельну ділянку або її частину, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 79 ЗК України (в редакції, що діяла на час передання земельної ділянки в оренду), землі водного фонду, що є в користуванні водогосподарських підприємств і організацій, можуть надаватися за рішенням районної, міської, в адміністративному підпорядкуванні якої є район, Ради народних депутатів у тимчасове користування для сінокосіння і риборозведення.
Тобто, стаття 79 ЗК України (в редакції, що діяла на час передання земельної ділянки в оренду), дозволяла надавати землі водного фонду, які вже знаходились в користуванні водогосподарських підприємств, в тимчасове користування для риборозведення.
В рішенні Господарського суду Львівської області від 20.08.2019 р. у справі 914/748/19 встановлено, що від початку право постійного землекористування на земельну ділянку площею 77.3856 га було передано позивачу за рішенням виконавчого комітету Рава-Руської міської ради народних депутатів Жовківського району Львівської області № 240 від 17.12.1993. Вказане право було оформлене Державним актом на право постійного землекористування I-ЛВ № 001842 від 26.04.1996.
Отже, на момент прийняття відповідних рішень за земельним законодавством того часу земельна ділянка водного фонду (стави), яка вже знаходилась у користуванні водогосподарського підприємства (ТзОВ «Рава-Руська РМС» ), могла бути передана у тимчасове користування за рішенням відповідної ради народних депутатів для риборозведення іншій особі (спочатку громадянин ОСОБА_2 , потім - СФГ «Короп» ).
Позивач отримав земельну ділянку у користування водночас, передання частини цієї земельної ділянки у тимчасове користування ОСОБА_2 (потім СФГ «Короп» ) ніяким чином не вплинуло на чинність та правомірність землекористування ТзОВ «Рава-Руська РМС» . Вказане встановлено рішенням Господарського суду Львівської області у справі №914/748/19 від 20.08.2019р.
Скасування Міністерством юстиції України рішення від 21.05.2020 р. №52325014, прийняте приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Дерев`янко Л.М. про реєстрацію за позивачем права власності на будівлі та споруди не спростовує позовних вимог та не входить у предмет доказування в даній справі.
Відповідно до статей 73, 74 ГПК України, доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи.
Згідно з ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 ст.77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
У відповідності до ст. 78 ГПК України, достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.
Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання. (ст. 79 ГПК України).
Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 13 ГПК України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч.5 ст.236 ГПК України, обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
За приписами ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
На переконання суду відповідачем не спростовано доводів позовної заяви щодо вимоги про скасування рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області № 16 від 06.08.2020 року «Про приведення у відповідність до вимог чинного законодавства права користування водними об`єктами» , відтак вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Судові витрати.
Відповідно до ст. 129 ГПК України сплачений позивачем судовий збір слід покласти на відповідача.
Керуючись ст. ст. 13, 73, 74, 76-79, 86, 129, 236-238, 241 Господарського Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Скасувати рішення Рава-Руської міської ради Жовківського району Львівської області № 16 від 06.08.2020 року «Про приведення у відповідність до вимог чинного законодавства права користування водними об`єктами» .
3. Стягнути з Рава Руської міської ради Львівського району Львівської області (80316, Львівська область, Жовківський район, м.Рава-Руська, вул.Ярослава Мудрого, 3, код ЄДРПОУ 04056256) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Рава-Руська РМС» (80316, Львівська область, Жовківський район, м.Рава-Руська, вул.Проектна, 2, код ЄДРПОУ 00701990) 2 102,00 грн судового збору.
4. Наказ видати згідно ст.327 ГПК України.
5. Призначити судове засідання щодо вирішення питання про судові витрати (витрати на професійну правничу допомогу) на 26.05.2021 на 12:30 год.
Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-ий поверх, зал судових засідань №9.
6. Строк для подання доказів на підтвердження судових витрат (витрат на професійну правничу допомогу) у зв`язку з розглядом справі №914/2413/20, до 17.05.2021 включно.
Рішення суду набирає законної сили у строки передбачені ст. 241 ГПК України.
Рішення може бути оскаржене в порядку та строки передбачені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/.
Повне рішення підписано 25.05.2021 року.
Суддя С.Б. Кітаєва
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2021 |
Номер документу | 97173980 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні