Справа № 461/2221/20
Провадження № 1-кс/461/3017/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.05.2021 року м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши погоджене із прокурором першого відділу процесуального керівництва провадженні досудовогорозслідування територіальними органамиполіції та підтриманняпублічного обвинувачення управління наглядуза додержаннямзаконів Національною поліцієюУкраїни таорганами, які ведутьборотьбу зорганізованою та транснаціональноюзлочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 про накладенняарешту намайно укримінальному провадженні№12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 за погодженням із прокурором першого відділу процесуального керівництва провадженні досудовогорозслідування територіальними органамиполіції та підтриманняпублічного обвинувачення управління наглядуза додержаннямзаконів Національною поліцієюУкраїни таорганами, які ведутьборотьбу зорганізованою та транснаціональноюзлочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням, в якому просить накласти арешт на майно, належне підозрюваному ОСОБА_5 , з метою забезпечення конфіскації майна, як виду кримінального покарання, а саме вантажний автомобіль марки IVECO EUROTECH 190E27 р.н. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , шляхом встановлення заборони розпоряджатись арештованим майном та відчужувати таке до прийняття остаточного рішення у справі.
Клопотання вмотивоване тим, що у провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП у Львівській області перебуває кримінальне провадження № 12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що директор Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРІНЕРА УКРАЇНА» ЄДРПОУ 35429502 (далі по тексту ТОВ «ГРІНЕРА УКРАЇНА») ОСОБА_5 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше січня 2020 року, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами створив та очолив організовану групу, у яку окрім нього увійшли менеджер з логістики Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРІНЕРА УКРАЇНА» ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , якому підконтрольне Товариства з обмеженою відповідальністю «ВР КОМПАНІ» ЄДРПОУ 41270214 (далі по тексту ТОВ «ВР КОМПАНІ») та начальник служби безпеки Товариства з обмеженою відповідальністю «ВР КОМПАНІ» ОСОБА_8 , які шляхом завищення додаткових витрат на перевезення твердих побутових відходів, упродовж січня-квітня 2020 року, діючи спільно, систематично заволодівали бюджетними коштами, що відшкодовуються перевізникам в рамках Програми відшкодування додаткових витрат на вивезення твердих побутових відходів (далі по тексту ТПВ)за рахунок коштів міського бюджету м. Львова, за наступних обставин.
Встановлено, що між Департаментом з питань поводження з відходами ЛМР та ТОВ «Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502), 28.01.2020 укладено договір про відшкодування додаткових витрат на вивезення твердих побутових відходів. Відповідно до умов вказаного договору відшкодування фактичних додаткових витрат здійснюється в межах його фактичних витрат на вивезення ТПВ з м. Львова на полігони захоронення побутових відходів, сміттєспалювальні, переробні підприємства тощо, інші ніж Львівський міський полігон ТПВ, що знаходиться на території Грибовицької сільської ради Жовківського району Львівської області. При цьому розрахунковою відстанню приймається фактична відстань до відповідного полігону, а також для розрахунків застосовується вартість перевезення, що не перевищує граничної, яка встановлена Рішенням №455 від 21.06.2016 (зі змінами) Виконавчого комітету ЛМР.
В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження проведено ряд слідчих та негласних слідчих (розшукових) дій. За результатами проведення яких отримано інформацію, яка підтверджує те, що згідно поданих ТОВ «Грінера Україна» (код ЄДРПОУ 35429502), документів до Департаменту з питань поводження з відходами ЛМР, перевезення ТПВ з м. Львова здійснювались на полігон ТПВ в м. Тетіїв Київської області, відстань маршруту якого (в обидві сторони) з м. Львова становить 1320 км, м. Фастів Київської області, відстань маршруту якого (в обидві сторони) з м. Львова становить 1032 км, м. Сквира Київської області відстань маршруту якого (в обидві сторони) з м. Львова становить 1030 км, с. Шкарівка Київської області, відстань маршруту якого (в обидві сторони) з м. Львова становить 1116 км, смт. Димер Київської області, відстань маршруту якого (в обидві сторони) з м. Львова становить 1220 км, однак фактично ТПВ з м. Львова перевозились на полігон в с. Грозине, Коростенського району Житомирської області, відстань маршруту якого (в обидві сторони) з м. Львова становить 924 км.
Перевізниками складались завідомо підроблені документи, які подавались до Департаменту з питань поводження з відходами ЛМР, та на підставі яких з міського бюджету відшкодовувались кошти на покриття додаткових витрат на перевезення ТПВ.
Таким чином шляхом завищення додаткових витрат на перевезення твердих побутових відходів, упродовж січня-квітня 2020 року, посадові особи суб`єктів господарської діяльності систематично заволодівали бюджетними коштами, що відшкодовувались перевізникам в рамках Програми відшкодування додаткових витрат на вивезення твердих побутових відходів за рахунок коштів міського бюджету м. Львова.
Встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «Грінера Україна» (згідно наказу №2-В від 09.11.2016), спільно з менеджером з логістики ТОВ «Грінера Україна» ОСОБА_6 та іншими працівниками підприємства, достовірно знаючи, що фактичним місцем розвантаження та захоронення зібраних ТОВ «Грінера-Україна» на території м. Львова ТПВ є полігон Комунально виробничо-господарського підприємства Коростенської міської ради, що знаходиться у с. Грозино, Коростенського району Житомирської області, розуміючи, що у такому випадку бюджетному відшкодуванню підлягатимуть додаткові витрати на вивезення твердих побутових відходів із м. Львова на відстань 924 кілометри, бажаючи отримати необґрунтоване бюджетне відшкодування, шляхом штучного приписування більших відстаней, своїми підписами та печаткою ТОВ «Грінера-Україна» у бухгалтерських документах підтверджували, що транспортні засоби здійснювали перевезення ТПВ у м. Тетіїв пройшовши при цьому шлях 1320 кілометрів.
В свою чергу, діючи на підставі договору про надання послуг із прийняття та захоронення ТПВ № 160718 від 16.07.2018, укладеного між ТОВ «Грінера Україна» та ТОВ «ВР Компані» ОСОБА_7 , який здійснював контроль за вказаним підприємством та начальник служби безпеки ТОВ «ВР Компані» забезпечували вивантаження ТПВ з м. Львова на полігоні в с. Грозине, Коростенського району Житомирської області, однак печаткою ТОВ «ВР Компані» та підписами в супровідних документах на вантаж (ТТН) підтверджували його прийняття та захоронення на полігоні в м. Тетіїв Київської області.
Крім цього, на підставі укладених з ТОВ «Грінера Україна» договорів безпосереднє перевезення ТПВ для їх подальшого захоронення, здійснювали ТзОВ «Оіл Фекторі» (ЄДРПОУ 42070253) на підставі договору перевезення вантажу від 18.03.2019, ТзОВ «Бізнес Контакт» (ЄДРПОУ 39488928) на підставі договору перевезення вантажу від 04.12.2019, ТзОВ «Севен Делівері» (ЄДРПОУ 43065532) на підставі договору перевезення вантажу від 01.08.2019, ФОП ОСОБА_9 (ІПН НОМЕР_3 ) на підставі договору перевезення вантажу від 01.10.2019, ФОП ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_4 ) - на підставі договору перевезення вантажу, ФОП ОСОБА_11 (ІПН НОМЕР_5 ) на підставі договору перевезення вантажу від 01.10.2019, ФОП ОСОБА_12 (ІПН НОМЕР_6 ) на підставі договору перевезення вантажу від 08.11.2019. Водії та посадові особи яких вносили та підписували супровідні документи (товарно-транспортні накладні) із завідомо неправдивими відомостями про місце вивантаження ТПВ.
Внаслідок таких дій вказаних вище осіб на розрахунковий рахунок ТОВ «Грінера Україна» в період з січня по квітень 2020 року безпідставно було перераховано бюджетні кошти м. Львова, як відшкодування додаткових витрат на перевезення ТПВ.
Таким чином вищевказані дії містять ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, що у відповідності до ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином.
Вказані протиправні дії посадових осіб суб`єктів господарської діяльності, які надавали послуги по перевезенню та захороненню ТПВ з м. Львова підтверджуються зібраними в ході досудового слідства доказами, а саме: документами, які подавались ТОВ «Грінера Україна» до Департаменту з питань поводження з відходами ЛМР для відшкодування додаткових витрат на перевезення ТПВ (договором про відшкодування додаткових витрат на вивезення ТПВ, реєстрами товарно-транспортних накладних та товарно-транспортними накладними); договорами між ТОВ «Грінера Україна» та суб`єктами господарської діяльності, які надавали послуги по перевезенню та захороненню ТПВ, інформацією про вхідні-вихідні з`єднання мобільних номерів водіїв перевізників ТПВ отриманої від операторів мобільного зв`язку, проаналізованої та оформленої у вигляді аналітичної довідки; висновком (звітом незалежного спеціаліста) від 23.09.2020 щодо встановлення суми збитків, по сплачених з міського бюджету коштах ТОВ «Грінера Україна» для покриття додаткових витрат на перевезення ТПВ згідно Програми щодо відшкодування додаткових витрат на вивезення ТПВ, затвердженої ухвалою ЛМР № 5163 від 20.06.2019; матеріалами негласних слідчих- розшукових дій; інформацією отриманої в ході тимчасового доступу до мобільного телефона ОСОБА_7 про листування між посадовими особами ТОВ «Грінера Україна» та ТОВ «ВР Компані», щодо місць перевезення та захоронення ТПВ.
25.05.2021 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вручено письмове повідомлення про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України.
В ході досудового розслідування у кримінальному провадженні установлено, що у приватній власності підозрюваного ОСОБА_5 перебуває вантажний автомобіль марки IVECO EUROTECH 190E27 р.н. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 . Враховуючи, мету виконання завдань кримінального провадження та забезпечення конфіскації майна, як виду кримінального покарання, слідчий просить клопотання задоволити.
Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки, однак, його неявка не перешкоджає розгляду клопотання відповідно до вимог ч.1 ст. 172 КПК України. Скерував до суду заяву про слухання клопотання без його участі; клопотання підтримав, просив задовольнити.
На підставі ч.2 ст.172 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику представника власника майна, та у відсутності слідчого та прокурора.
На підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, у провадженні відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ НП у Львівській області перебуває кримінальне провадження № 12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що директор Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРІНЕРА УКРАЇНА» ЄДРПОУ 35429502 (далі по тексту ТОВ «ГРІНЕРА УКРАЇНА») ОСОБА_5 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше січня 2020 року, маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами створив та очолив організовану групу, у яку окрім нього увійшли менеджер з логістики Товариства з обмеженою відповідальністю «ГРІНЕРА УКРАЇНА» ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , якому підконтрольне Товариства з обмеженою відповідальністю «ВР КОМПАНІ» ЄДРПОУ 41270214 (далі по тексту ТОВ «ВР КОМПАНІ») та начальник служби безпеки Товариства з обмеженою відповідальністю «ВР КОМПАНІ» ОСОБА_8 , які шляхом завищення додаткових витрат на перевезення твердих побутових відходів, упродовж січня-квітня 2020 року, діючи спільно, систематично заволодівали бюджетними коштами, що відшкодовуються перевізникам в рамках Програми відшкодування додаткових витрат на вивезення твердих побутових відходів (далі по тексту ТПВ)за рахунок коштів міського бюджету м. Львова, за наступних обставин.
Як вбачається із змісту клопотання, вказані протиправні дії посадових осіб суб`єктів господарської діяльності, які надавали послуги по перевезенню та захороненню ТПВ з м. Львова підтверджуються зібраними в ході досудового слідства доказами, а саме: документами, які подавались ТОВ «Грінера Україна» до Департаменту з питань поводження з відходами ЛМР для відшкодування додаткових витрат на перевезення ТПВ (договором про відшкодування додаткових витрат на вивезення ТПВ, реєстрами товарно-транспортних накладних та товарно-транспортними накладними); договорами між ТОВ «Грінера Україна» та суб`єктами господарської діяльності, які надавали послуги по перевезенню та захороненню ТПВ, інформацією про вхідні-вихідні з`єднання мобільних номерів водіїв перевізників ТПВ отриманої від операторів мобільного зв`язку, проаналізованої та оформленої у вигляді аналітичної довідки; висновком (звітом незалежного спеціаліста) від 23.09.2020 щодо встановлення суми збитків, по сплачених з міського бюджету коштах ТОВ «Грінера Україна» для покриття додаткових витрат на перевезення ТПВ згідно Програми щодо відшкодування додаткових витрат на вивезення ТПВ, затвердженої ухвалою ЛМР № 5163 від 20.06.2019; матеріалами негласних слідчих- розшукових дій; інформацією отриманої в ході тимчасового доступу до мобільного телефона ОСОБА_7 про листування між посадовими особами ТОВ «Грінера Україна» та ТОВ «ВР Компані», щодо місць перевезення та захоронення ТПВ.
Встановлено, що у приватній власності підозрюваного ОСОБА_5 перебуває вантажний автомобіль марки IVECO EUROTECH 190E27 р.н. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 Статтею 131 КПК України, передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч.1 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Пунктом 1 ч. 2 ст.170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Згідно з ч.10 ст.170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Таким чином, метою накладення арешту на майно є виконання завдань кримінального провадження та забезпечення конфіскації майна.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про арешт.
Враховуючи вищевикладене, а також правову підставу для арешту майна, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, а також з метою виконання завдань кримінального провадження та забезпечення конфіскації майна, як виду кримінального покарання, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 про накладенняарешту намайно укримінальному провадженні№12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України, задоволити.
Накласти арештна майно, належне підозрюваному ОСОБА_5 , з метою забезпечення конфіскації майна, як виду кримінального покарання, а саме вантажний автомобіль марки IVECO EUROTECH 190E27 р.н. НОМЕР_1 , номер кузова НОМЕР_2 , шляхом встановлення заборони розпоряджатись арештованим майном та відчужувати таке до прийняття остаточного рішення у справі.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_4 та інших слідчої групи слідчих у кримінальномупровадженні №12019140000000834 від 25.11.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 4, 5 ст. 191 КК України.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97227266 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні