Справа № 4-241\09
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 червня 2009 р. суддя Голосіївського районного суду м. Києва Колдіна О.О., при секретарі Кухарській Н.А., за участю прокурора Рак П.О., захисника - адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві скаргу адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на постанову слідчого Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 22.01.2009 року про порушення кримінальної справи за ст. 191 ч.5 КК України за фактом заволодіння майном ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка» в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовими особами зазначеного підприємства своїм службовим становищем, -
ВСТАНОВИВ:
Адвокат ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернувся в суд зі скаргою на постанову слідчого Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 22.01.2009 року про порушення кримінальної справи за ст. 191 ч.5 КК України за фактом заволодіння майном ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка» в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовими особами зазначеного підприємства своїм службовим становищем і просить її скасувати, а в порушенні кримінальної справи за зазначеним фактом відмовити.
Свої вимоги адвокат ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що оскаржувана постанова про порушення кримінальної справи є незаконною, прийнята з порушенням вимог ст.ст.94, 97, 98 КПК України, оскільки в розпорядженні органу дізнання були відсутні передбачені законом приводи до порушення кримінальної справи та отримані в ході дослідчої перевірки матеріали не містили достатніх даних, які б вказували на наявність ознак злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
В судовому засіданні адвокат ОСОБА_1 та ОСОБА_2 скаргу підтримали в повному обсязі та просили зазначену постанову скасувати, а в порушенні кримінальної справи відмовити.
Крім того адвокат зазначив, що матеріали не містять колективної заяви працівників ЗАТ, на яку посилається слідчий, як на один з приводів для порушення справи, а наявний лише список працівників фабрики, які працювали на час приватизації трикотажної фабрики «Киянка» та, який має форму довіреності і не може розцінюватись як звернення до правоохоронних органів. Дослідча перевірка проведена не належним чином, в зв»язку з чим прийнято було необгрунтоване рішення, хоча акти перевірки контрольно-ревізійного управління за попередні роки, висновок науково-правової експертизи, який не був витребуваний слідчим, свідчать про те, що під час проведення реорганізації підприємства порушення закону допущено не було.
Представник прокуратури ОСОБА_3 заперечував проти задоволення скарги, посилаючись на те, що кримінальна справа порушена за наявності достатніх приводів та підстав, визначених КПК України. Приводами для порушення справи стали заява ОСОБА_4 та колективна заява працівників підприємства. Підставами для порушення кримінальної справи були достатні дані про наявність ознак складу злочину, що містились в статутних документах, ксерокопіях договорів та протоколах загальних зборів, копіях актів ревізій.
Слідчий Воліченко І.О. зазначив, що наявні в матеріалах дослідчої перевірки документи свідчили про наявність ознак складу злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, в діях службових осіб Трикотажної фабрики «Киянка».
ОСОБА_4, ОСОБА_5ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8. ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, особи за заявою яких порушено кримінальну справу, в своїх поясненнях зазначили, що кримінальна справа порушена законно, при наявності всіх достатніх даних, які свідчать про ознаки злочину з боку службових осіб ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка», передбаченого ч.5 ст.191 КК України, оскільки, на їх погляд, посадові особи підприємства незаконно заволоділи 96% акцій підприємства при проведенні реорганізації. Крім того, були допущені порушення законодавства при розподіленні акцій ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка» між працівниками, які приймали участь у приватизації підприємства. Керівництво фабрики вчиняло незаконні дії по реалізації майна підприємства, а кошти, виручені від реалізації майна не спрямували ні на виплату дивідендів, на на розвиток підприємства. Значною частиною ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка» володіють члени родини ОСОБА_2
Також, зазначені особи пояснили, що список працівників товариства, які працювали на час приватизації трикотажної фабрики «Киянка» є зверненням всіх працівників з приводу шахрайських дій керівництва фабрики. Своїми підписами вони підтримують ініціативну групу на чолі з ОСОБА_13, які представляють інтереси всього трудового колективу при зверненні до правоохоронних органів. Рішення про зібрання підписів членів трудового колективу було прийнято в 2007 році на загальних зборах працівників підприємства і оформлено у вигляді наданого списку.
Дослідивши матеріали, на підставі яких було порушено кримінальну справу та матеріали скарги, заслухавши пояснення адвоката ОСОБА_1, та ОСОБА_2, осіб за заявами яких було порушено кримінальну справу, слідчого, думку прокурора, суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим СВ Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві ОСОБА_14 22.01.2009 року порушено кримінальну справу за ч.5 ст. 191 КК України за фактом заволодіння майном ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка» в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовими особами зазначеного підприємства своїм службовим становищем.
В постанові зазначено, що восени 2003 року була проведена реорганізація колективного підприємства «Трикотажна фабрика «Киянка» в ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка». При цьому службові особи зазначеного підприємства, зловживаючи своїм службовим становищем, заволоділи його майном в особливо великих розмірах, розподіливши статутний фонд таким чином, що десять службових осіб з числа 449 акціонерів стали власниками 96 % акцій.
Крім того, як вбачається з постанови, приводами для кримінальної справи були: заява ОСОБА_4 від 19.12.2008 року та колективна заява працівників товариства, які працювали на час приватизації трикотажної фабрики «Киянка».
Підставою для прийняття такого рішення, було наявність достатніх даних, які вказують на наявність ознак злочину, що містились в матеріалах дослідчої перевірки.
Згідно ст. 236-8 КПК України, суд, розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, перевіряє наявність приводів та підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел для отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення справи, і не вправі розглядати й заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішують судом при розгляді справи по суті.
Відповідно до вимог ст. 94 КПК України кримінальна справа порушується за наявності приводу та достатніх даних, які вказують на наявність ознак злочину, зокрема, приводом до порушення кримінальної справи є, в тому числі, безпосереднє виявлення органом дізнання, слідчим, прокурором або судом ознак злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини здійснення злочину).
Згідно ст. 98 КПК України при наявності приводів і підстав, зазначених у ст. 94 КПК, прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані винести постанову про порушення кримінальної справи, вказавши приводи і підстави до порушення справи, статтю кримінального закону, за ознаками якої порушується справа, а також подальше її спрямування.
Як вбачається із наданих суду матеріалів, на підставі яких була порушено кримінальну справу, приводом для її порушення явилася заява ОСОБА_4 та колективна заява працівників трикотажної фабрики «Киянка», яка оформлена у вигляді списку і містить підписи працівників колективного підприємства «Трикотажна фабрика «Киянка», що приймали участь у приватизації підприємства.
Підставами для порушення зазначеної кримінальної справи стали: ксерокопії статутних документів трикотажної фабрики «Киянка», копії договорів купівлі-продажу, акти ревізій, експертні висновки пр оцінку вартості приміщень КП «Трикотажна фабрика «Киянка», копія передаточного балансу..
Порушень вимог закону при отриманні зазначених даних не встановлено.
В постанові про порушення кримінальної справи, відповідно до вимог ст. 98 КПК України, було зазначено приводи та підстави для її порушення, зазначено статтю кримінального закону та ознаки злочину, за якими порушується кримінальна справа.
З огляду на викладене, не вдаючись до розгляду і вирішення питань, які повинні вирішуватися судом при розгляді справи по суті:(наявність умислу, наслідків і т.д.) суд вважає, що кримінальна справа порушена при наявності приводу та достатніх підстав, які вказували на наявність ознак злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, в діях службових осіб ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка».
Керуючись ст. 236-7, 236-8 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу адвоката ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на постанову слідчого Голосіївського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 22.01.2009 року про порушення кримінальної справи за ст. 191 ч.5 КК України за фактом заволодіння майном ЗАТ «Трикотажна фабрика «Киянка» в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовими особами зазначеного підприємства своїм службовим становищем, - залишити без задоволення.
На постанову може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва протягом 7 діб після її винесення через Голосіївський районний суд м.Києва.
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2009 |
Оприлюднено | 20.12.2022 |
Номер документу | 9724902 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кам’янобрідський районний суд м. Луганська
Вишняк Максим Володимирович
Кримінальне
Кам’янобрідський районний суд м. Луганська
Вишняк Максим Володимирович
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О.О.
Кримінальне
Ворошиловський районний суд м. Донецька
Кут»я Станислав Дмітрійович
Кримінальне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула Володимир Євгенович
Кримінальне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Єйбог Ігор Миколайович
Кримінальне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Єйбог Ігор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні