Справа № 953/3656/20
н/п 1-кс/953/5351/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" червня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Київського районного суду м. Харкова клопотання слідчого СУ ГУНП в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12019220000001732 від 02.12.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Сторона обвинувачення просить продовжити строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до дванадцяти місяців, тобто до 02 червня 2022 року.
На обґрунтування клопотання сторона обвинувачення зазначає, що СУ ГУНП в Харківській області проводиться досудове розслідування стосовно неправомірних дій посадових осіб органів державної влади Харківської області, які в змові з посадовими особами ряду суб`єктів господарювання здійснюють привласнення та розтрату бюджетних грошових коштів у особливо великих розмірах при виконанні державної програми «Питна вода», у кримінальному провадженні № 12019220000001732, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань 02.12.2019.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 3 ст. 191 КК України.
Досудове розслідування розпочато за зверненням керівника управління Всеукраїнської спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю стосовно неправомірних дій посадових осіб органів державної влади Харківської області, які в змові з посадовими особами ряду суб`єктів господарювання здійснюють привласнення та розтрату бюджетних грошових коштів у особливо великих розмірах при виконанні державної програми «Питна вода».
У своєму зверненні керівник управління Всеукраїнської спеціальної колегії з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю посилається на не ефективне виконання заходів за програмою «Питна вода Харківської області на 2012-2020 роки», а також заангажованість керівництва профільних департаментів ХОДА, які залучають до проведення закупівель одні й ті самі суб`єкти господарювання.
Так за вказаним кримінальним провадженням було надано доручення в порядку ст. 40 КПК України оперативному підрозділу та отримана інформація, що згідно паспорту програми «Питна вода Харківської області» на 2012-2020 роки, яка затверджена рішенням Харківської обласної ради ХІ сесії VI скликання № 350-VI від 01.03.2012 учасниками програми є головне управління житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації, КП «Обласний інформаційно-технічний центр», районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад міст обласного значення, комунальні підприємства.
Також в ході розслідування кримінального провадження, в ході аналізу заходів за вказаною програмою було встановлено, що замовником та розпорядником бюджетних коштів виступав Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації (ЄДРПОУ 03366144). В подальшому було підготовлено та направлено запит до Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації з метою отримання інформації та копій документів щодо проведення будівельних робіт на об`єктах, а саме:
- Реконструкція свердловини в смт. Орілька Лозівського району Харківської області (виконавець ТОВ «Октавія Трейд » ЄДРПОУ 41697191);
- Будівництво модульних очисних споруд по вул. Ш.Гогошвілі смт. Пересічне Дергачівського району Харківської області (виконавець ТОВ «Рать» ЄДРПОУ 38159487);
- Будівництво водопровідної мережі с. Володимирівка Сахнощинського району Харківської області (виконавець ТОВ «Астер-М» ЄДРПОУ 35590228);
а саме наступні копії документів за вищевказаними об`єктами:
договори, додаткові угоди до них, специфікації, дефектні акти, розрахунки коштів на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, локальні кошториси на будівельні роботи, розрахунки загальновиробничих витрат до локальних кошторисів, відомості ресурсів до локального кошторису, розрахунок кошторисного прибутку, додаток договірної ціни, акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в), довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3), розрахунки загальновиробничих витрат до актів приймання будівельних робіт, відомості ресурсів до актів приймання виконаних будівельних робіт, видаткові та прибуткові накладні, акти виконаних робіт, наданих послуг, платіжні доручення, касові ордери, інші платіжні документи, авансові звіти, проектно-кошторисна документація, документи про проведення експертизи проектної документації та вказані документи надано не було.
23.08.2020 було отримано ухвалу слідчого судді Київського районного суду м. Харкова про надання права тимчасового доступу до вищевказаних документів, які перебувають у володінні Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації та складено протокол тимчасового доступу до документів за яким вилучено копії вищевказаних документів.
В подальшому за вилученими документами згідно вказаної ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова призначено судову будівельно-технічну експертизу, а відповідну постанову направлено до Харківського НДЕКЦ МВС України, яка на теперішній час триває.
Жодній особі повідомлення про підозру не вручалось.
Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконано великий обсяг слідчих дій, однак, осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно провести наступний обсяг слідчих дій: в подальшому за результатами отриманої експертизи необхідно провести допити свідків, за необхідності звернутися з клопотанням про надання дозволу на проведення додаткових тимчасових доступів, провести інші слідчі дії, необхідність яких може виникнути в ході досудового розслідування, скласти повідомлення про підозру та вручити його, скласти реєстр матеріалів, вручити обвинувальний акт.
Результати проведення вказаних слідчих дій мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, однак їх отримання потребує додаткового часу строком не менш ніж 6 (12) місяців.
Строк досудового розслідування закінчується 02 червня 2021 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим.
Додатковий строк для здійснення досудового розслідування необхідний для отримання доказів (висновку експертизи), який може бути використаний під час судового розгляду, оскільки ці дії не могли бути здійснені і завершені раніше з об`єктивних причин.
Сторона обвинувачення зазначає, що для проведення повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування, а також для встановлення істини по справі та для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, встановлення особи, яка вчинила правопорушення, необхідно провести ряд слідчих дій, для проведення яких необхідний значний проміжок часу, не менше дванадцяти місяців.
У судове засідання слідчий не з`явився, але надав суду заяву з проханням слухати справу за його відсутності у зв`язку зі службовою зайнятістю та встановленням карантинних обмежень з метою запобігання поширенню коронавірусу, клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, викладених у клопотанні.
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Згідно з Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019220000001732 від 02.12.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Згідно з ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:
- дванадцять місяців у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;
- вісімнадцять місяців у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
За правилами ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 3 ст. 191 КК України, є тяжким злочином.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру щодо тяжкого злочину становить 18 місяців та закінчується 02.06.2021 р.
Повідомлення про підозру у даному провадженні нікому не повідомлене.
Слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування, визначеного в клопотанні, достатнього для потреб досудового розслідування.
Слідчим також доведено, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, у тому числі, для отримання висновку раніше призначеної судової будівельно-технічної експертизи; встановлення суми матеріальних збитків, завданих зазначеним кримінальним правопорушенням; проведення інших слідчих дій, необхідність яких може виникнути в ході досудового розслідування, з метою встановлення істини по кримінальному провадженню, спрямованих на доведення вини осіб, які вчинили вказане кримінальне правопорушення, та встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, щоб осіб, що вчинили кримінальне правопорушення, було притягнуто до відповідальності в міру своєї вини і щоб до них була застосована належна правова процедура, - та що ці дії не могли бути здійснені з об`єктивних причин.
Однак, слідчий суддя вважає достатнім для проведення зазначених у клопотанні слідчих дій та встановлення особи, причетної до вчинення вищевказаного злочину, продовжити строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні на шість місяців, тобто до 02 грудня 2021 р. включно, оскільки слідчим не обґрунтовано продовження строку досудового розслідування на тривалий проміжок часу терміном на дванадцять місяців, тому в задоволенні клопотання в цій частині слід відмовити.
Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.
Керуючись ст. 107, 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019220000001732 від 02.12.2019 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 02 грудня 2021 р. включно.
В іншій частині в задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97311907 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Садовський К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні