Ухвала
від 01.06.2021 по справі 642/3162/21
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

01.06.2021

Справа № 642/3162/21

Провадження № 1кс/642/1408/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про продовження строку досудового розслідування

01 червня 2021 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши винесене у кримінальному провадженні № 62019170000001220 від 02.12.2019 року, клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування,-

В С Т А Н О В И В :

27 травня 2021 року до Ленінського районного суду м.Харкова звернувся слідчий Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві ОСОБА_3 із клопотанням про продовження строку досудового розслідування.

Вивченням клопотанняміз долученимидо ньогододатками встановлено,що впровадженні Другогослідчого відділуТериторіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого ум.Полтаві,перебувають матеріаликримінального провадження,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №62019170000001220від 02.12.2019за ч.2 ст.364КК України.

Так, відповідно до інформації ГУ ДПС у Харківській області, посадовими особами Фонду державного майна України вчинені неправомірні дії під час приватизації Лиманського державного виробничого сільськогосподарського-рибоводного підприємства (код ЄДРПОУ 24339861).

Встановлено, що ГУ ДПС в Харківські області проведена документальна перевірка Лиманського державного виробничого сільськогосподарсько-рибоводного підприємства код ЄДРПОУ 24339861. Перевірка проведена у зв`язку з отриманням відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення. Зазначений запис внесено на підставі Наказу Фонду державного майна України від 11.03.2019 № 238 « Про припинення Лиманського державного виробничого сільськогосподарсько-рибоводного підприємства шляхом приєднання.

Строк досудового розслідування вказаного кримінального провадження закінчується 02.06.2021, проте досудове розслідування у ньому не може бути завершено, виходячи з наступного.

В ході досудового розслідування в порядку ст.40 КПК України надано доручення оперативному підрозділу ГУ ДПС в Харківській області з метою встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, а також допиту у якості свідків осіб, які безпосередньо приймали участь у приватизації вказаного Державного підприємства. На цей час матеріали виконаного доручення на адресу слідчого не надійшли.

Також,в порядкуст.93КПК Україниз метоювстановлення осібпричетних довчинення правопорушення,а такожвивчення усіхобставин приватизації Лиманського державного виробничого сільськогосподарсько-рибоводного підприємства код ЄДРПОУ 24339861, на адресу м ГУ ДПС в Харківській області скерований запит, щодо надання вищезазначеного акту перевірки з додатками. На цей час відповідь на адресу слідчого не надійшла.

Після проведення необхідних вище зазначених слідчих дій та отримання документів у кримінальному провадженні буде вирішене питання щодо прийняття остаточного рішення у кримінальному провадженні.

Отже,вказані слідчі та процесуальні дії не можливо виконати у передбачений КПК строк для проведення досудового розслідування, у зв`язку із чим у сторони обвинувачення виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування.

Відповідно до ч. 8 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії не можуть проводитися після закінчення строків досудового розслідування, крім їх проведення за дорученням суду у випадках, передбаченихчастиною третьою статті 333 цього Кодексу. Будь-які слідчі (розшукові) або негласні слідчі (розшукові) дії, проведені з порушенням цього правила, є недійсними, а встановлені внаслідок них докази - недопустимими.

Відповідно до п. п. 2 п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України слідчий, прокурор зобов`язані закрити кримінальне провадження також у разі, коли строк досудового розслідування, визначений статтею 219 цього Кодексу, закінчився та жодній особі не було повідомлено про підозру.

Відповідно до п. п. 2 п. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого злочину.

На цей час жодній особі в рамках кримінального провадження № 62019170000001220 від 02.12.2019 не повідомлено про підозру.

Відповідно до ст. 12 КК України злочин, передбачений ч.2 ст. 364 КК України є тяжким злочином.

Відомості щодо вказаного кримінального правопорушення, згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, внесені 02.12.2019, отже строк досудового розслідування спливає 02.06.2021.

Таким чином, встановлена необхідність проведення низки слідчих (розшукових) та процесуальних дій з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування та продовження строку досудового розслідування на шість місяців.

Слідчий у судове засідання з`явився, просив клопотання задовольнити у повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Згідно ст.219КПКУкраїни строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру, який становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину.

Згідно до ст.294КПКУкраїни якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в статті 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 КПК України.

Продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Конституційний Суд України в рішенні у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого вказав, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка учасників кримінального провадження. (рішення у справах «Олексій Бугайов проти України», «Юрій Іванов проти України»).

Вищевказані слідчі дії є необхідними для повного, всебічного та об`єктивного розслідування кримінального правопорушення, надання їм належної правової оцінки, проведення інших слідчих та процесуальних дій.

У рішенні по справі «Шиянов проти України» від 02.06.2016 Європейський суд з прав людини вказав, що вимоги щодо проведення розслідування не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Іншими словами, державні органи повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання доказів, що стосуються події, включаючи, серед іншого, висновки судових експертиз та інше.

Зокрема ч. 4 ст. 294 КПК України, передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Так, слідчим доведено те, що вказані в клопотанні дії не могли бути виконані в строк, передбачений ст. 219 КПК України, а тому слідчий суддя вважає за доцільне клопотання задовольнити частково та продовжити строк досудового розслідування по кримінальному провадженню до шести місяців, тобто до 02 грудня 2021 року.

На підставі наведеного, керуючись ст. 219, 294, 295-1, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,

ухвалив:

Клопотання слідчого Другогослідчого відділу(здислокацією ум.Харкова)Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого ум.Полтаві ОСОБА_3 -про продовженнястроку досудовогорозслідування задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 62019170000001220 від 02.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, до шести місяців, тобто до 02 грудня 2021 року.

Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення01.06.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу97347407
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання владою або службовим становищем

Судовий реєстр по справі —642/3162/21

Ухвала від 16.12.2021

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

Ухвала від 01.12.2021

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 01.06.2021

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні