Справа № 199/10468/19
(2-ві/199/8/21)
УХВАЛА
02.06.2021 Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого - судді Подорець О.Б.,
за участю секретаря Столяренко А.І.,
без повідомлення учасників справи,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро заяву відповідача ОСОБА_1 про відвід судді Якименко Л.Г. по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_1 та ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська перебуває на розгляді вищезазначена цивільна справа.
26.05.2021 відповідачем ОСОБА_1 подано заяву про відвід головуючій по справі - судді Якименко Л.Г., яку вона підтримала у судовому засіданні 01.06.2021, посилаючись на викладені у заяві обставини, зокрема те, що позовна заява позивачів була прийнята з порушенням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, у зв`язку з чим у судовому засіданні представником відповідача адвокатом Нагорною Н.О. заявлено письмове клопотання про залишення позовної заяви без руху, яке суддею не вирішено на підставі п.11 ст.187 ЦПК України, а зазначено, що даному факту буде надано оцінка при постановленні судового рішення. У таких діях судді, на думку відповідача, вбачається упередженість та необ`єктивність.
Заяву про відвід у судовому засіданні 01.06.2021 підтримали представник відповідача ОСОБА_5 , представник відповідача ОСОБА_4 - ОСОБА_6 .
Позивач ОСОБА_2 та його представник ОСОБА_7 заперечували проти задоволення заяви про відвід, пояснивши, що він заявлений необґрунтовано та з метою затягування розгляду справи.
Відповідно до ч.ч.2,3 ст.40 ЦПК України, питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.
Ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 01 червня 2021 року визнано заяву про відвід головуючого Якименко Л.Г. безпідставною, цивільну справу зупинено та передано до канцелярії суду для визначення судді, який буде розглядати заяву про відвід через автоматизовану систему документообігу суду на підставі ч.1 ст. 33 ЦПК України.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.06.2021 заяву ОСОБА_1 про відвід головуючої судді Якименко Л.Г. було передано для розгляду судді Подорець О.Б.
Згідно з ч.8 ст.40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді..
Вивчивши заяву, суд вважає, що обґрунтування, наведені в заяві, не можуть розцінюватись як підстава для відводу судді по справі, оскільки вони не містять обставин, які вказували б на упередженість, необ`єктивність або зацікавленість судді Якименко Л.Г. при розгляді справи.
Так, у відповідності до вимог ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу у цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставин, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Обґрунтування відповідачем ОСОБА_1 відводу фактично зводиться до оцінки здійснення процесуальних дій та рішень, прийнятих головуючою під час розгляду справи і не можуть бути розцінені судом, як обставини, що викликають сумніви в неупередженості або необ`єктивності судді, та не є підставою для відводу судді, оскільки згідно вимог ч.4 ст.36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді не може бути підставою для відводу.
Як зазначив ЄСПЛ в рішенні Мироненко і Мартенко проти України , зокрема у п. 66, згідно з усталеною практикою ЄСПЛ наявність безсторонності має визначатися, для цілей п.1 ст. 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (див., зокрема, рішення у справах Фей проти Австрії та Веттштайн проти Швейцарії ). У кожній окремій справі слід визначити, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім (див. рішення у справі Пуллар проти Сполученого Королівства ).
В той же час, заявником не надані обґрунтовані дані про наявність обставин, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
На підставі викладеного, суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід головуючої по справі - судді Якименко Л.Г.
Керуючись ст.ст. 36, 40, 258-261 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про відвід судді Якименко Л.Г. - залишити без задоволення.
Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_1 та ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою продовжити в тому ж складі суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, 02 червня 2021 року, та оскарженню не підлягає.
Суддя О.Б.Подорець
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2021 |
Оприлюднено | 03.06.2021 |
Номер документу | 97372440 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Подорець О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні