Справа №295/15745/20
Категорія 54
2/295/1414/21
У х в а л а
20 квітня 2021 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Перекупка І.Г. , вирішуючи питання про прийняття до свого провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Житомирінвест , третя особа - Публічне акціонерне товариство Житомирінвест , про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати рішення державного реєстратора Червоненської селищної ради Андрушівського району Попіля Володимира Вікторовича від 25.07.2017 року за №36402740 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (запис про їх реєстрацію у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно №1315078418101), згідно якого Товариство з обмеженою відповідальністю Житомирінвест є власником нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: приміщення, складські приміщення: складське приміщення поз. літ. А заг пл. 244,7 кв.м., склад, гараж, поз. літ. Б заг. пл. 261,9 кв.м., склад поз. літ. В (2-1) заг. пл. 129,0 кв.м., приміщення гаражів поз. літ. Г (1-1, 1-2) заг. Пл. 51,1 кв.м.
Ухвалою судді Богунського районного суду м. Житомира Кузнєцова Д.М. задоволено заяву ОСОБА_1 про відвід судді Богунського районного суду м. Житомира Полонця С.М.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.04.2021, вищезазначена справа передана на розгляд судді Перекупці І.Г.
Пред`явлена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст. 175, ч. 4 ст.177 ЦПК України, з огляду на наступне.
Позивач ОСОБА_1 в позовні й заяві зазначає, що від сплати судовго збору звільнений на підставі ст. 5 Закону України Про судовий збір та долучив копію посвідчення Учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1896 році, згідно якого останньому встановлено третю групу інвалідності.
Однак, згідно п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , від сплати плати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - громадяни, віднесені до 3 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофивіднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
У свою чергу, правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України Про судовий збір (далі Закон).
Згідно ч.1 ст.2 Закону, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (ч.1 ст.3 Закону).
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, вставлених законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік встановлено, що з 01 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2270 грн.
За подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою-підприємцем ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання документу про сплату судового збору в розмірі 908,00 грн. (квитанції установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення) за подання позовної заяви майнового характеру у відповідності до Закону України Про судовий збір , за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/Богун. р-н/22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA738999980313131206000006831
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Найменування коду класифікації доходів бюджету:
Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Відповідно до ч.3 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ від 17.10.2014 №10, в разі якщо сплата судового збору згідно з вимогами закону є обов`язковою, то наслідком недотриманні цієї умови є залишенні позовної заяви без руху.
Крім того, позивачем не залучено до участі в справі державного реєстратора Червоненської селищної ради Андрушівського району Попіля Володимира Вікторовича, оскільки зазначена впозовна вимога про скасування його рішення.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених та викладених вище недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175,177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Житомирінвест , третя особа - Публічне акціонерне товариство Житомирінвест , про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно, залишити без руху, надавши позивачу строк тривалістю п`ять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Г. Перекупка
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2021 |
Оприлюднено | 04.06.2021 |
Номер документу | 97396999 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Перекупка І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні