Справа № 457/119/19
провадження №1-кс/457/98/21
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
13 травня 2021 року м. Трускавець
Слідчий суддя Трускавецького міського суду Львівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2
розглянув клопотання т.в.о. заступника начальника ВП №2 - начальника СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення, яке погоджено прокурором Трускавецького відділу Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12019140140000049 та яке надійшло до суду 13.05.2021 року.
Перевіривши надані матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо кримінального провадження, в межах якого було подано дане клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах,
В С Т А Н О В И В:
13.05.2021 року до слідчого судді Трускавецького міського суду Львівської області надійшло клопотання т.в.о. заступника начальника ВП №2 - начальника СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення, яке погоджено прокурором Трускавецького відділу Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12019140140000049 від 06.02.2019 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що 06.02.2019 року приблизно о 12 годині 30 хвилин ОСОБА_5 , знаходячись на території ПП « ОСОБА_6 » за адресою : АДРЕСА_1 під час роботи по демонтуванню металевої конструкції, призначеної для завантаження відходів з пилорами, впав з висоти 6-8 метрів, внаслідок чого помер на місці події.
06.02.2019 року СВ Трускавецького ВП Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області зареєстровано кримінальне провадження №120191401400000049 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.272 КК України - порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.
В порядку ст.93 КПК України у ПП « ОСОБА_6 » витребовувалась документація щодо нещасного випадку з ОСОБА_5 , в тому числі посадова інструкція директора вищевказаного підприємства, однак такої надано не було. Так згідно листа директора ПП « ОСОБА_6 » від 13.02.2019 відомо, що посадова інструкція директора та інженера з охорони праці ПП « ОСОБА_6 » не розроблялась, що не відповідає дійсності, оскільки в описовій частині акту проведення спеціального розслідування нещасного випадку від 05.04.2019 року, затвердженого начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначено посилання на посадову інструкцію директора ПП « ОСОБА_6 ».
Крім цього факт наявності посадової інструкції підтверджується додатковим протоколом допиту свідка ОСОБА_7 (директора ПП « ОСОБА_6 »), в якому останній власноручно зазначив, що «з 10.12.2010 року займає посаду директора ПП « ОСОБА_6 , у своїй роботі керується Статутом підприємства та посадовою інструкцією, де передбачено права та обов`язки ... ».
У зв`язку з тим, у слідчого виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, з можливістю вилучення у ПП « ОСОБА_6 » посадової інструкції директора ПП « ОСОБА_6 » (за період його діяльності в 2019 році).
Документи, які слід вилучити знаходяться у володінні юридичної особи - ПП « ОСОБА_6 », ідентифікаційний код юридичної особи - НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи : АДРЕСА_2 .
Слідчий вважає, що здійснення вилучення вказаних документів для кримінального провадження буде мати доказове значення, оскільки дасть змогу з`ясувати всі обставини справи, в тому числі провести повторну інженерно - технічну експертизу, для проведення якої експерту слід надати оригінал посадової інструкції.
Слідчий в судове засідання не з`явився, однак в клопотанні зазначив, що просить проводити розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі.
Прокурор в судове засідання не з`явився, однак в клопотанні зазначив, що просить проводити розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного:
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
В ч.1 ст.160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, то викладені слідчим в клопотанні доводи підтверджуються доданими до клопотання документами, а саме: витягом з ЄРДР від 12.05.2021 року по кримінальному провадженню №12019140140000049, копією акту проведення спецрозслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком від 05.04.2019 року, протоколом додаткового допиту свідка ОСОБА_7 від 28.01.2020 року, відповіддю директора ПП « ОСОБА_6 » на запит слідчого за № 391/46/06-19 від 07.02.2019 року.
У клопотанні слідчий посилається на те, що вилучення оригіналу посадової інструкції директора ПП « ОСОБА_6 » (за період його діяльності в 2019 році), необхідне для проведення повторної інженерно-технічної експертизи, однак ним не доведено наявність підстав, передбачених ч.7 ст.163 КПК України, тому вважаю за доцільне надати слідчому доступ до вказаних документів з можливістю виготовлення належним чином завірені їх копії, без вилучення оригіналів.
На підставі вищевикладеного, відповідно до ст.ст. 132, ч.1 ст.159, 160, 163, 164 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл т.в.о. заступника начальника ВП №2 - начальника СВ Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області капітану поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю вилучення їх копій, завірених в установленому законом порядку, які перебувають у володінні юридичної особи - ПП « ОСОБА_6 », ідентифікаційний код юридичної особи - НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_2 , а саме: посадової інструкції директора ПП « ОСОБА_6 » (за період його діяльності в 2019 році).
Строк дії ухвали до 13 червня 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 97410370 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Трускавецький міський суд Львівської області
Грицьків В. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні