У Х В А Л А
04 червня 2021 року м. Кропивницький
справа № 404/4916/20
провадження № 22-ц/4809/1032/21
Кропивницький апеляційний суд у складі судді Письменного О.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 05 квітня 2021 року , -
в с т а н о в и в :
Рішенням Кіровського районного суду м. Кіровограда від 05 квітня 2021 року відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фейсер про зміну підстав звільнення, стягнення вихідної допомоги, середнього заробітку за час вимушеного прогулу, втраченого прибутку та моральної шкоди.
Не погодившись із зазначеним рішенням суду, скаржник подав апеляційну скаргу.
При вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження у справі апеляційним судом встановлено, що апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України, а саме до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
При цьому, в апеляційній скарзі скаржник посилається на те, що він звільнений від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на підставі пункту 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , а також просить звільнити його від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, у зв`язку з скрутним матеріальним становищем.
Пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Отже, інші позовні вимоги, які випливають з трудових відносин, оплачуються судовим збором на загальних підставах.
Ураховуючи викладене, скаржнику необхідно сплатити судовий збір за майнові вимоги щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до положень пункту 1 частини першої статті 8 Закону України Про судовий збір , статті 136 ЦПК України, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за умови, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
За правилами частини другої статті 8 Закону України Про судовий збір суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Проте, скаржником не надано доказів на підтвердження свого майнового стану, а саме відомостей щодо його сукупного доходу за 2020 рік.
За таких обставин, клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Так, частиною 2 статті 133 ЦПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Таким спеціальним законом є Закон України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ Про судовий збір .
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України Про державний бюджет України на 2020 рік з 1 січня 2020 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2102 грн.
Згідно з п/п 6 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір складає 150 % ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до п/п 1 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір складає 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Тому при поданні апеляційної скарги скаржнику необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 2522,40 грн.
Частиною 2 статті 357 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, у відповідності з якою, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Кіровського районного суду м. Кіровограда від 05 квітня 2021 року залишити без руху.
Запропонувати скаржнику протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме:
- сплатити судовий збір в сумі 2522 грн. 40 коп. на рахунок: отримувач коштів ГУК у Кіров. обл./тг м.Кропивн/ 22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37918230, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) , Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: UA978999980313101206080011559 , Код класифікації доходів бюджету 22030101 Призначення платежу: *;101;
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута скаржнику.
Суддя Кропивницького
апеляційного суду О.А. Письменний
Суд | Кропивницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2021 |
Оприлюднено | 05.06.2021 |
Номер документу | 97433490 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кропивницький апеляційний суд
Письменний О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні