Справа № 442/1836/20
Провадження № 1-кс/442/838/2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2021 року слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчиого СВ Дрогобицького районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ Дрогобицького районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області майор поліції ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12020140110000490 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.03.2020.
В обґрунтування клопотання покликається на те, що у провадженні Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області перебувають матеріали кримінального провадження №12020140110000490 від 15.03.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, за фактом самовільної порубки дерев в кварталі 14 виділу 6 Дрогобицького ДЛГП «Галсільліс».
Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.03.2020 близько 18.40 год. в лісовому масиві кварталу 14 виділу 6 Дрогобицького ДЛГП «Галсільліс» поблизу с.Михайлевичі Дрогобицького району Львівської області виявлено незаконну порубку дванадцяти дерев породи «Вільха чорна», чим заподіяно шкоду державі, яка згідно акту огляду місця вчинення правопорушення лісового господарства від 14.03.2020 становить 44053, 36 грн.
Згідно розрахунку Державної екологічної інспекції у Львівській області від 15.06.2020, розмір шкоди, завданої лісу, внаслідок самовільної порубки 12 (дванадцяти) дерев породи Вільха чорна в кварталі 14 виділ 6 Дрогобицького лісництва Дрогобицького ДЛГП «Галсільліс» становить 42838,46 грн.
В ході досудового розслідування по вказаному провадженню проведено ряд слідчих дій, зокрема: проведено огляд місця події, в ході якого виявлено самовільну порубку 12 дерев породи вільха чорна, визнано речовим доказом та накладено арешт на виявлену зрізану деревину, допитано в якості свідків ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .
На підставі ухвали слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду від 10.03.2021, досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до трьох місяців, тобто до 13 червня 2021 року.
Після продовження строку досудового розслідування у вказаному провадженні проведено наступні слідчі дії, а саме:
- 19.05.2021 призначено судово-економічну експертизу, орієнтовний строк виконання якої, згідно скерованого листа Львівського НДЕКЦ МВС України №19/114/-16/3-9492 від 24.05.2021, серпень-вересень 2021 року;
- 21.05.2021 додатково допитано в якості свідка ОСОБА_5 ;
- 21.05.2021 допитано в якості свідка ОСОБА_10 ;
- 22.05.2021 додатково допитано в якості свідка ОСОБА_7 ;
- 22.05.2021 додатково допитано в якості свідка ОСОБА_9 ;
- 22.05.2021 додатково допитано в якості свідка ОСОБА_6 ;
Разом з тим, закінчити досудове розслідування до 13.06.2021 немає можливості, оскільки на даний час у вказаному провадженні не проведені всі слідчі дії.
Таким чином, для остаточного та беззаперечного встановлення та доведення вини особам, причетним до вчинення вказаного кримінального правопорушення, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та прийняття законного процесуального рішення, необхідно виконати наступне:
- долучити до матеріалів кримінального провадження висновок судово-економічної експертизи;
- додатково допитати в якості свідка ОСОБА_8 , який на даний час перебуває за межами України;
- провести одночасний допит між ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ;
- провести одночасний допит між ОСОБА_5 та ОСОБА_7 ;
- провести одночасний допит між ОСОБА_5 та ОСОБА_9 ;
- провести одночасний допит між ОСОБА_5 та ОСОБА_8 ;
- у випадку наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення, здійснити в порядку, передбаченому ст.ст. 276-278 КПК України, повідомлення про підозру.
- провести ряд слідчих дій, необхідність у яких виникне при оцінці зібраних в сукупності доказів.
В зв`язку із вищенаведеним, на даний час в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки закінчити досудове розслідування не представляється можливим, що виключає можливість всебічно повно і неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення та встановити обставини, що викривають чи виправдовують вину підозрюваних, пом`якшують чи обтяжують їхнє покарання і прийняти законне рішення.
Для проведення зазначених слідчих та процесуальних дій необхідно не менше трьох місяців, а тому слід продовжити строки досудового розслідування кримінального провадження до шести місяців, тобто до 13.09.2021.
Слідчий в судове засідання не з`явився, подавши заяву про розгляд справи у його відсутності та підтримання клопотання.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України регламентовано, що фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слід задоволити, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань здійснюється розслідування кримінального провадження № 12020140110000490 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.03.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 246 КК України.
Згідно матеріалів клопотання, станом на даний час жодній особі не повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Досудове розслідування повинно бути закінчено: 1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
Згідно ч. ч. 2, 4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину. Загальний строк досудового розслідування при об`єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому статтею 217 цього Кодексу, визначається: у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим; у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу, - шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах строків досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження, передбаченої частиною другою цієї статті.
Як зазначено у ч. 1ст. 294 КПК Україниякщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу, тобто для нетяжкого злочинуна шість місяців.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення у провадженні № 12020140110000490 за ч. 1 ст. 246 КК України, цей злочин відповідно дост. 12 КК Українивідноситься до нетяжкого злочину.
Cтрок досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні закінчується 13.06.2021.
З матеріалів кримінального провадження встановлено, що повідомлення про підозру не пред`явлено.
Частиною 1 статті 295-1 КПК України визначено, що у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Відповідно до вимог ч.1ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу, тобто до шести місяцівдля нетяжких злочинів та дванадцяти місяців - у злочинах тяжкого та особливо тяжкого ступеня тяжкості.
Статтею 28 КПК Українивизначено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Крім цього,статтею 2КПК України визначено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що слідчим доведено необхідність продовження строку досудового розслідування, а тому, клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст.219,294,295-1 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчиого СВ Дрогобицького районного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дрогобицької окружної прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування - задоволити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 15.03.2020 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020140110000490 на 3 місяці, тобто до 13.09.2021.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97464350 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Нагірна О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні