Постанова
від 27.05.2021 по справі 464/1320/20
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 464/1320/20 Головуючий у 1 інстанції: Мичка Б.Р.

Провадження № 22-ц/811/2674/20 Доповідач в 2-й інстанції: Савуляк Р. В.

Категорія:1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2021 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду в складі:

головуючого судді: Савуляка Р.В.,

суддів: Мікуш Ю.Р., Приколоти Т.І.,

за участі секретаря: Сеньків Х.І., з участю представників АТ ДТЕК Західенерго - Добровольської О.Я. та Чорнія О.Б., представників Первинної профспілкової організації Добротвірська ТЕС - Шуляка А.С. та Швеця Д.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за апеляційною скаргою Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 07 серпня 2020 року у справі за позовом Первинної профспілкової організації Добротвірської ТЕС до Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго , третя особа , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Відокремлений підрозділ Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго про визнання протиправною бездіяльності, скасування наказів та зобов`язання вчинити дії щодо усунення виявлених порушень,-

ВСТАНОВИЛА:

У березні 2020 року Первинна профспілкова організація Добротвірської ТЕС звернулася з позовом до Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Відокремлений підрозділ Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго про визнання протиправною бездіяльності, скасування наказів та зобов`язання вчинити дії щодо усунення виявлених порушень.

Позовні вимоги мотивовано тим, що 18 лютого 2020 року на адресу керівника АТ ДТЕК Західенерго ними було скеровано подання про необхідність усунення виявлених порушень трудового законодавства, положень колективного договору та галузевої угоди.

Суть зазначеного подання зводилася до необхідності скасування незаконно виданих (на їх переконання) відповідачем наказів про запровадження простою на Добротвірській ТЕС АТ ДТЕК Західенерго , його продовження, ведення неповного робочого часу для працівників відокремленого підрозділу, а саме:

наказу АТ ДТЕК Західенерго №46 від 21 листопада 2019 року Про організацію та введення простою ;

наказу ВП Дрогобицька ТЕС АТ ДТЕК Західенерго №344 від 21 листопада 2019 року Про введення простою ;

наказу АТ ДТЕК Західенерго №54 від 24 грудня 2019 року Про продовження простою ;

наказу ВП Дрогобицька ТЕС АТ ДТЕК Західенерго №374 від 24 грудня 2019 року Про продовження простою (до 31 березня 2020 року);

наказу АТ ДТЕК Західенерго №3 від 10 січня 2020 року Про зміни в організації виробництва та праці та організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу ;

наказу ВП Дрогобицька ТЕС АТ ДТЕК Західенерго №10 від 13 січня 2020 року Про організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу для працівників ДТЕК Добротвірська ТЕС .

Позивач вважав, що зазначені накази про запровадження простою на ВП Добротвірська ТЕС АТ ДЕТЕК Західенерго є неправомірними та незаконними, прийняті всупереч вимогам ч.3 ст.32, ч.1 ст.34 КЗпП України та положенням п.4.30 та 8.18 Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Фондом державного майна України, Всеукраїнським об`єднанням організацій роботодавців Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України і Профспілкою енергетики та електротехнічної промисловості України на 2019-2021 роки (надалі Угоди ).

Ці накази не містять даних про наявність реальних змін в організації виробництва і праці, які зумовили необхідність прийняття рішень про запровадження неповного робочого часу для значної кількості працівників Добротвірської ТЕС, вони не були погоджені з первинними профспілковими організаціями, що стосується умов оплати та охорони праці, трудових, соціально-економічних та інших питань. Не було проведено з цих питань і відповідних консультацій, як цього вимагає п. 4.30 Угоди .

Водночас, згідно з вимогами п.4.1 Колективного договору ПАТ ДЕТЕК Західенерго від 16 грудня 2009 року сторона власника (роботодавець) зобов`язується забезпечити дотримання вимог чинного законодавства та вимог колективного договору у сфері трудових відносин.

З урахуванням зазначених обставин, позивач просив визнати протиправною бездіяльність АТ ДТЕК Західенерго щодо не усунення порушень колективного договору та угоди.

Скасувати накази Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго №46 від 21 листопада 2019 року Про організацію простою , №54 від 24 грудня 2019 року Про продовження простою і наказ №3 від 10 січня 2020 року Про зміни в організації виробництва та праці та організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу .

Зобов`язати Акціонерне товариство ДТЕК Західенерго усунути порушення положень колективного договору і угоди та забезпечити здійснення перерахунку заробітної плоти усім працівникам Добротвірської ТЕС, яких введено у простій на період з 22 листопада 2019 року до 31 березня 2020 року.

Оскаржуваним рішенням Сихівського районного суду м. Львова від 07 серпня 2020 року позовзадоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Акціонерного товариства "ДТЕК Західенерго" щодо неусунення порушень колективного договору та угоди щодо Відокремленого підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція АТ "ДТЕК Західенерго".

Скасовано накази Акціонерного товариства "ДТЕК Західенерго" №46 від 21 листопада 2019 "Про організацію та введення простою", №54 від 24 грудня 2019 "Про продовження простою" і наказ №3 від 10 січня 2020 "Про зміни в організації виробництва та праці та організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу" щодо Відокремленого підрозділу "Добротвірська теплова електрична станція АТ "ДТЕК Західенерго".

В задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.

Стягнуто з Акціонерного товариства "ДТЕК Західенерго" на користь Первинної профспілкової організації Добротвірської ТЕС 8408 грн. 00 коп. судового збору.

Стягнуто з Первинної профспілкової організації Добротвірської ТЕС 2102 грн. 00 коп. судового збору в дохід держави.

Рішення суду оскаржило Акціонерне товариство ДТЕК Західенерго .

В апеляційній скарзі посилається на те, що прийняття оскаржуваних наказів було обумовлено сукупністю негативних обставин, що об`єктивно унеможливлювали подальшу роботу відокремлених підрозділів АТ ДТЕК Західенерго у штатному режимі.

Додатковими чинниками зниження обсягів виробництва електричної енергії стало падіння енергоспоживання внаслідок зниження промислового виробництва. Внаслідок вказаних причин восени 2019 року відбулося скорочення на 41% обсягів відпуску (реалізації) електричної енергії у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Вказані обставини призвели до зміни режимів роботи енергоблоків ТЕС з боку НЕК Укренерго , за командами якого відбулося розвантаження ТЕС, що суттєво зменшило обсяги реалізованої електричної енергії ДТЕК Добротвірська ТЕС та інших відокремлених підрозділів АТ ДТЕК Західенерго .

Виробництво електричної та теплової енергії у 2019 році було збитковим, цінові обмеження щодо продажу електроенергії, які визначені на державному рівні НКРЕКП, також не давали змоги у 2019 році покрити витрати ТЕС на виробництво електричної енергії.

Звертають увагу на те, що ДП Енергоринок несвоєчасно та не в повному обсязі здійснює оплату придбаної електричної енергії. Протягом 2019 року заборгованість ДП Енергоринок перед АТ ДТЕК Західенерго зросла на 1,2 млрд. гривень, що створило критичний та триваючий дефіцит обігових коштів.

Розмір кредиторської заборгованості ДП Енергоринок перед АТ ДТЕК Західенерго станом на 31 жовтня 2019 року складав 3,045 мільярда гривень.

Тому сукупність усіх вищезазначених обставин призвела до суттєвого погіршення фінансового стану АТ ДТЕК Західенерго .

Для усунення вищезазначених об`єктивних негативних явищ відповідач не мав можливості працювати у звичайному режимі. Для зменшення витрат та збереження робочих місць підприємство було змушене ввести простій та неповний робочий день.

Оплата працівникам ДТЕК Добротвірська ТЕС , які перебували в простої здійснювалась в розмірі двох третин встановленого працівнику посадового окладу, виплата проводилася у строки встановлені Колективним договором.

Дотримання підстав та процедури запровадження простою та режиму неповного робочого часу відповідачем підтверджено перевірками Головного управління Держпраці у Львівській та Івано-Франківські області.

Працівники ДТЕК Добротвірська ТЕС були попереджені за два місяці про зміну істотних умов праці та запровадження скороченого робочого часу і користувалися всіма соціальними пільгами у цей період.

Позивач під час видання оскаржуваних наказів погоджувався з наявністю підстав для запровадження неповного робочого часу.

Просить скасувати рішення Сихівського районного суду м. Львова від 07 серпня 2020 року в частині визнання протиправною бездіяльності АТ ДТЕК Західенерго щодо не усунення порушень колективного договору та угоди відносно ВП Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго та скасування наказів Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго №46 від 21 листопада 2019 року Про організацію та введення простою , №54 від 24 грудня 2019 року Про продовження простою і наказ №3 від 10 січня 2020 року Про зміни в організації виробництва та праці та організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу щодо відокремленого підрозділу Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго .

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників АТ ДТЕК Західенерго - Добровольської О.Я. та ОСОБА_1 на підтримання апеляційної скарги, представників Первинної профспілкової організації Добротвірська ТЕС - Шуляка А.С. та Швеця Д.Ю. на її заперечення, перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість оскаржуваного рішення у межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення, а рішення Сихівського районного суду м. Львова від 07 серпня 2020 року скасуванню в частині задоволених позовних вимог на підставі пп.1-3 ч.1 ст.376 ЦПК України з ухваленням нового рішення по справі.

Задовольняючи частково позовні вимоги Первинної профспілкової організації Добротвірської ТЕС суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем - АТ ДТЕК Західенерго не надано достатньо доказів правомірності введення простою на ВП Добротвірська теплова електрична станція , також була порушена процедура оголошення простою, та відсутні передбачені ст.34 КЗпП умови для оголошення простою.

З таким висновком суду погодитися не можна з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.32 КЗпП України у зв`язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших- працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Відповідно до ч.1 ст.34 КЗпП України - простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Судом та матеріалами справи встановлено, що згідно наказу АТ ДТЕК Західенерго №46 від 21 листопада 2019 року Про організацію та введення простою введено з 22 листопада до 31 грудня 2019 року вимушений простій ДТЕК Бурштинська ТЕС, ДТЕК Добротвірська ТЕС, ДТЕК Ладиженська ТЕС, Галременерго, що виник не з вини працівників.

Дія цього пункту не розповсюджується на директорів, головних бухгалтерів ВП Товариства та персонал Товариства, який працює в режимі неповного робочого тижня.

Обмежено здійснення виробничої діяльності Товариства, залишивши в роботі наступну кількість електрогенеруючого обладнання: ДТЕК Бурштинська ТЕС - 7 ен. блоків; ДТЕК Добротвірська ТЕС -2 ен. блоки; ДТЕК Ладиженська ТЕС - 2 ен. блоки.

Директорам ВП Товариства організувати виконання заходів, необхідних для введення простою на ВП Товариства, з урахуванням чинного законодавства України.

Згідно наказу ВП Дрогобицька ТЕС АТ ДТЕК Західенерго №344 від 21 листопада 2019 року Про введення простою , зобов`язано керівників структурних підрозділів ДТЕК Добротвірська ТЕС розробити, за погодженням з головним інженером ДТЕК Добротвірська ТЕС, та подати на затвердження графіки виведення з простою підлеглих працівників для підтримання необхідних виробничих процесів.

Ознайомлено під підпис підлеглих працівників ДТЕК Добротвірська ТЕС із графіком виведення з простою та з цим наказом.

Перехід у простій та виведення з простою підлеглих працівників відобразити у табелі обліку робочого часу.

Встановлено форму оплати під час простою працівникам ДТЕК Добротвірська ТЕС - з розрахунку 2/3 встановленого окладу (т.1 а.с.21).

Згідно наказу АТ ДТЕК Західенерго №54 від 24 грудня 2019 року Про продовження простою , продовжено до 31 березня 2020 року вимушений простій ДТЕК Бурштинська ТЕС, ДТЕК Добротвірська ТЕС, ДТЕК Ладиженська ТЕС, Галременерго. Дія цього пункту не поширюється на директорів, головних бухгалтерів та працівників ДТЕК Бурштинська ТЕС, ДТЕК Добротвірська ТЕС, ДТЕК Ладиженська ТЕС, Галременерго, які працюють в режимі неповного робочого часу.

Директорам ДТЕК Бурштинська ТЕС, ДТЕК Добротвірська ТЕС, ДТЕК Ладиженська ТЕС, Галременерго організувати виконання заходів, необхідних для продовження простою з урахуванням законодавства України.

На виконання зазначеного наказу, з метою запобігання повному припиненню діяльності товариства, наказом ВП Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго №374 від 24 грудня 2019 року продовжено вимушений простій на станції до 31 березня 2020 року(а.с.22).

Крім того, наказом АТ ДТЕК Західенерго №3 від 10 січня 2020 року Про зміни в організації виробництва та праці та організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу запроваджено в Товаристві зміни в організації виробництва та праці через скорочення обсягів виробництва, стале падіння фінансових показників та збільшення дефіциту обігових коштів.

Як безспірно убачається з матеріалів справи прийняття оскаржуваних наказів було обумовлено сукупністю негативних обставин, що об`єктивно утруднювали подальшу роботу відокремлених підрозділів АТ ДТЕК Західенерго у штатному режимі.

Головною причиною введення простою стало вимушене і тривале обмеження роботи станційного обладнання внаслідок суттєвого обмеження з боку НЕК Укренерго кількості та потужності енергоблоків в АТ ДТЕК Західенерго , що здійснюють виробництво електричної енергії, та, як наслідок, суттєве погіршення фінансового стану останніх.

Дане погіршення викликане сукупністю незалежних від АТ ДТЕК Західенерго негативних обставин, зокрема:

скорочення об`ємів виробництва та реалізації електричної енергії;

встановленням тарифів на електричну та теплову енергію нижче собівартості її виробництва;

суттєвим зростанням заборгованості ДП Енергоринок перед АТ ДТЕК Західенерго .

Зокрема, за даними сайту НЕК Укренерго , в 2019 році обсяг імпорту електричної енергії в Україну порівняно з 2018 роком зріс у 88 раз: (з 30,678 млн. кВт. год. до 2 698,552 млн. кВт. год.) Це зростання відбулося за рахунок зменшення обсягу закупівлі електричної енергії у вітчизняних виробників.

Додатковими чинниками зниження обсягів виробництва електричної енергії відповідача стало падіння енергоспоживання внаслідок зниження промислового виробництва та аномально теплої осені та зими. Внаслідок вказаних причин восени 2019 року у відповідача відбулося падіння обсягів відпуску (реалізації) електричної енергії. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року в 2019 році падіння відпуску електроенергії сягало 41% (див. табл. на а.с.207).

Вищезаначені обставини призвели до зміни режимів роботи енергоблоків ТЕС з боку НЕК Укренерго , за вказівкою якого відбулося розвантаження ТЕС, що суттєво зменшило обсяги реалізації електричної енергії ДТЕК Добротвірська ТЕС та інших відокремлених підрозділів АТ ДТЕК Західенерго .

Слід зазначити що відповідач, в особі відокремлених підрозділів (в тому числі ДТЕК Добротвірська ТЕС) здійснює господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії споживачам. Особливістю такої діяльності є встановлене на державному рівні регулювання та відпуск виробленої електричної та теплової енергії за встановленими повноважними органами цінами.

Наслідками цього регулювання протягом 2019 року стала тривала робота підприємства за збитковими тарифами на теплову та електричну енергію.

Діючий тариф на теплову енергію для споживачів (населення) смт. Добротвір встановлені рішенням виконавчого комітету Добротвірської селищної ради №157 від 06 грудня 2011 року в розмірі 173,39 грн/Гкал, і з того часу не переглядався.

Рішенням Львівського окружного адмінітративного суду від 10 січня 2019 року у справі №1340/4665/18 зобов`язано Добротвірську селищну раду розглянути заяву АТ ДТЕК Західенерго №19-1672 від 31 травня 2018 року про встановлення обгрунтованих тарифів. Зазначене рішення суду, як видно із доводів апеляційної скарги, на даний час не виконано (а.с.75-79).

Визначення собівартості виробництва електричної енергії теплової енергії визначається щомісячно та поквартально і зазначається у звітах форми 6 НКРЕ-енерговиробництво (квартальна), яка подається до НКРЕКП.

Так у звітності за 9 місяців (січень-вересень) 2019 року встановлено від`ємне значення рентабельності виробництва теплової та електричної енергії на рівні - 17,91%, за жовтень 2019 року встановлено від`ємне значення рентабельності виробництва електричної та теплової енергії на рівні - 11,85% за листопад 209 року встановлено від`ємне значення рентабельності виробництва електричної та теплової на рівні - 21,28% енергії (а.с.80-81).

Стаття 15 Закону України Про електроенергетику передбачала зобов`язання відповідача весь обсяг виробленої електричної енергії передавати ДП Енергоринок , яке до 01 липня 2019 року виконувало функцію оптового ринку електричної енергії України, за встановленими (регульованими) тарифами.

У той же час, ДП Енергоринок несвоєчасно та не в повному обсязі здійснював оплату придбаної електричної енергії. Протягом 2019 року заборгованість ДП Енергоринок перед АТ ДТЕК Західенерго зросла на 1,2 млрд гривень, що створило критичний та триваючий дефіцит обігових коштів (а.с.81-82).

Згідно балансу АТ ДТЕК Західенерго за 2019 рік (додаток ф.2 Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)) встановлено валовий збиток діяльності підприємства в розмірі 3 773 519 тис. грн (а.с. 66;84).

Слід зазначити, що Первинна профспілкова організація Добротвірської ТЕС підпорядковується Профспілці працівників енергетики та електротехнічної промисловості України (Укрелектропрофспілка).

Кризова ситуація охопила не тільки відповідача, але й інші підприємства в енергетичній галузі.

Укрелектропрофспілка обізнана про кризову ситуацію, яка склалася в Україні та приймла усі можливі заходи для її подолання.

З метою формування єдиного підходу та консолідації спільних зусиль підприємствами генерації на рівні Центрального комітету Укрелектропрофспілки проводилися консультації із залученням голів первинних профспілкових організацій. Результатом цих консультацій стало звернення центрального комітету Укрелектропрофспілки з листом до президента України, прем`єр міністра України, секретаря РНБО України, голови НКРЕКП, міністра енергетики та захисту довкілля з вимогою зупинення імпорту електричної енергії, відміни прас кеп, запровадження ринку допоміжних послуг та дозволу реалізації електроенергії на ринку на загальноекономічних підставах. Ситуація щодо триваючих кризових явиш та введення вимушеного простою ТЕС відображена також в Постанові Президії ЦК Укрелектропрофспілки від 03 грудня 2019 року №П-18-1 Про ситуацію у первинних профспілкових організаціях енергогенеруючих компаній (а.с.85-86).

Отже, до усунення вищезазначених об`єктивних негативних обставин, які підтвердженні численними аналітичними документами та розрахунками відповідач очевидно не мав можливості працювати у звичайному режимі. Для зменшення витрат та збереження робочих місць воно було змушене тимчасововвести простій та неповний робочий день, про що було зазначено в оскаржуваних наказах.

На даний час, як встановлено в суді апеляційної інстанції, АТ ДТЕК Західенерго та його структурні підрозділи, працюють у звичному режимі.

Задовольняючи частково позовні вимоги Первинної профспілкової організації Добротвірської ТЕС суд першої інстанції також зазначив, про можливість запровадження простою, виключно у випадку повної зупинки роботи підприємства.

В даному випадку, з урахуванням специфіки роботи АТ ДТЕК Західенерго та його структурних підрозділів, таке є неможливим.

Встановлено, що під час простою відповідач працював обмеженим складом енергоблоків.

Частина друга ст.113 КЗпП України передбачає три види простою: простій працівника; простій структурного підрозділу; простій всього підприємства.

Аналогічний за змістом висновок можна зробити із аналізу п.17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року №13 Про практику застосування судами законодавства про оплату праці .

Можливість простою окремого працівника підтверджена постановою Верховного Суду від 30 травня 208 року у справі №320/3303/16-ц.

Також слід врахувати, що ДТЕК Добротвірська ТЕС є об`єктом критичної інфраструктури, її робота не може бути повністю зупинена.

Оплата праці працівникам Добротвірська ТЕС, які перебували в простої здійснювалася в розмірі 2/3 встановленого працівнику посадового окладу, виплата проводилася у строки встановлені Колективним договором.

У п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 06 листопада 1992 року №9 Про практику розгляду судами трудових спорів роз`яснино, що зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою може бути викликана змінами в організації виробництва і праці.

На підставі цього роз`яснення у постанові Верховного Суду від 21 січня 2020 року у справі №686/25653/18 зазначено, що під змінами в організації виробництва і праці слід розуміти об`активно необхідні дії власника або уповноваженого ним органу, обумовлені за загальним правилом, впровадження нової техніки, нових технологій, вдосконаленням структури підприємства, установи, організації, режиму робочого часу, управлінської діяльності, та спрямовані на підвищення продуктивності праці, поліпшення економічних та соціальних показників, запобігання банкрутству і масовому звільненню працівників та збереження кадрового потенціалу в період тимчасових зупинок у роботі.

Зміни в організації виробництва і праці Відповідача полягали в оптимізації окремих виробничих процесів, які зумовлені зменшенням виробництва електричної енергії та необхідністю зменшення виробничих витрат.

Накази Про зміни в організації виробництва та праці та організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу передбачали комплекс заходів щодо встановлення неповного робочого часу з одним робочим днем на тиждень тривалістю дві години для окремих працівників відокремлених підрозділів Товариства, працю яких неможливо використовувати протягом повного робочого часу, шляхом запровадження змін в організації виробництва та праці для цих працівників.

На виконання вимог ч.3 ст.32 КЗпП України та п.3.6 Колективного договору АТ ДТЕК Західенерго про зміну істотних умов праці щодо запровадження скороченого робочого час працівники були повідомлені в термін до 31 січня 2020р. (що становить не менше ніж за два місяці), шляхом ознайомлення їх з виданими індивідуальними наказами та повідомленням про запровадження зміни істотних умов праці.

Наказ ДТЕК Добротвірська ТЕС №10 від 13 січня 2020 року на момент його видачі був погоджений головою ППО Добротвірська ТЕС Шуляком А.С. шляхом поставлення особистого підпису в графі погоджено на зворотній стороні вказаного наказу.

Дотримання підстав та процедури запровадження простою та режиму неповного робочого часу відповідачем підтверджено перевірками Головного управління Держпраці у Львівській та Управління Держпраці в Івано-Франківській області, які не виявили порушень з підстав піднятих у зверненні №У-21 від 16 січня 2020 року (а.с.88-95; 96-98).

Зазначені докази разом із аналітичними довідками та розрахунками подавалися відповідачем в суді першої інстанції разом із відзивом на позовну заяву, однак суд першої інстанції не взяв їх до уваги і не надав їм належного правового аналізу.

За таких обставин, висновки суду першої інстанції про ненадання відповідачем доказів правомірності введення простою на ВП Добротвірська теплова електрична станція , порушення процедури оголошення простою, відсутність передбачених ст.34 КЗпП умов для оголошення простою та порушень Галузевої угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Фондом державного майна України, Всеукраїнським об`єднанням організацій роботодавців Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України і Профспілкою енергетики та електротехнічної промисловості України на 2019-2021 роки, не знайшли свого підтвердження в суді апеляційної інстанції.

З урахуванням зазначених обставин, апеляційна скарга АТ ДТЕК Західенерго підлягає до задоволення, рішення Сихівського районного суду м. Львова від 07 серпня 2020 року в частині задоволених позовних вимог ВП Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго щодо визнання протиправною бездіяльності Акціонарного товариства ДТЕК Західенерго щодо неусунення порушень колективного договору та угоди щодо ВП Добротвірсьа теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго , скасування наказів АТ ДТЕК Західенерго №46 від 21 листопада 2019 року Про організацію простою №54 від 24 грудня 2019 року Про продовження простою і наказ №3 від 10 січня 2020 року Про зміни в організації виробництва та праці та організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу , щодо ВП Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго - скасуванню на підставі пп.1-3 ч.1 ст.376 ЦПК України, з ухваленням в цій частині нового судового рішення про відмову у задоволенні цих вимог.

В інші частині рішення суду першої інстанції не оскажувалося і не було предметом перевірки судом апеляційної інстанції.

Керуючись ст. 367, 368, п.2 ч.1 ст. 375, ст.ст. 375, 381, 382, 384, 389 ЦПК України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго - задовольнити.

Рішення Сихівського районного суду м. Львова від 07 серпня 2020 року в частині: визнання протиправною бездіяльності Акціонерного товариства ДТЕК Західенерго щодо неусунення порушень колективного договору та угоди щодо Відокремленого підрозділу Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго , скасування наказів АТ ДТЕК Західенерго №46 від 21 листопада 2019 року Про організацію простою , №54 від 24 грудня 2019 року Про продовження простою і наказу №3 від 10 січня 2020 року Про зміни в організації виробництва та праці та організацію заходів щодо встановлення неповного робочого часу , щодо Відокремленого підрозділу Добротвірська теплова електрична станція АТ ДТЕК Західенерго - скасувати та в цій частині ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні вимог Первинної профспілкової організації Добротвірської ТЕС.

В решті рішення суду залишити без змін.

Стягнути з Первинної профспілкової організації Добротвірська ТЕС на користь АТ ДТЕК Західенерго 12612 гривень судових витрат.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскарженою у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повної постанови.

Повний текст постанови складено 07 червня 2021 року.

Головуючий: Савуляк Р.В.

Судді: Мікуш Ю.Р.

Приколота Т.І.

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення27.05.2021
Оприлюднено08.06.2021
Номер документу97465657
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —464/1320/20

Постанова від 10.11.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Калараш Андрій Андрійович

Ухвала від 28.10.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Калараш Андрій Андрійович

Ухвала від 11.08.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Калараш Андрій Андрійович

Ухвала від 26.07.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Калараш Андрій Андрійович

Окрема думка від 27.05.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Постанова від 27.05.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Постанова від 27.05.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 25.05.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 12.10.2020

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

Ухвала від 02.10.2020

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Савуляк Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні