Справа №478/705/21 Провадження №2/478/216/2021
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 червня 2021 року смт. Казанка
Казанківський районний суд Миколаївської області, в складі судді Томашевського О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Соляник Ігор Миколайович до Товариства з обмеженою відповідальністю Плай ЛТД про розірвання договору оренди землі,
В с т а н о в и в:
Адвокат Соляник І.М., який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 , звернувся до суду з даним позовом до відповідача ТОВ Плай ЛТД про розірвання договору оренди землі.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд приходить наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 175 ЦПК України, позовна заява підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Встановлено, що позовну заяву від імені позивача підписано адвокатом Соляником І.М., який на підтвердження своїх повноважень здійснювати представництво інтересів ОСОБА_1 , подав ордер сері ВЕ № 1021732.
Згідно із ч. 1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката (частина 2 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність договір про надання правової допомоги це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Згідно ч. 3 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Частиною 4 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність встановлено, що адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
З наведеного вбачається, що, по-перше, повноваження представника позивача, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру виданого на ведення справи в суді або довіреністю; по-друге, ордер на відміну від довіреності не вказує обсяг повноважень, наданих адвокату.
Слід зазначити, що повноваження адвоката, зокрема, в даному випадку щодо підписання позовної заяви, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги № 01/09-20 від 11.09.2020 року, на підставі якого видано ордер серія ВЕ № 1021732, та який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі. В той же час, наведеного договору до матеріалів позову додано не було.
За такого, адвокату позивача необхідно надати договір № 01/09-20 від 11.09.2020 року.
У відповідності до ч.1 ст. 12 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України.
Отже, статус особи, як адвоката може підтверджуватись свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю або посвідченням адвоката України.
При цьому, документів, що підтверджують статус представника позивача як адвоката, до позовної заяви ОСОБА_2 не додано.
Таким чином, ОСОБА_2 необхідно також надати суду належним чином засвідчену копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю або посвідченням адвоката України.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України, тому вона підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, що відповідає вимогам ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.175, 185 ЦПК України, суд,
П о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Соляник Ігор Миколайович до Товариства з обмеженою відповідальністю Плай ЛТД про розірвання договору оренди землі - залишити без руху.
Надати позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних вимог, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 08.06.2021 року.
Суддя:
Суд | Казанківський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2021 |
Оприлюднено | 09.06.2021 |
Номер документу | 97514085 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Казанківський районний суд Миколаївської області
Томашевський О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні